Skocz do zawartości

GTX 1060-Problem z monitorem


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez ReznoR,

Recommended Posts

Witam, otóż dostałem kartę EVGA GTX 1060 6gb, z radością chciałem ją zamontować do mojego komputerka ale mam problem z przejściówką do monitora, otóż na starej karcie graficznej(gtx 550ti) miałem wejścia VGA i DVI-I, natomiast teraz na karcie jest wyłącznie wejście DVI-D i nie da się tego teraz podłączyć pod nową kartę. Pogubiłem się w tym wszystkim ludziska pomocy. Monitor to kilkuletni Samsung (nie znam pełnej nazwy ale wierzę że mimo to pomożecie).

Link to post
Share on other sites

A jakie masz wejścia na monitorze? Albo chociaż podaj model monitora, bo nikt ci nie wywróży z powietrza (bądź zrób zdjęcie wejść).

Jeżeli same analogowe to tak jak napisał KubaIV musisz kupić aktywną przejściówkę, która ci będzie zamieniać sygnał cyfrowy na analogowy.

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=adapter+hdmi+vga&bmatch=base-relevance-floki-5-uni-1-1-1025

UPRZEDZAM, że takie konwertery to rosyjska ruletka. Niektóre tragicznie zamieniają sygnał i łatwo się psują, a inne są dość dobrej jakości. Niestety bardzo ciężko jest stwierdzić czy dana przejściówka będzie dobra czy nie (mi za 3 razem się udało natrafić na porządną).

Natomiast jeżeli masz cyfrowe to na 100% podłączysz do monitora (innym kablem), bo z tego co widzę na stronie producenta WSZYSTKIE EVGA 1060 mają 3 wyjścia HDMI, DisplayPort i DVI. Jeżeli nie masz do podaj dokładnie jaki masz model bo nie chce mi się w to uwierzyć.

Edytowane przez DreamerDream
Link to post
Share on other sites

Te konwertery to itak rozwiązanie przejściowe i tak bym je traktował do czasu kupna monitora z prawidłowym wejściem cyfrowym, chyba że podany monitor Samsunga już takie wejście posiada, wtedy zwyczajnie wystarczy użyć innego kabla.

 

Przewodnik po złączach monitorów LCD (artykuł z 2008 roku): http://www.eizo.pl/baza-wiedzy/od-displayport-po-d-sub-przeglad-zlaczy-wideo-w-monitorach-lcd/

 

Podobny temat: http://forum.benchmark.pl/topic/234830-rx-470-monitor-vga/

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

A jakie masz wejścia na monitorze? Albo chociaż podaj model monitora, bo nikt ci nie wywróży z powietrza (bądź zrób zdjęcie wejść).

Jeżeli same analogowe to tak jak napisał KubaIV musisz kupić aktywną przejściówkę, która ci będzie zamieniać sygnał cyfrowy na analogowy.

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=adapter+hdmi+vga&bmatch=base-relevance-floki-5-uni-1-1-1025

UPRZEDZAM, że takie konwertery to rosyjska ruletka. Niektóre tragicznie zamieniają sygnał i łatwo się psują, a inne są dość dobrej jakości. Niestety bardzo ciężko jest stwierdzić czy dana przejściówka będzie dobra czy nie (mi za 3 razem się udało natrafić na porządną).

Natomiast jeżeli masz cyfrowe to na 100% podłączysz do monitora (innym kablem), bo z tego co widzę na stronie producenta WSZYSTKIE EVGA 1060 mają 3 wyjścia HDMI, DisplayPort i DVI. Jeżeli nie masz do podaj dokładnie jaki masz model bo nie chce mi się w to uwierzyć.

Ja mam to podłączone tak: od monitora wychodzi kabel zasilający i VGA który jest podłączony do DVI-I i dzięki temu miałem odpowiednie połączenie z kartą graficzną(GTX550Ti) natomiast teraz mam wejscie na GTX 1060 DVI-D Dual link. Przecież VGA i DVI-D nie mogą podobno być podłączone razem bo to inne sygnały.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Nie ma tu żadnej filozofii.

Masz monitor cyfrowy LCD ale tylko z wejściem analogowym D-sub znanym z analogowych monitorów CRT z lat 80. A jest tam tylko złącze analogowe z lat 80 najprawdopodobniej z powodu tego że monitor ten był bardzo budżetowy i Samsung musiał zredukować koszty produkcji, bo monitory LCD z wejściami cyfrowymi były dostępne na rynku już od momentu ich pierwszej premiery.
Czas na zmianę... jak już pisałem, takie konwertery sygnału zalinkowane wyżej przez kolegę traktowałbym wyłącznie jako rozwiązanie przejściowe do czasu wymiany monitora na taki z prawidłowym cyfrowym wejściem sygnału, gdyż nie można na nich polegać na 100%.

Przy połączeniu monitorów LCD poprzez złącza cyfrowe nie traci się jakości obrazu, gdyż obraz nie musi być dwukrotnie konwertowany a jakość kabla i zakłócenia elektromagnetyczne nie wpływają na jego jakość. Jest to też natywna metoda podłączania monitorów LCD, gdyż monitory CRT działały na innej zasadzie, a złącza D-sub to już dinozaury.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...