Skocz do zawartości

Nowy Intel/AMD+Płyta główna+własne podzespoły.


Recommended Posts

Witam !

 

Mam problem z dobrym doborem płyty głównej z procesorem.

Mam zamiar zakupić oba podzespoły tak aby w przyszłości rozbudować zestaw ale obecnie korzystać z posiadanych.

 

Na obecną chwile mam:

Grafika - ATI Radeon Sapphire HD5870 GDDR5 2GB Eyefinity 6 Edition

Pamięć RAM - Crucial BALLISTIX 4x8GB 1600 CL9 1.5v DDR3

Zasilanie - Tacens Radix v-650 

Obudowa - SilentiumPC regnum rg1

Dysk - SSD 240GB

 

Budżet jakim dysponuje to max 1500zł. Dodam że komputer będzie głównie do grania. Za około 6 miesięcy mam zamiar wymienić grafike na jakąś w podobnej cenie 1200/1500zł ale narazie korzystam z tej bo nawet dobrze sobie radzi z nowymi tytułami.

Link to post
Share on other sites

Miałem Nvidia Gt430 1GB, AMD athlon nie pamiętam jaki bodajże 4x2,5GHz albo 3Ghz, 4gb ramu 2x2gb ddr3 płyta GIGABYTE miniatx też za bardzo nie pamiętam wiem że miała tylko 2 wejścia na ram i max 8gb dała rade wczytać. Ogólnie bardzo słaby PC. Co do podkręcania jak by się dało coś fajnego w cenie załatwić to bym mógł ale też niekoniecznie a całość do gier filmów internetu ale głównie do gier.  

Link to post
Share on other sites

Ok trochę tu kombinowałem, wersja z oc nie ma dużego sensu- płyty na z170 z obsługa ddr3 to margines, a i tak te konstrukcje możliwościami oc nie powalają. Choć taka opcja jak najbardziej istnieje(i minimalnie przekroczy budżet). 

 

Inna możliwość to zablokowany cpu na b150. Tu masz takie coś 

https://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-7400-3ghz-6mb-box-bx80677i57400-976030/

https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-b150m-pro4s-d3-b150-dualddr3-1600-sata3-hdmi-dvi-matx-b150m-pro4s-d3-776256/

 

Mobo obsługuje 7400 od bios w wersji 7.00. Dostajesz tu od razu procek nowej generacji- mocne 4 rdzenie/4 wątki i typowe mobo na b150. Resztę kasy zostaw na gpu ;) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Okey dzięki wielkie za zainteresowanie i szybką odpowiedź :) Tylko muszę poruszyć temat dalej... Na pewno ten procesor bedzie działać ? pisze że niby trzeba dokupić aktualizacje biosu ? i moje ramy dobrze będą współgrać bo gdzieś to czytałem nawet chyba na Benchmark'u że nowe intele współpracują z DDR4 i DDR3L czy jakoś tak a ja mam zwykłe DDR3 (chyba że coś sobie pomyliłem) ?

Link to post
Share on other sites

 

 

. Na pewno ten procesor bedzie działać ?

Tak, na bios w wersji 7.00. Nie wiem jaką będzie mieć ta płyta. bios można zaktualizować samemu albo zlecić w serwisie czy morelach. 

 

 

DDR3L

Różnica między ddr3 a ddr3l to tylko inne napięcie na jakim pracują (ddr3 - 1,5V a ddr3l-1,35V). Intel zaleca niższe napięcie do kaby, ze względu na "możliwe uszkodzenia"(tak samo ostrzegali przy skylake, nie słyszałem o przypadku by rzeczywiście uszkodziło to cpu). Zresztą, bezproblemowo możesz obniżyć napięcie swoich kości jeśli chcesz być pewny, że nic się nie stanie. 

Link to post
Share on other sites

Napięcie obniżysz w biosie. Samo obniżenie napięcia nie wpływa na szybkość ramu, pytanie czy będzie chodzić na def. parametrach przy niższym napięciu, czy trzeba będzie odjąć trochę Mhz. To by wyszło "w praniu", czyli by trzeba trochę potestować.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...