Skocz do zawartości

nowy zestaw - kilka pytań


Recommended Posts

Kupiłem nowy komputer:

Aorus Gaming k5

2x8 GB RAM Corsair Vengeance LED 3200

I7 7700k

Dark Rock 3

Iridium Pro 240

Msi 1080 Seahawk (miała być gaming x, ale cena była prawie taka sama)

Corsair 750RMX

NZXT H440 v2

AOC Agon AG271qg

 

Po podłączeniu pamięci RAM, komputer się nie włączał (działały tylko wentylatory, płyta główna się nie świeciła + brak sygnału na monitorze). Włożyłem tylko 1 kość RAM - komputer działa, wyjąłem i na jej miejsce włożyłem drugą kość - nie działa. Czyli znaczy, że ta jedna kość nie działa i będę ją musiał odesłać do sklepu, czy można coś zrobić, żeby działała? Kiedyś chciałem dokupić jeszcze 2 takie, żeby mieć 32GB.

 

Jak podłączyć kontroler wentylatorów od obudowy do płyty głównej, żeby dało się ustawić prędkość wentylatorów? Podłączyłem kablem PWM i wcale się nie kręciły, teraz mam podłączone PWM i do zasilacza - działają, ale nie da się ustawić prędkości.

 

Czy można podłączyć do płyty głównej drugą kartę graficzną w SLI i będzie dobrze działać jak płyta ma PCIE x16, x8, x4? Na razie nie planuję kupować drugiej, ale tak tylko chciałbym wiedzieć (pewnie lepiej będzie kiedyś wymienić na inną). Czy do tej karty można zmienić wentylator na ML120 pro red? Chciałbym kiedyś wymienić wszystkie wentylatory na takie. Jak kiedyś chciałbym kupić Corsair H115i, to też mogą tam być ML140 pro red i będzie dobrze działać?

 

Corsair powinien coś mi dać za to, że mam od nich tyle rzeczy :D

mysz, klawiatura, podkładka, słuchawki, karta graficzna, zasilacz, RAM i jeszcze chciałbym wentylatory, chłodzenie procesora i dysk M.2. Obudowa bardziej mi się podobała NZXT.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Czyli znaczy, że ta jedna kość nie działa i będę ją musiał odesłać do sklepu

 

Tak. No chyba, że problem leży po stronie płyty (slotu pamięci). 

 

 

Jak podłączyć kontroler wentylatorów od obudowy do płyty głównej, żeby dało się ustawić prędkość wentylatorów? 

Nie podpinasz kontrolera pod płytę główną tylko wentylatory pod kontroler... 

 

 

Czy można podłączyć do płyty głównej drugą kartę graficzną w SLI i będzie dobrze działać jak płyta ma PCIE x16, x8, x4?

Można. 

Link to post
Share on other sites

wentylatory od początku były i są podłączone pod kontroler, ale muszę jakoś podłączyć zasilanie, żeby działały. Czy wystarczy podłączyć zasilacz i jakiś program trzeba, żeby dało się ustawić prędkość? Gdzieś czytałem, że trzeba ten kabel PWM podłączyć do płyty głównej, żeby można było za jej pomocą sterować wentylatorami, ale u mnie się nie da.

Link to post
Share on other sites

Tam nie ma żadnych przycisków. Chciałbym zrobić, żeby dało się sterować wentylatorami przez płytę główną (bez podłączania wszystkich osobno do płyty). Po coś jest ten kabel PWM, więc musi się jakoś dać zrobić, żeby to działało.

 

Znalazłem coś takiego:

"Udało się podpiąłem PWM od huba pod CHA_FAN i działa. Wymagało to tylko ustawienia trybu PWM dla gniazda w BIOSie płyty. Teraz wszystko cichutko śmiga."

Ktoś coś zmienił w biosie i zaczęło mu działać. Spróbuję też coś pozmieniać, ale to wystarczy podłączyć tym kablem PWM czy do zasilacza też musi być podłączone?

Edytowane przez ppp1992
Link to post
Share on other sites

Podłączyłem hub do płyty głównej, zmieniłem w biosie na PWM i nic - wentylatory się nie kręcą i jest 0 RPM. Jak podłączę do płyty i przez zasilacz, to kręcą się na max, a w biosie też jest 0 RPM.

 

Jakoś się udało zrobić te wentylatory (mam podłączone do zasilacza i płyty głównej). W biosie nie widać prędkości, ale jak zmieniłem ustawienia, to działają teraz dobrze (cicho).


Jeszcze mam pytanie do słuchawek Corsair Void Hybrid. Jak podłącze je przez minijack do obudowy - grają bardzo ładnie i głośno. Jak podłącze z tyłu do płyty głównej albo przez adapter usb, który był ze słuchawkami albo do karty dźwiękowej Asus Xonar u7, to przy głośności 100% jest dźwięk jak przy 30% gdy podłączę do obudowy. Co zrobić, żeby działały głośniej? Sterowniki od słuchawek i karty dźwiękowej zainstalowałem.


Ten komputer musi być taki głośny? Nawet jak nic nie włączę. to nie da się przy tym siedzieć.

Z karty graficznej cały czas słychać jakiś dziwny, bardzo przeszkadzający dźwięk. Te karty z chłodzeniem wodnym takie są czy ja taką trafiłem?

Wentylator od procesora (Dark Rock 3) chodzi cicho, za kilka sekund zaczyna być bardzo głośny przez chwilę, później znowu robi się cichy itd. Nic nie robię, a procesor ma 50+°C.

Wentylatory od obudowy też są głośne, ale i tak miałem je kiedyś wymienić, więc to jeszcze da się przeżyć.

 

Da się coś z tym zrobić czy muszę wymienić kartę na MSI Gaming X (ale jest dużo droższa niż wcześniej, a Sea Hawk - tańsza). Procesor mam zmieniać na 6700k? (to po co ja czekałem na 7700k i płytę już mam z270, a jej nie chciałbym zmieniać). Czy zmienić chłodzenie? Wszyscy polecają Dark Rock 3, więc myślałem, że będzie dobre.

 

Jeszcze mam problem z głośnikami (podobnie jak ze słuchawkami) - podłączę do Xonara u7 i dźwięk jest bardzo cichy (kiedyś miałem laptop + xonar i działały idealnie.

Edytowane przez ppp1992
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...