Skocz do zawartości

Intel Core i7-7700K + MSI Z270 GAMING PRO CARBON + 16GB(2x8GB)


Recommended Posts

Witam,

 

Chciał bym prosić tylko o zweryfikowanie czy pamięci wybrane przeze mnie pasują do tego zestawu. 

 

Jestem zmuszony wymienić mój leciwy sprzęcik na coś nowszego. Konsultowałem się już w tej sprawie miesiąc temu i stanęło na:

 

i7 6700k + Asus Z170 Pro Gaming + 16Gb ramu lecz jak widać wyszła nowa seria i podstawka w ciągu miesiąca i zdecydowałem się jednak na nowy sprzęt zwłaszcza że potrzebuję to głównie pod youtube i twitch. A podobno ta i7 7700k fajnie ma sobie z tym radzić.

 

https://www.morele.net/inventory/info/SfdDnC/

 

Czy tu wszystko będzie ze sobą grało i działało? Jeśli jest jakaś lepsza propozycja to chętnie z niej skorzystam jednak wolał bym nie przekraczać 3000zł. Chciałem płytę główną Asus Strix Z270F Gaming jednak po recenzji na morele.net zdecydowałem się na MSI Z270 Pro Carbon na benchmarku dostała fajną rekomendację.

 

Ps. Prosił bym o szybką odpowiedź gdyż w poniedziałek chcę zamówić sprzęt.

 

 

Pozdrawiam

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nowa Podstawka niczego nie wnosi wydajność pozostaje ta sama, jeżeli podziałało na Ciebie oc na 5Ghz to powinieneś wiedzieć o temperaturze po takiej operacji.

Jeżeli to co robisz nie jest profesjonalne i nie zarabiasz na tym, to sama wymiana procesora na 2600k/3770k dała by duży skok. plus wymiana grafiki na 1080/1070

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z 5820k rezygnuję. Był taki pomysł jednak nie dziękuję. Platforma jest droga i stara a wydajność na poziomie 6700k.
Moje zastosowanie nie jest aż tak profesjonalne. Targetem jest głównie Twitch.tv. Youtube to głównie powtórki z lig. 5Ghz też nie jest tu kartą przetargową nie będę tego kręcił ewentualnie w przyszłości. Po prostu chcę odświeżyć sprzęt, mój i5 przestał dawać sobie radę jednocześnie z OBS Studio i grami tak jak bym tego od niego wymagał.

Zdecydowałem się na i7 7700k ze względu właśnie na kodowanie HVEC. Nie chce 5820k a i7 6700k chyba niema sensu brać skro cena prawie identyczna czy się mylę?

Qdyn ek karta tu nic nie zmieni bo gra którą streamuę i tak lata na max detalach. Ograniczeniem jest wyłącznie mój procesor i 3500 bitratio oraz słaba optymalizacja produktu. Jednak dodam że 1080 jest planowany na wakacje po prostu muszę trochę odłożyć. Poza tym że streamuje ten konkretny produkt gram też w masę nowych tytułów. Obecnie strasznie wyczekuję Andromedy. Więc chce też mieć na czym grać przez następne 3-4 lata jak obecnie. Moją płytę proc i ram (chłodzenie zostaje) w poniedziałek przekazuję już w ręce nowego właściciela. Sprzedałem komplet za 1000 więc teoretycznie dokładam te 2000 na chwilę obecną. Kiedy gra wyjdzie z fazy beta można będzie nazwać to już trochę bardziej profesjonalnym zastosowaniem. Leci również do mnie karta przechwytująca Avermedia LP2. Więc staram się o to aby jakość była na najwyższym możliwym poziomie.

Edytowane przez Po1nter
Link to post
Share on other sites

 

 

nowa seria i podstawka

Podstawka nadal ta sama.

 

 

 

Chciałem płytę główną Asus Strix Z270F Gaming jednak po recenzji na morele.net zdecydowałem się na MSI Z270 Pro Carbon na benchmarku dostała fajną rekomendację.

Jak chcesz wydawać krocie na MOBO z wodotryskami przede wszystkim to droga wolna. 


 

 

Youtube to głównie powtórki z lig. 5Ghz też nie jest tu kartą przetargową nię będę tego kręcił ewentualnie w przyszłości.

To nie rozumiem po co w ogóle pakujesz się w taki sprzęt. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Już śpieszę z odpowiedzią.

 

Ausus Z170 Pro Gaming to 700zł

i7 6700k 1650zł

16gb ddr4 to 500zł (chyba że da sie taniej)

Wychodzi mi to:  2850zł

 

MSI Z270 Pro Gaming to 825zł

i7 7700k to 1700zł

16gb ddr 4 to 500zł

Wychodzi mi to: 3020zł

 

Różnica w cenie to 170zł. MSI daje w zestawie headset + myszkę którą mogę sprzedać za te 170zł więc cenowo wychodzi to identycznie. 

 

Więc jaki sens ma kupowanie i7 6700k skoro mogę mieć już ten ciut nowszy sprzęcik. i7 na bank podkręcę jak tak jak obecny i5 3570k na tyle na ile pozwoli Macho bez przeginania z temperaturami. 

 

Co to podstawki to wiem mój błąd tylko zagalopowałem się pisząc. 

 

Mogę kupić tańszą płytę lepiej dla mnie mniej zapłacę, chcę tylko aby miała M.2 bo w przyszłości chcę dysk na takie złącze. No i aby pozwoliła trochę podkręcić tą i7 może nie na 5Ghz bo to nie do końca rozsądne ale może chociaż 4,7 czy 4,8Ghz.

Edytowane przez Po1nter
Link to post
Share on other sites

MOBO na z170 to wybrałeś akurat jedno z droższych stąd też różnica mała. Asrock Extreme 4 Z170 jest do wyrwania nawet 100 zł taniej.

Jeżeli to zestawienie z myszką i tymi słuchawkami daje Ci pokaźną oszczędność (w zamyśle sprzedaży) to można iść na taki układ.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

MOBO na z170 to wybrałeś akurat jedno z droższych stąd też różnica mała. Asrock Extreme 4 Z170 jest do wyrwania nawet 100 zł taniej.

Jeżeli to zestawienie z myszką i tymi słuchawkami daje Ci pokaźną oszczędność (w zamyśle sprzedaży) to można iść na taki układ.

Do zestawu dostaje się SteelSeries Siberia v2 + jakąś ich tam myszkę a mam już kupca na 200zł na nie tak więc. Wychodzi mi 600zł za to mobo. 

 

Link do promocji może ktoś będzie chciał skorzystać: https://www.morele.net/wiadomosc/trzej-krolowie-gamingu-nadeszli/3970/

 

To jak już wszystko zostało wyjaśnione z mojej strony mam taką nadzieję. To mogę to przyklepać? Najbardziej zależało mi na sprawdzeniu pamięci czy są okej. 

 

Finalnie ten sprzęt będzie mnie kosztował jakieś 2800zł ( po sprzedaży gadgetów) minus moje części to 1800zł więc chyba nie wypada to tak źle co nie. 

Edytowane przez Po1nter
Link to post
Share on other sites

W takim układzie możesz śmiało brać. Ewentualnie bierz tańszy Krait Gaming:

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z270-krait-gaming-z270-ddr4-hdmi-dvi-usb-c-atx-975961/

wyjdziesz wtedy jeszcze lepiej, bo z tego co widzę jest on objęty promocją.

Owszem jest ale do niego tylko myszka i podkładka więc tego tak łatwo nie sprzedam bo to budżetowy sprzęcik (wiesz myszka za 50zł itp. A steelseries v2 no jakie by nie były to wciąż ludzie je chętnie kupują więc taniej wyjdzie Carbon po sprzedaży). 

 

Ok w takim razie skoro niema zastrzeżeń to ja jestem zadowolony z pomocy. Benczmarkowi Szpecjaliści jak zwykle pomocni ;) 

Dziękuję za szybką odsiecz.

Link to post
Share on other sites

no zobaczymy podobno mam szczęście w tych sprawach ;)

Komputer złożony więc czas na wnioski.

Spora różnica w wydajności jednak, do teraz walczyłem z jakimś programem który cholernie obniżał mi download i upload. Msi wali mase softu w wiekszosci do niczego nie potrzebnego. Nie wiem czy jutro będzie okej zobaczymy. Poza tym drobnym problemem jestem zadowolony.

Ano i temeratury dziwne raz 30 raz 50. Muszę zbadać teren czy proc tak ma czy ja źle pastę nałożyłem. Ten bequiet to tragedia jeśli chodzi o nakładanie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...