Skocz do zawartości

Upgrade PC


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez lacov,

Recommended Posts

Witam wszystkich użytkowników!
Święta, wpadło trochę gotówki i postanowiłem ulepszyć trochę mojego poczciwego PC'ta i tu muszę Was prosić o kilka rad.

 

Aktualny zestaw:

Płyta główna:     MSI B85-G43

Karta graficzna: GigaByte GTX 1060 6GB

Procesor:           i5-4590 @ 3,3GHz

Obudowa:          Zalman Z3 Plus

Ram:                  Crucial Ballistix Sport DDR3 2x 4GB

Zasilacz:            SPC Deus M1 650W

 

Co chcę zmienić:
Procesor: Myślałem o i7-4790k, który będzie kręcony na pewno, ale prawdopodobnie w przyszłości (wystarczy póki co, żeby uciągnąć najnowsze gry?) co za tym idzie potrzebne będzie jakieś chłodzenie na CPU.

Płyta główna: Jakaś do 500-550zł, żeby była możliwość OC ww. procesora.
Pamięć RAM: Dorzucenie Ballistixów 2x 4GB jest dobrym pomysłem?

Obudowa: Mam psa w domu więc muszę ją czyścić naprawdę często, chciałbym postawić tu na wygodę oraz przydałoby się, żeby było trochę miejsca, aby ułożyć kable tak ładnie jak się tylko da. Myślałem o dwóch: Corsair 400C i Fractal Design Define R5.

Komputer mi służy głównie do gier, czasami grafiki. Do wydania mam około 3500zł, ale oczywiście im mniej tym lepiej. Docenię każdą pomoc, pozdrawiam!  :)

Edytowane przez lacov
Link to post
Share on other sites

W czym ta grafika ?

Jakie gierki odpalasz ?

I5 4590 + GTX 1060 pod nowe gry na FHD to nadal dobry zestaw.

 

Sens przesiadki na 4790K jest średni, mówimy o nowej/używanej sztuce w cenie 1100-1200zł. Wczoraj za 1200zł był 6700K z roczną gwarancją, także tu nowsza platforma na Z170 i wymiana RAM na DDR4.

 

 

 

Myślałem o dwóch: Corsair 400C i Fractal Design Define R5.

Corsaira sobie z miejsca odpuść, dużo plastiku, R5, 200zł taniej masz również wyciszonego SPC Pax M70.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W czym ta grafika ?

W jakim sensie?

 

Co do gierek: BF1, CoD, najnowszy NFS, F1 2016, CSGO i Fifa. Ogólnie chodzi mi o to, żeby poulepszać to co napiasłem i mieć spokój na jakiś czas. A co do 6700k masz rację, nie wiem czemu parłem, żeby proc byl na 1150. Ramy DDR4 też Ballistixy mogą być? Bo bym chyba wrzucił 2x 8GB a są w dobrej cenie.

Co do obudowy to wydaje się elegancka i od razu się zaoszczędzi trochę ;)

 

 

Edytowane przez lacov
Link to post
Share on other sites

 

 

Komputer mi służy głównie do gier, czasami grafiki.
 

 

 

W jakim sensie?

Z jakich programów tutaj korzystasz, jeśli coś wymagającego to i procesor sporo tu wniesie.

 

1 x Intel Core i7-6700K /4.0GHz, 8MB, LGA 1151, BOX/1 x SilentiumPC Fortis 3 HE14251 x AsRock Z170 Gaming K4 Fatal1ty /intel Z170, DDR4, LGA1151/1 x Corsair 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Vengeance LPX1 x SilentiumPC Pax M70 Pure Black (b/z)

3031zł
 
Opcja z 7700K to jakieś 200zł więcej biorąc pod uwagę aktualizację biosu na MOBO.
 
Ciche chłodzenie z 140mm wentylatorem, dobrze wyposażona płyta z mocną sekcją pod OC, 16GB RAM z wysokim taktowaniem i M780 skoro Ci pasuje.
 
Za obecny zestaw tj. 4590/B85/8GB RAM weźmiesz ~900zł.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Głównie PS i Illustrator, więc dużej różnicy raczej nie odczuję. Zestaw, który wybrałeś wydaje się być świetny i chyba jak już brać to 7700k bo widzę tylko 100 zł drożej od 6700, które zalinkowałeś. Jest jakaś alternatywa dla AsRocka? Tak z ciekawości.

Edytowane przez 3ndurek
Cytowanie.
Link to post
Share on other sites

 

 

Głównie PS i Illustrator, więc dużej różnicy raczej nie odczuję.

Odczujesz, wyższe taktowanie i dodatkowe wątki zrobią tu robotę przy obróbce większych formatów.

Dysk SSD jakiś posiadasz ?

 

 

chyba jak już brać to 7700k bo widzę tylko 100 zł drożej od 6700, które zalinkowałeś.

Kwestia sklepu na esc jest 200zł dopłaty do 7700K.

Co do płyty, za 550zł na Z170 niczego lepszego nie dostaniesz. Jak chcesz iść już Kaby Lake koniec\na będzie aktualizacja biosu na Z170.

Bez zabawy z biosem Z270 Killer SLI /intel Z270, LGA1151/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

SSD póki co nie posiadam, ale myślę o tym, żeby sobie jakiś sprawić. Co do Mobo chodzi mi właśnie o to, żeby się nie bawić z biosem, ale mnie te AsRocki jakoś nie przekonują, dlatego bym chciał mieć jakąś alternatywę, gdybym się na niego ostatecznie nie zdecydował.

Edytowane przez 3ndurek
Nie cytuj całych postów
Link to post
Share on other sites

@3ndurek :

 

1 x Intel Core i7-6700K /4.0GHz, 8MB, LGA 1151, BOX/1 x SilentiumPC Fortis 3 HE14251 x AsRock Z170 Gaming K4 Fatal1ty /intel Z170, DDR4, LGA1151/1 x Corsair 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Vengeance LPX1 x SilentiumPC Pax M70 Pure Black (b/z)

 

3031zł

 

 

Jeśli chodzi o te pamięci Corsair'a 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Vengeance LPX - zdecydowanie odradzam, miałem z nimi ogromne problemy, komputer nie uruchamiał się w profilu X.M.P.=3000 MHz, inni też mają z nimi problemy, trochę więcej w moim temacie:

 

http://forum.benchmark.pl/topic/230430-problem-z-3000-mhz-pamięci-ddr4-vengeance-lpx-3000mhz-2x8-gb/

 

W końcu kupiłem Kingstony 2666 MHz (jak w sygnaturze), chodzą bez zarzutu.

Edytowane przez rebus
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Co do Mobo chodzi mi właśnie o to, żeby się nie bawić z biosem, ale mnie te AsRocki jakoś nie przekonują, dlatego bym chciał mieć jakąś alternatywę, gdybym się na niego ostatecznie nie zdecydował.

Płyta na Z270 to wydatek 700zł w górę i nie ma w tym budżecie wielkiego wyboru. Patrz na MSI Z270 Krait.

 

 

inni też mają z nimi problemy, trochę więcej w moim temacie:

Corsair LPX 2x8GB 3000MHZ, działają bez problemów, także loteria.

 

 

 

http://images83.fotosik.pl/224/e130fb1bb50a7450gen.jpg

http://images81.fotosik.pl/225/b60342c59b54f6b5gen.jpg

 

 

Link to post
Share on other sites

No to postanowione, mam tylko po dwie możliwości przy niektórych pozycjach i będę musiał jakoś podjąć decyzję.
Procesor: i7-6700k

Płyta główna: AsRock Z170 Gaming K4/Gigabyte GA-Z170-GAMING K3

Obudowa: Fractal Design Define R5
Ram:
 HyperX Fury Black, DDR4, 16GB(2x8GB), 2400MHz

Chłodzenie: Thermalright Macho 120 Rev.A / SPC Fortis 3

Dziękuję @rebus za radę co do ramu i głównie @3ndurek za pomoc i rady przy reszcie, pozdrawiam! :) 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Nie, przy 7700K tak. Jednak 200zł w kieszeni robi robotę i w sumie dobrze :D.

 

Jak zobaczyłem różnicę w wydajności to stwierdziłem, że wolę już dorzucić te pieniądze do Fractala R5 :D Jeszcze raz dziękuję :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...