Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, 
Poszperałem na forum i znalazłem tylko stare topiki. Z racji na moją niską wiedzę piszę swój bo każdy laptop ma inną specyfikację. Aktualnie posiadam niskie fundusze więc chciałem wymienić b960 na coś lepszego. Widziałem, że ludzie wsadzają i3, i5, a nawet i7. Używane procki z tych, które opisywali to granice 100-300zł więc całkiem na moją kieszeń. Mam 4gb ramu i dedykowaną grafikę 2gb. Więc myślę, że to całkiem niegłupi pomysł. Na dole dodaje zakładki z CPU-Z. Proszę o pomoc co będzie pasowało i co warto wrzucić bo zużycie 100% CPU przy oglądaniu Twitch'a jest trochę upokarzające :)

http://imgur.com/QOiGX8e + płyta http://imgur.com/lFnGgKK

Edytowane przez harunia33
Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy do czego ten procesor. Wymieniłem kilkanaście sztuk takich Lenovo(g580, g780) i powiem Ci, że warto zainwestować w 3 gen. ( szybsze, niższy proces technologiczny, lepsza grafa).Bierz pod uwagę tylko i5 i i7, żeby mieć duży skok wydajności. Pamiętaj, że na i7 z TDP 45w( czyli wszystkie poza 3612, 3632, 3520 i 3540) temperatury pod obciążeniem będą w okolicy 80 stopni. Moim zdaniem takim złotym środkiem jest i7 3520, tylko pamiętaj, że jest dwurdzeniowy. Co do i7 3612 czy 3632 nie polecam zbytnio , gdyż strasznie zbija takty.

Link to post
Share on other sites

To zależy do czego używasz kompa. Jeżeli internet , filmy itp. To nie. W grach różnie, grafika która posiada ten laptop nie nadaje się do tego zbytnio ale takie gta v na min odpalisz i nawet na tej i5 pograsz( co na b960 było niemozliwe). Duży skok wydajności będzie w renderingu , programach graficznych itp.

Link to post
Share on other sites

To zależy do czego używasz kompa. Jeżeli internet , filmy itp. To nie. W grach różnie, grafika która posiada ten laptop nie nadaje się do tego zbytnio ale takie gta v na min odpalisz i nawet na tej i5 pograsz( co na b960 było niemozliwe). Duży skok wydajności będzie w renderingu , programach graficznych itp.

Bardziej chodziło mi o to, że mam skoki zużycia procesora do 100% przy używaniu przeglądarki i czy pod tym względem mogę oczekiwać poprawy?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz takie skoki to zaczął bym postawienia nowego systemu, najlepiej na dysku ssd. Procesor tu wiele nie zmieni

System stawiam co jakiś czas od nowa. Trzymam w czystości bez wirusów itd. Dysk przeskanowałem i jest sprawny bez badsectorów. Więc aż taki wpływ to może mieć? 

Link to post
Share on other sites

Temp przy obciążeniu 55 stopni, grafika też koło tego dysk nie dochodzi nawet do 50 stopni. Dopiero pastę wymieniałem i czyściłem, system win 7 ultimate bez sp1. 4Gb ramu. 

Tak wygląda zużycie przy oglądaniu twitch'a nic innego nie mam w tle. 
http://imgur.com/D9RuFPk

Edytowane przez harunia33
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że sterowniki masz że strony Lenovo?wszystkie zainstalowane? Czy w tym czasie coś nie działa w tle? Coś się nie ściąga? Aktualizuje? Tak na marginesie co to za dysk? 50 stopni to nie tak mało, wygląda jak by cały czas pracował. Poniżej zdjęcie z i5 3320 i uruchomiony YouTube. Jutro postaram się wrzucić z b960.f61ab56b62572b0e3804847d2ae95383.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak sterowniki ze strony Lenovo pod mój model. Nic w tle nie mam dbam o to zawsze. Średnia liczba procesów 65. Chrom ma parę swoich i jak coś oglądam to jeden zużywa 65% procka. Temperatura teraz to 40 stopni na procku i dysku. Dysk to Seagate 500GB ST500LT012. Skan z HDTune - widać, że źle nie jest ale dobrze też nie - no ale dysk ma swoje lata już. http://imgur.com/gAj8SVj

Link to post
Share on other sites

Problem w tym, że nie mam dysk innego żeby móc coś sprawdzić. Wymienię tego procka, potem przeinstaluje system. Jeżeli to nic nie da to załatwię (nie wiem jak xD) dysk i sprawdzę na innym. 

 

To bardziej moim zdaniem software'owy problem. Bo nawet na Intel Celeron N2840 nie widziałem takiego wykorzystania procesora przy wideo.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To bardziej moim zdaniem software'owy problem. Bo nawet na Intel Celeron N2840 nie widziałem takiego wykorzystania procesora przy wideo.

Czy to że nie mam sp1 w win 7 ma znaczenie? Czy to, że mam 1600x900 też ma znaczenie? Np o 1080p60fps mogę pomarzyć bo po chwili oglądania zaczyna mocno lagować na YT i rozjeżdża się obraz z dźwiękiem. A może ten procesor jest gdzieś walnięty i w nim leży problem? 

Link to post
Share on other sites

Czy to że nie mam sp1 w win 7 ma znaczenie? Czy to, że mam 1600x900 też ma znaczenie? Np o 1080p60fps mogę pomarzyć bo po chwili oglądania zaczyna mocno lagować na YT i rozjeżdża się obraz z dźwiękiem. A może ten procesor jest gdzieś walnięty i w nim leży problem? 

 

Tak ma znaczenie, bo jeśli windows update nie jest na stałe wyłączony. To jest to o tyle złośliwe, że potrafi cały czas wykorzystywać procesor i dysk twardy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli formacik i win 7 sp 1 na początek. 

 

Koniecznie z wszystkimi aktualizacjami. W czystym systemie jest taki natłok aktualizacji, że nieraz mijają godziny zanim w ogóle zacznie, więc lepiej jest najpierw pobrać aktualizacje tym programem: http://download.wsusoffline.net/ i później je zainstalować z wyłączonym internetem.

Edytowane przez CrisPell
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...