Skocz do zawartości

M.2 PCIe SSD TO PCI-E X4


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Joint21,

Recommended Posts

Witam potrzebuje się upewnić czy będę mógł wsadzić tą przejściówkę M.2 PCie SSD To PCI-E X4 z dyskiem ssd Samsung SM951 do mojej starej już płyty głównej Asus Maximus II Formula która nie posiada wejścia M.2 oraz wejścia pod tą przejściówkę. Bede mógł bez problemu włożyć ją pod wejście na grafikę? oczywiście licząc się z tym ze będę miał mniejsze prędkości bo mam pci-e 2.0. Serdecznie dziękuje za pomoc.

 

Podaję dodatkowo link do przejściówki oraz dysku ssd.

 

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01N0D7K4X/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

http://techreport.com/review/28446/samsung-sm951-pcie-ssd-reviewed

 
Link to post
Share on other sites

Ok po kolei 

Jest kilka wersji SM951 ( dokładnie 3 ) 
Po drugie przejściówki są na to złącze od grafiki, czyli PCI-e x4 ( przy 2.0 będziesz mieć transfery ograniczone do ok 1600MB/s ) 
Po trzecie, jeśli chcesz mieć system na tym dysku, to musisz sprawdzić, czy płyta bootuje z PCI-e
Jeśli odpowiesz o którą wersję sm951 ci chodzi, to możemy iść dalej ( na pewno nie chcesz SM961 ? )  

Link to post
Share on other sites

Witam dziękuje za odp dokładny model tego dysku dam trochę później koleżka mi musi odpisać a jeżeli nie będę go ustawiać jako bootowalny znaczy nie chce na nim systemu tylko na 2 dysku ssd to nie będzie problemu? Nie mam możliwości kupna SM961 ponieważ tamten SM951 kupuje od kolegi z anglii mało używany po okazyjnej cenie ;)


Głównie mi chodzi o to czy ta moja płyta główna mi odpali ten dysk. Podaje nazwe modeli co mi kolega podał MZ-HPV2560SM 951

MZ-HPV256HGDl

Link to post
Share on other sites

No to nie powinno być problemów bo to AHCI jest, co do bootowania, to zależy od konkretnej płyty 

Ktoś pamięta czy dyski M.2 AHCI klucz m można podpinać przeplotką bezpośrednio do PCI-e ( czyli zwykłą przeplotką jak NVMe, a nie kontrolerem PCI-e sata ? ) 

Link to post
Share on other sites

Moja poprzednia wypowiedź odnośnie możliwości bootowania od chipsetu Z68 odnosiła się do dysku NVMe. Skoro to jest AHCI, to może rzeczywiście zadziała bootowanie z Twoją płytą. Trudno powiedzieć, jak się nie testowało takiej konfiguracji.

 

Ps.

Przejściówka fajna, ma od razu chłodzenie.

Edytowane przez roman106
Link to post
Share on other sites

Poczekaj aż ktoś potwierdzi zgodność tego adaptera z dyskami na AHCI klucz m ( bo nie jestem pewien ), lub zapytaj sprzedawcę, lub firmę, lub przejrzyj specyfikację 

Co do możliwości bootowania, to nikt tego nie wie na 100%, nawet na AHCI na tak starej platformie ( musisz podłączyć i sprawdzić ) 
Lub przeszukać zagraniczne fora  

Link to post
Share on other sites

HD Tune jest programem z 2008 roku. W tamtych latach nikt nie śnił o dyskach SSD. Z ciekawości odpaliłem go i nawet SMART nie pokazuje na SSD.

 

A może masz na myśli nowszą wersję Pro? Kosztuje 25€, ale można ściągnąć wersję trial. Też nie pokazuje SMART.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...