Skocz do zawartości

Problem z doborem zasilacza oraz wentylatora (do procesora).


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Steffen,

Recommended Posts

Witam, składam komputer PC do gier w okolicach 5600 PLN (w Komputroniku) i mam wybrane już główne elementy, jednak mam problem z doborem właściwych: zasilacza oraz wentylatora do niechłodzonego procesora. Zależy mi na tym, żeby była: odpowiednia moc, skuteczność pracy, dobra jakość i opinie oraz w miarę możliwości niska cena. Chciałbym na tych elementach w miarę możliwości zaoszczędzić, bo zestaw i tak wychodzi mi dość drogi, jednak przy zachowaniu dobrej jakości ww. elementów. Najlepiej, jakby zasilacz nie przekroczył 300 zł, a chłodzenie procesora 100 zł (wg Komputronika).

Dotychczas wybrane elementy:
* płyta główna: ASUS B150-PRO;
* procesor: Intel Core i7-7700K (wersja bez wbudowanego wentylatora);
* pamięć: HyperX Predator XMP 8GB [2x4GB 3200MHz DDR4 CL16 DIMM];
* karta graficzna: ASUS GeForce ® GTX 1070 STRIX 8GB GDDR5 VR ;
* dysk: WD Blue 1TB [WD10EZEX];
* napęd optyczny: ASUS DVD+/-RW DRW-24F1MT/BLK/B/AS/;
* obudowa: Modecom MAG C3 Dark (z 2 wentylatorami).

W innym sklepie z komputerami do podobnego, lecz troszkę innego zestawu zaproponowano mi:
zasilacz Chieftec CTG-650C 650W i chłodzenie procesora Thermaltake Contac 21.
Czy te części byłyby dobre, czy ewentualnie mógłby mi ktoś polecić inną, lepszą opcję?
Z góry wielkie dzięki za podpowiedź!
Pozdrawiam,
Steffen.

 

Jakby ktoś był w stanie podpowiedzieć, to chciałbym prosić także o ocenę takiego zestawu pod kątem tego, że chciałbym przez parę lat pograć na nim w najnowsze gry na maksymalnych ustawieniach bez zacinania. ;)

Link to post
Share on other sites

Słabo ten zestaw wygląda. 

Płyta na B150 pod 7700K, szybki RAM, którego nawet płyta nie obsłuży, głośnawe GPU.

 

Jaki masz monitor ?
Pod jakie konkretnie gry zestaw ?

Tu warto iść w OC procesora, schodzisz do 7600K, i7 to zbędna dopłata jeśli nic nie streamujesz/renderujesz.

 

Komputronik to drogi sklep, jak nie masz tam dużego rabatu to bym ich z miejsca olał.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ten monitor z tego co widzę nie dysponuje nawet złączem cyfrowym, także słabo.

 

 

 

chciałbym żeby jeszcze dobrze śmigało najbliższe GTA (premiera pewnie około 2020 roku).

Tego to raczej nikt CI nie zagwarantuje ;).

 

Jak będzie z OC procesora, chcesz zostawić sobie taką możliwość podkręcenia go z czasem ?

 

Za ~5600zł przy odrobinie szczęścia zmieścisz się z procesorem pod OC 6600K, GTX 1070 i nowym monitorem.

Interesuje Cię taka opcja ? 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC1 x Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA6001 x Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/1 x SilentiumPC Fortis 3 HE14251 x Corsair 8GB (2x4GB) 3000MHz CL15 Vengeance LPX1 x ZOTAC GeForce GTX1070 8GB DDR5 256bit (1683/8000)1 x SilentiumPC Gladius M35 Pure Black (b/z)1 x Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny1 x Liteon iHAS122 SATA (black)1 x AsRock Z170 Gaming K4 Fatal1ty /intel Z170, DDR4, LGA1151/

5239zł
 
Procesor z odblokowanym mnożnikiem w postaci 6600K, bdb wyposażona płyta na chipsecie Z170 z mocną sekcją pod OC, wydajny cooler od SPC z 140mm wentylatorem, GTX 1007 od Zotaca z całkiem cichym chłodzeniem oraz 5 letnią gwarancją po rejestracji produktu na stronie producenta w ciągu 28 dni od daty zakupu, 1TB HDD na dane + dysk SSD 240GB na kościach MLC pod system i gry. Wszystko w ofiltrowanej obudowie z coverem na PSU oraz dwoma 120mm wentylami w komplecie, do tego zasilacz Corsaira z mocą blisko 449W na linii +12V, na przetwornicy DC_DC z zapasem mocy i 5 letnią gwarancją.
 
Dokładasz do tego monitor 24MP48HQ-P (IPS, 5ms, HDMI)
By nie naciągac budżetu o te 200zł na początek możesz zrezygnować z HDD i lecieć na samym SSD.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...