Skocz do zawartości

Płyta główna Z270 ze złączem PCI pod OC i CPU i5 7600K


Recommended Posts

Witam dlaczego płyta główna ze złączem PCI, bo mam fajną kartę dźwiękowa Creative X-FI Fatality, która dobrze gra. Udało mi się znaleźć na razie takie płyty na Z270 Gigabyte GA-Z270 D3P http://www.gigabyte.us/products/product-page.aspx?pid=6112#kf
i MSI Z270 PC MATE https://www.msi.com/Motherboard/Z270-PC-MATE.html#productFeature-section

Obydwie posiadają zintegrowaną dźwiękówkę Realtek® ALC887 codec, a w droższych wersjach beż złącza PCI jest Realtek AL1220 codek. I pewnie nie przebijają one jakością dźwięku mojego X-FI? Wiadomo OC procka z K bez problemu zrobię na nich. 
Bo bym mógł wziąć "lepszy" model droższy i szukać dźwiękówki na PCIe Xfi czy asusa nie wiem jakie są równie dobre marki modele. W sumie swego czasu dałem za tą X-Fi 500 zł. Teraz tyle bym nie dał ze złączem PCIe. 

Podpowiecie coś w tym temacie jak to rozegrać. Chyba nie ograniczy mnie to w oc procka czy czymś innym np: modernizacji PC.

Pozdrawiam 

Edytowane przez kamar59
Link to post
Share on other sites

Dawniej PCI było ważne bo można było podłączyć Kartę graficzną potem kontroler IDE , SCSI Adaptec AHA-2940  i do tego nagrywarkę czy skaner no i tuner SAT i kartę dźwiękową . Ale to już historia , odpuść sobie to złącze PCI bo to już trup .

Link to post
Share on other sites

z PCI jest jeszcze

 

ASUS Prime Z270-K

Gigabyte GA-Z270-HD3P

ASRock Z270 Pro4

 

I zdaje mi się że Gigabyte GA-Z270-HD3P najlepiej wygląda pod oc.

Dawniej PCI było ważne bo można było podłączyć Kartę graficzną potem kontroler IDE , SCSI Adaptec AHA-2940  i do tego nagrywarkę czy skaner no i tuner SAT i kartę dźwiękową . Ale to już historia , odpuść sobie to złącze PCI bo to już trup .

 

Jak bym odpuścił to jaką dźwiękówkę wybrać? Tą integra 1220 czy wewnętrzna jakoś model konkretny?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...