Skocz do zawartości

MSI Z270 Gaming Pro Carbon + i7 7700k + Macho HR.02 BW


Recommended Posts

Hej takie pytanie mam. Czy te temperatury nie są oby za wysokie?

Szczerze mówiąc zastanawiam się gdyż wraz ze sprzętem kupiłem pastę be quiet dc1 i jeszcze w życiu nie miałem tak beznadziejnie nakładającej się pasty. Była jak guma i boję się czy oby nie dałem jej kapkę za dużo. 

 

 

http://i64.tinypic.com/5tuxxt.png

 

 

W trakcie grania + stream 78 stopni max. Więc chyba nie jest tragicznie. Ale przepnę kartę niżej trochę dalej od coolera i zmienię chyba cooler na coś większego.

Edytowane przez Po1nter
Link to post
Share on other sites

ten macho w zupełności wystarczy sam mam taki tylko na i5 6600k podkręcony na 4.7GHz na 1.32v i mam w streśe max 71 stopni

po 1 czy podkręcałeś ten procesor 

po 2 sprawdź czy dobrze zamocowałeś chłodzenie

jeśli procka nie podkręcałeś  a chłodzenie trzema się dobrze to raczej źle nałożona pasta 

Edytowane przez menczyciel1945
Link to post
Share on other sites

Słuchajcie mam problem.

 

Rozebrałem dziś PC. Wyczyściłem procesor nałożyłem pastę nałożyłem cooler zmieniłem slot PCI karty jeden dalej od procesora i się zaczęła przygoda. Monitor ciągle mi nie widzi karty. Zmieniłem spowrotem na slot nr 1 i dalej jej nie widzi. Do tego mryga lampka ez debug led. Rozebrałem jeszcze raz sprawdziłem kable i nic.

Link to post
Share on other sites

Nie mam pojęcia co zrobiłem źle. Zresetowałem też bios ale nie pomogło. Boje się czy nie uszkodziłem czegoś na płycie. Zauważyłem że lekko chybocze się wpięcie opisane led idące do tyłu obudowy i nie wiem czy to nie przypadkiem od HDMI ale skoro jest opisane LED to chyba nie jest to winowajca. To taka 2 pinowa wtyczka i cieniutki kabelek do tylnego panelu. Ale nadal się tam wszystko świeci.

Reset niby się robi zworką której brak w zestawie więc wyjąłem bateryjkę ale dalej nic :/

Link to post
Share on other sites

Tak ciągle mam komunikat. Brak sygnału Za chwilę włączy się teyb oszczędzania energii. Miałem podobną sytuację na starycz częściach ale jak wróciłem na slot nr1 to problem zniknął a tu nie.

Jak wrócę do domu muszę zobaczyć która dioda mryga. Czy proc czy ram czy vga. Wtedy będę wiedział gdzie szukać problemu.

Link to post
Share on other sites

Okej w niedzielę dam znać bo nie zdążyłem zrobić tego przed wyjazdem.

Znalazłem winowajce. Nie wiem jak to się stało ale to ewidentnie wina pinów na płycie głownej tam gdzie wkładam procesor. 2 piny jakby były pozbawione takiej małej główki. Dla tego nie styka i sprzęt nie chce wstać.

 

Problem polega na tym czy mam to zareklamować czy zwrócić produkt bez podania przyczyny. To jest nie do zrobienia bo te dwa piny są jakby ciutke za krótkie.

Link to post
Share on other sites

Tak już doszedłem do tego. Tyle raz składałem pc wielu osobom i nigdy nie zrobiłem takiego głupiego błędu, a sobie rozpieprzyłem płytę za 800zł. 

Zamówiłem już nową płytę. A tą nie wiem. Może ktoś będzie chciał kupić i sobie naprawić albo powiesić na ścianie. Zaledwie 2 cholerne piny. Ale ewidentnie nic z tym nie zrobię. A wszystko przez to że mi się zachciało wyjąć procesor z socketu aby łatwiej mi było nałożyć pastę.

 

Błąd nowicjusza masakra :/

Edytowane przez Po1nter
Link to post
Share on other sites

Autorze , jak długo masz tą płytę ? bo jak krótko to zawsze można wysłać na gwarancje przy ściemnianiu reklamacji albo ogólnie spróbować . Bo co zaszkodzi . 
Np tak : Płyta leżała i czekała na procesor , od 2 dni po założeniu procka mam problemy .... aż zobaczyłem wygięte piny, z pewnościa gwarantuję że nie wygięły przez zemnie gdyż procesor sam se ustawił w należnym pozycji . coś takiego mniej więcej .
Zawsze można spróbować.

Edytowane przez ciomasta
Link to post
Share on other sites

Plyta ma 5 dni dzis postaram się zareklamować.

Wszystko robiłem jak zawsze.

Backplet nastepnie procesor, wsadzenie do obudowy, przykrecenie, pasta, chłodzenie, ramy, grafika, kable działał. Normalnie z tym że te temperatury przekraczające 70 stopni były dziwne. Co ciekawe czytałem że jak piny nie stykają to pc mie wstaje. A u mnie wstaje bez problemu cicho chodzi, dźwięków brak. Jedyna wada to brak obrazu na ekranie. Aż w szoku jestem że to pin za to odpowiada.

 

Tu parę zdjęć poglądowych.

 

https://goo.gl/photos/ofKwy3GKBS6w8tyX6

Link to post
Share on other sites

W każdym razie. Nowa płyta już zamontowana. Starannie i dokładnie. Co prawda w pulpicie 30 stopni a w trakcie grania+ streamowania około 60 stopni na Macho rozchulanym do 1200 obrotów. No ale działa i nie widać problemów. Program do diagnostyki pokazuje, że gra gitara. Ze starą płytą będę się bujać przez jakiś czas. Jeśli morele mi jej nie przyjmie. Wolał bym aby to naprawili niźli całkowicie olali temat wiec zobaczymy.

Link to post
Share on other sites

Kaczor jakie masz temperatury na swoim i7 7700k? i jaka pasta?

 

U mnie jak nic nie robię 30 jak gram i streamuje 60.

Na i5 3570k miałem co prawda dużo niższe temperatury ale podobno te Kabanosy ładnie generują ciepełko.

A R9 290 w budzie nie pomaga xD 

Link to post
Share on other sites

Kaczor jakie masz temperatury na swoim i7 7700k? i jaka pasta?

 

U mnie jak nic nie robię 30 jak gram i streamuje 60.

Na i5 3570k miałem co prawda dużo niższe temperatury ale podobno te Kabanosy ładnie generują ciepełko.

A R9 290 w budzie nie pomaga xD 

to 60 to mało jak na kaby lake :)

Link to post
Share on other sites

No owszem trochę się natrudziłem. Kiedy zaczęło to wyglądać to wprowadziłem identyczny profil na xsplita i wygląda to lepiej bez avermedi niż z nią xD Avermedia LP2 dostałem w prezencie ale chyba rozważę sprzedaż a rzecz czegoś innego. Znajomy zamówił Elgato zobaczymy.

Takie pytanie mam do was. Dostałem maila od morele. Z wiadomością

 

 

[4_Z3] Przekazane do zwrotu pieniędzy - do Działu Rozliczeń - Czyli że co? Przyjeli tą płytę i zwrócą pieniążki? Czy jeszcze jakiś etap przede mną? 
 
Okazało się że reklamacja została rozpatrzona na moją korzyść. Jestem w szoku ale i szczęśliwy. Drugą płytę i tak kupiłem taką samą u nich w sklepie więc sprzęt jest i działa. 
Edytowane przez Po1nter
Link to post
Share on other sites

miałem kiedyś podobny przypadek a okazało się że jeden pin w gnieździe procka się wygiął i nie dotykał tego co powinien w procesorze. Sprawdź pod lupą najlepiej lub okiem czy nie wygiołeś przypadkowo jakiegoś pina w sokecie

 

aaa to już po problemie. Masz farta

Edytowane przez HoseArkadioMorales
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...