Skocz do zawartości

przeniesienie systemu z HDD na SDD


Recommended Posts

Samsung daje narzędzie Samsung Data Migration, ale działa tylko z dyskami SSD samsunga. Tak jak pisał poprzednik, można system sklonować.

 

Czy warto to robić? Jak ktoś ma trochę programów zainstalowanych, to warto, bo nie trzeba się bawić w instalowanie i konfigurowanie wszystkiego.

Edytowane przez roman106
Link to post
Share on other sites

Klonować można ale...schody zaczynają się gdy nowy SSD posiada mniejsza pojemność niż old HDD.

Do migracji można użyć

Paragon Migrate OS to SSD

Easeus Todo Backup

Partition Wizard Bootable

Ewentualnie skorzystać z promo na AOMEI Backupper

https://giveaway.download.hr/windows/aomei-backupper

Edytowane przez Fix00ser
Link to post
Share on other sites

A jak ma się sprawa przeinstalowania windowsa 10 na nowy dysk w momencie gdy nie posiadam klucza licencyjnego (instalowałem 5 lat temu orginalnego windowsa 7, ale nie znajdę klucza), czy windows zapamiętuje mój sprzęt i takowy klucz nie będzie wymagany ??

Link to post
Share on other sites

Klonować można ale...schody zaczynają się gdy nowy SSD posiada mniejsza pojemność niż old HDD.

Klonowanie nie polega na odczycie posektorowym 1:1, tylko odczytuje i zapisuje obraz dysku. Tak więc schodów nie będzie.

 

Co do odpowiedzi autorowi: znajomy też miał taką sytuację z przenoszeniem systemu (oryginalnie 7, potem aktualizacja do 10). Dzwonił do Microsoftu i powiedzieli mu, że nowego klucza nie potrzebuje. Polityka licencyjna Win 10 jest mniej restrykcyjna, niż wcześniejszych systemów.

 

Moim zdaniem świeża instalacja powinna wyglądać to tak:

1. Odczytanie klucza windows z obecnego systemu,

2. Profilaktyczna kopia zapasowa.

3. Instalacja na nowym dysku z odczytanym kluczem.

 

W przypadku klonowania po prostu klonujesz i wszystko powinno działać.

Link to post
Share on other sites

jedyny sposób to programem zklonować i nagrać na sdd

np norton ghost 

 

1. Którym? Chyba nie 2003? Są przecież darmowe programy typu Reflect, które przy okazji zoptymalizują przenoszenie danych na SSD.

2. Najnowsza wersja AOMEI Backupper free edition 4.0 nie wspiera migracji na SSD

3. Co do licencji to żaden CD-KEY ci nie jest potrzebny. Instalujesz na działającym Win 7 dziesiątkę i ta się aktywuje bez problemu. M$ po numerze płyty głównej rozpoznaje czy wcześniej był Legalny Windows 7. Jeśli tak to aktywację masz załatwioną. Sformatowanie dysku i zainstalowanie na czysto Windowsa 10 i wklepanie z palca CD-KEY nie zaktywuje Windowsa. Trzeba zrobić aktualizację na działającym systemie. Takie Info dostałem z infolinii Microsoft. Sam miałem podobny problem bo dziecko mi zerwało naklejkę z obudowy a system był Windows Pro z oemowym serialem HP.

4. W weekend sklonowałem sobie Reflectem system z dysku 1 TB na 240 GB BEZ PROBLEMÓW. Ważne, aby partycja systemowa + partycje BOOT były mniejsze niż pojemność dysku SSD

 

Koledzy powyżej trochę się w bajkopisarzy bawią. Każdy coś wie, ale to się trochę z prawdą mija.

 

Procedura powinna wyglądać tak

1. Backup, np Reflectem lub czymś innym

2. Update z Windows 7 do Windows 10 na działającym Windows 7

3. Migracja na SSD Reflectem lub czymś innym

Edytowane przez benutzer
Link to post
Share on other sites

@benutzer, a nie zauważyłeś, że autor wątku nie posiada klucza do Win 7? Przeczytaj sobie post #5.

 

Tak zauważyłem. Przeczytaj ze zrozumieniem moją historię z naklejką.  Jeśli ma sprawny Windows 7 to nie jest mu on do niczego potrzebny. Nawet jak go wydłubie to Windowsa 10 i tak nie zainstaluje.  Musi zrobić aktualizację z 7 do 10 a nie czystą instalkę. Potem może sklonować dysk lub wsadzić nowy SSD i na nim zrobić czystą instalkę bez podawania numeru seryjnego. Jeśli na HDD aktywował wcześniej Win 10 to na SSD też się aktywuje.

Edytowane przez benutzer
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...