Skocz do zawartości

Chłodzenie cpu do obudowy Cooler Master ELITE 110 (i5-4590).


Recommended Posts

Planuję przełożyć htpc do mniejszej obudowy (obecnie siedzi w Kolink Satellite) i wybór padł na Elite 110, bo jest niedroga, zmieści się gdzie ma stać i podoba mi się wizualnie.

 

Do obudowy mam zamiar dołożyć te dwa opcjonalne wentylatory 80mm.

 

Jednostka składa się z:

i5-4590 (obecnie chłodzony Ferą 3)

B85I

2x 4GB DDR3

GTX970 mini od Gigabyte (wersja z jednym wentylatorem, dość głośne i gorące ścierwo)

G450M

SSD + HDD

 

Do obudowy wchodzą chłodzenia do 72mm. Zastanawiałam się nad jakimś I/O ale nie wiem czy jest sens aż tyle inwestować, po mojemu nie bardzo.

Link to post
Share on other sites

Boxowy cooler to ja mam, chodzi mi o coś, co jednak będzie trochę bardziej efektywne (i dzięki temu może mniej hałaśliwe).

 

Na razie rozważam:

Cryorig C7

Noctuę NH-L9i

Phanteks PH-TC12LS

a nawet to: http://www.emag.pl/chlodzenie-wodne-cooler-master-seidon-120v-ver-2-rl-s12v-24pk-r2/pd/DNN29YBBM/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_term=&utm_campaign=PLA_All_Products&gclid=Cj0KEQiAzNfDBRD2xKrO4pSnnOkBEiQAbzzeQfr5bmLntkeIe-8qOy5OFyYMu25Lg5PtY7sR0eTMCBEaAsQf8P8HAQ

(ale nie wiem, na ile spoko może się sprawować chłodzenie wodne w tej cenie, przeczuwam, że raczej słabo).

 

No i znów, nie wiem, czy nie wziąć czegoś jeszcze tańszego, skoro i tak będzie dość gorąco przez małą obudowę i upośledzoną kartę graficzną.

Link to post
Share on other sites

AIO jak już.

AIO to skrót od All In One, I/O to skrót od Input/Output.

wiem, mój mózg przestał działać na chwilę z jakiegoś powodu (pewnie dlatego, że te skróty się tak samo wymawia), a potem nie mogłam wyedytować, jak już zauważyłam.

Edytowane przez iamnotreal
Link to post
Share on other sites

Obawiam się, że mi zablokuje sloty ram, a mam tam ramy hyperx z tymi upośledzonymi shroudami, które musiałabym demontować.

 

Kurde, jak ciężko znaleźć jakiekolwiek wiarygodne porównanie dla wydajności coolerów, niby jest tych testów w necie mnóstwo, ale każde wykonane w innych warunkach, na różnych platformach.

Link to post
Share on other sites

No tak, tam wejdzie RAM do max. 38mm. Noctua raczej też odpada, dla 84 W TDP zalecają badzo dobrze wentylowaną obudowę, wyłączenie Turbo. Nie zalecają maksymalnego obciążenie procesora. Zostaje Co Panteks, który według testów wytrzymuje spokojnie 125 TDP. Jeżeli chodzi o kompaktowe chłodzenia cieczą, ponoć zaskakująco cichy jest Antec H600 Pro. To opinia jednego z forumowiczów, nie moja. Twierdzi, że chłodzenia praktycznie nie słychać.

Cryorig ma TDP 100 W, ale nie wiem jak z hałasem wentylatora?

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

W sumie ramy mam jakieś inne może, na pewno mam 8GB 1600Hz ddr3 g.skill w jednej kości, to też ma ten upośledzony "grzebyk", ale mogę spróbować to przehandlować z kimś na taką bardziej bazową kość. Jak mi się uda, to mogłabym wziąć tego Shurikena, przekonuje mnie jego wielkość.

 

Według opinii w necie na temat tego Cryoriga, to przy większych prędkościach wentylatora jest dość głośny, prawie na poziomie głośności stocka przy maksymalnych obrotach (tylko trzyma temperaturę niższą o kilkanaście stopni).

 

Poczytam sobie o tym H600, wygląda zachęcająco.

Edytowane przez iamnotreal
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...