Skocz do zawartości

wybór odpowiedniego smartfona 2300zł++


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie ! Chciałbym poradzić się was w sprawie dokonania wyboru odpowiedniego smartfona, który spełniłby przedstawione poniżej wymagania kształtujące się następująco : 

 

* mój budżet : ~ 2300- 2500 (w ostateczności 2600)

 

* gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : sklepy stacjonarne / sklepy internetowe (x-kom itp.)

 

* nowy czy używany : tylko i wyłącznie nowy

 

* preferowany rozmiar wyświetlacza : 5,1" - 5,5"

 

* preferowany system mobilny : Android

 

      do czego będę używać urządzenia :

- podstawowe czynności (sms; dzwonienie itp.)

- granie w gierki

- słuchanie muzyki 

- przeglądanie neta

 

       Najważniejsze wymagania (ustawione wg. malejącego priorytetu) :

 

1) Bardzo wysoka wydajność ( m.in. potrzebna do komfortowego grania w gry na andka)

2) Najwyższa jakość wykonania telefonu

3) bateria, która nie siądzie po 2h umiarkowanej pracy 

4) przyzwoita jakość dzwięku 

-----------------------------------------

 

pkt. 1) i 2) to warunki obligatoryjne.

 

Aparat został pominięty, gdyż nie zależy mi na robieniu zdjęć (sądze, że za taką cenę będzie mimo wszystko ok.)

 

Moi faworyci na ten moment : 

- s7 (bez edge bo szczerze mówiąc nie podoba mi się )

- honor 8 

 

Na koniec chciałbym się jeszcze zapytać o sklep online typu koomorki.pl - czy jest przede wszystkim bezpieczny oraz czy oferowane tam telefony są fabrycznie nowe, niemodyfikowane i zgodne z opisem. 

 

Dzięki za poświęcony mi czas. 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Z tym Xiaomi to ja bym polemizował :) w sklepach z tego co pamiętam kosztuje 1800+ zł, a to oszczędność ledwie 200 zł względem galaxy s7 które na olx kosztuje w granicach 2000zł. Xioami niestety nie ma u operatorów więc też brak go w dobrych cenach na olx/allegro, kupując je w chinach mamy naprawdę dobrą ofertę bo cena jest o 1/3 niższa, ale mamy też wyrzeczenia. Jedno w postaci braku gwarancji, a drugie brak pasma 800mhz, które jest coraz szerzej w polsce wykorzystywane. 

 

również jak przedmówcy polecam S7, o wersji edge powiem tylko tyle że jeden użytkownik wstawia screny gdzie telefon ciągnie po 10h na ekranie, zwykła s7 takich zdolności nie ma. 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi.

 

Mam jeszcze tylko małe pytanie czy sklep koomorki jest rzetelny, czy raczej nie brać go w ogóle pod uwagę ?

Zamawiałem od nich z allegro, Moto X Style, ogólnie właściciel jest w porządku, InPost zgubił paczkę lub ch*j wie co się z nią dzieje, została nadana 6 grudnia, 12 grudnia była w Warszawie, nadal jej nie mam, pieniędzy też nie. Ale pomagał, jak potrzebowałem dokumentów to wszystko wystawił i jest z nim dobry kontakt, sprawa w toku. Oczywiście, wina leży tylko i wyłącznie w firmie spedycyjnej. Jak chcesz zamówić, to tylko kurierem. Bo to dramat. 

Link to post
Share on other sites

Dokładnie jest tak jak napisał Deusjarek czyli wystawiają f.vat 23% - czy mając tę wiedzę mogę bez zastanawiania się kupić u nich telefon ?? bo m.in. s7 jest tam ok 300 zł taniej niż w elektromarketach.

Edytowane przez hansio
Link to post
Share on other sites

Hansio, uważaj z takimi rzeczami jak faktura vat23% (podejrzewam, że chodzi o fakturę vat marża), takie rzeczy robi się w komisach samochodowych, wtedy sprzedawca jest tylko pośrednikiem i z czasem mogą być problemy.

Na Twoim miejscu mając takie pieniążki na telefon,  poszedłbym  do najbliższego sklepu i zakupił S7, z myślą właśnie o gwarancji. Coś się zepsuje, niosę do sklepu i czekam spokojnie na realizację naprawy. 300zł to cena spokoju.

Edytowane przez humberto1974
Link to post
Share on other sites

Hansio, uważaj z takimi rzeczami jak faktura vat23% (podejrzewam, że chodzi o fakturę vat marża), takie rzeczy robi się w komisach samochodowych, wtedy sprzedawca jest tylko pośrednikiem i z czasem mogą być problemy.

Na Twoim miejscu mając takie pieniążki na telefon,  poszedłbym  do najbliższego sklepu i zakupił S7, z myślą właśnie o gwarancji. Coś się zepsuje, niosę do sklepu i czekam spokojnie na realizację naprawy. 300zł to cena spokoju.

Faktycznie. bardzo słuszna i pomocna dla mnie uwaga - dzięki. Problem tkwi w tym, że dalej sie waham i nie wiem czy s7 jest tak naprawde mi potrzebny bo zdjęć praktycznie w ogóle nie robię ( a wydać na tel 2600 troche mi szkoda)... Powiedzcie mi moi drodzy który z tych tel. jest najwydajniejszy :

 

- honor 8 

- g5

- p9

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...