Skocz do zawartości

dźwięk cyfrowy vs dźwięk analogowy w grach


Recommended Posts

Jakim sposobem jest lepiej podłączyć amplituner z myślą o grach? Podłączając przez cyfrowe złącze (karta z dekoderem dolby ligital live) czy przez analogowe? Na którym typie połączenia uzyskam lepszy dźwięk? Czy brak eaxu na cyfrowym kablu nie spowoduje, że lepszym wyborem będzie analog? Chciałbym posłuchać opinii ludzi którzy testowali oba rozwiązania.

Link to post
Share on other sites

Cyfrowe złącze zapewni równomierność sygnału na wszystkich kanałach. Na analogu może być gorzej. Chyba, że użyjesz audiofilskich interconect-ów w połączeniu z odpowiednim amplitunerem i głośnikami z półki powyżej 10.000 zł. :[

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

nie mam dsp w amplitunerze, chce żebyś mi powiedział z czego sam korzystasz i dlaczego. Ja mam wrażenie że jednak lepiej poradzi sobie z grami karta niż amplituner i pasowałoby podłączyć analogowo ale z drugiej strony fajnie byłoby wykorzystać amplituner jako amplituner a nie wzmacniacz.

Link to post
Share on other sites

Sam nie korzystam z "dobrodziejstw" dźwięku wielokanałowego. Wolę realistyczne stereo w dobrej jakości. Jednak tematykę znam od wielu lat.

Jeśli zamierzasz użyć amplitunera, jako tylko jednostki wzmacniającej możesz oczywiście korzystać z wszystkich możliwości jakie daje aplikacja sterująca karty dźwiękowej na drodze analogowej ale również poprzez cyfrowy coaxial. Sprawdź i oceń oba rozwiązania.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Nie mam możliwości tak jak napisałem, jak będę podłączał analogowo to kupie creativa, jak cyfrowo to xonara. Jeszcze czynnikiem decydującym będzie możliwość podłączenia przedniego panelu ale nie mogę nigdzie znaleźć od nim żadnych informacji (o funkcjach) tak jakby nikt go nigdy nie miał.

 

 

A tak w ogóle to mówi się, że nie ma eaxa przez wyjście cyfrowe ale czy to samo dotyczy dźwięku przekodowanego przez dolby digital live? Skoro karta koduje w czasie rzeczywistym to chyba koduje to co wyleciałoby z przez analoga wiec ampituner wcale nie musi rozkodowywać eaxa

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...