Skocz do zawartości

Zakup nowego(starego) Laptopa


Recommended Posts

Witam, mam starego Asusa g60j, jednak juz wszystko sie popsuło został mi sam hardware.
i teraz chciałem kupic kompa do oglądania seriali z kanapy bo desktop za daleko, oczywiści kupie jakiegoś używanego najlepiej bez ramow dyskow itp.

w asusie mam i7 720qm, całkiem wydajny procesor.

moje pierwsze pytanie to czy jak kupie jakiegoś trupa z i3, na tym samym sockecie to będzie działać jak do niego wsadzę i7?

2 pytanie, czy jak kupie jakiegoś laptopa i zamienię dysk optyczny na Blu-ray'a z Asusa, to bedzie czytał normalnie? czy jakiś inny interface jest?( sam blu-ray jest na sata normalnie).

3 pytanie, jakie laptopy polecacie jeżeli by pasowało
     -laptop do wsadzenia i7, jakąś jednostkę do której części zamiennych jest jak części do golfa iii
    -jakis inny laptop juz z nowszymi procesorami 2,3,4 generacji, jest jakiś taki który jest dominujący? na pewno nic z nim nie będzie itp? ojciec ma HP probook 6470b i jest mega dla mnie ale chyba trochę za drogi jak na oglądania seriali.


Jedyny wymóg to "panoramiczny" ekran, zeby to ratio mial 16:9,10.


Pozdrawiam Maks ;P

Link to post
Share on other sites

"moje pierwsze pytanie to czy jak kupie jakiegoś trupa z i3, na tym samym sockecie to będzie działać jak do niego wsadzę i7?" To zależy jakiego. Przy pierwszej generacji core mobilne procki miały, albo integrę, albo dodatkowe 2 rdzenie(cztery razem). Czyli twój procek nie zadziała w lapku bez dedykowanej grafiki. Plus te tańsze mogą chodzić jak odrzutowiec. Polecam polować na elitobooki, probooki, thinkpady np. model t410.

Drugie pytanie - to zależy, czy laptop nie tzw. whitelisty. (Wtedy trzeba wgrać modyfikowany bios.)

Na trzecie pytanie nie odpowiem ci, bo nie wiem ile planujesz wydać.

Ogólnie wygląda to mniej, więcej tak:

pierwszej generacji ~ 500-600pln

drugiej ~600-800

Trzeciej ~800-1200

Jakbyś polował na używkę w dobrym stanie. ;)

Link to post
Share on other sites

Własnie zależy mi na czymś popularnym, bo jak z nim zasnę na kolanach to chce żeby np Zawiasy dostępne były za grosze a nie nowe zamienniki po 200zl. problem jest bo większość fajnych laptopów na alledrogo, nie ma baterii i ładowarek, które i tak pewnie były by do wymiany, ale te 2 miesiące mogę popracować na kablu, poza tym wiem od razu czy działa i jak. co do części ze starego lapka, to robiłem re search i raczej wszystko idzie do żyda, bo sticki po 1gb ramu to raczej nie ta liga juz. szkoda myślałem ze z tej i7 będzie jakiś użytek ;/ ,
co do tych biosow, to jest jakis problem z ich dostępnością? czy trzeba szukać i sie prosić lub przerabiać coś samemu?
dzięki za szybka odpowiedz 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...