Skocz do zawartości

Cichy zasilacz


Recommended Posts

Stwierdziłem, że już czas wymienić Feel III na coś innego...

Zestaw w profilu, interesuje mnie jakość a przede wszystkim CISZA! Dobry, wystarczający zasilacz potrafię wybrać, ale nie wiem które są naprawdę ciche. No i cena, chciałbym zmieścić się w 400zł, ale im niższa tym lepiej :)

 

Myślę też, że 250 na lini 12V mi wystarczy...

Link to post
Share on other sites

Przewrotnie podpowiem, żebyś omijał zasilacze Pentagram Silent Force, ta nazwa nijak się ma do kultury pracy zasilacza (przynajmniej mojego 620W, który pracuje sobie na luzie bo dobre 450W też dałoby sobie rade). Zobacz czy bequiet oferuje coś w twoim przedziale cenowym. Nazwa jak nazwa, ale te zasilacze mają opinię dobrych jakościowo i cichych.

Link to post
Share on other sites

Przewrotnie podpowiem, żebyś omijał zasilacze Pentagram Silent Force, ta nazwa nijak się ma do kultury pracy zasilacza (przynajmniej mojego 620W, który pracuje sobie na luzie bo dobre 450W też dałoby sobie rade).

Zapewne seria PSF, zamiast CAV...
Link to post
Share on other sites

To mam cenowy dylemat:

Be-quiet Dark Power P7-PRO-450W

Topower SilentEZ 500W

Który cichszy :)

bq! ma 2 wady. 1wsza to cena, 2ga to rozmiar obudowy zasilacza. jest ona dluzsza niz standardowe, swoja droga we wszystkich modelach dark power jest ona tych samych rozmiarow (oszczednosci?). ma to znaczenie w przypadku celowania z kablami w otwory w obudowie, instalacji niektorych wiatrakow- moga sie nie zmiescic lub byc na styk (jak w cm690).

plusy to:

-ecaso, mozesz podpiac do 4 wentylatorow pod zasilacz ktory steruje nimi sam w zaleznosci od obciazenia. dodatkowo przy rozruchu na kilka sek daje pelna moc aby je ruszyc, i po wylaczeniu kompa macha nimi dalej przez pol(?) minuty.

-bardzo stabilne napiecia

-bloga(!) cisza.

osobiscie nie zaluje ani jednej zlotowki, choc przeszkadza mi odrobine rozmiar. jesli chcesz wyciszyc komputer to polece tez wymiane obudowy na taka, ktora umozliwia montaz zasilacza na dole. rownie kapitalna sprawa

 

o Topowerze w kontekscie bq! sie nie wypowiem, bo nie mialem porownania niestety.

Link to post
Share on other sites

Mój Bq! Dark Power 750W pro też nie slyszalny 400-500RPM :hahaha: Jest stabilny i cichy jak skała i mój się praktycznie nie grzeje ;) Zawsze wylatuje zimne powietrze i gdzie bym go nie dotkną jest zimny :) Szczerze polecam :/ Wadą jest cena ale wygląd,wydajność i cisza rekompensują wydatek :/

Link to post
Share on other sites

Z opinii wielu użytkowników z którymi rozmawiałem to Ocz Stealthxstream jest najcichszy. Ponoć tagany , be quiety i inne są "głośniejsze"

 

Ja problem głośności zasilacza rozwiązałem fanswapem. Kupiłem do niego nocute i podłączyłem do Kaze Mastera. Sam sobie aplikuje ciszę w ten sposób :/.

Link to post
Share on other sites

Be-quiet Dark Power P7-PRO-450W - jak na razie zdecydowałem się na tego.... i obudowę taką jak torture :hahaha:

 

Chyba, że warto coś zmienić. Zakupy i tak mam zamiar zrobić na początku kolejnego miesiąca, więc mam jeszcze czas na jakieś zmiany :/

Link to post
Share on other sites

Be-quiet Dark Power P7-PRO-450W - jak na razie zdecydowałem się na tego.... i obudowę taką jak torture :/

 

Chyba, że warto coś zmienić. Zakupy i tak mam zamiar zrobić na początku kolejnego miesiąca, więc mam jeszcze czas na jakieś zmiany :/

taaa, obudowe :hahaha:

bedzie mial inne zdanie, ale bezposrednie zaciaganie sie powietrzem z zewnatrz jest ciut lepsze niz z dolu obudowy. chocby rozpedzonym ;)

moj typ to jak zwykle cm690.

Link to post
Share on other sites

Ja mam i polecam OCZ ModXStream 700WSLI, jest bardzo dobry jakościowo, modularny i cichutki, odłączyłem wentylatorek od grafiki, i procesora,żeby sprawdzić jak chodzi zasilacz i powiem,że rewelacyjne cicho,że w mojej obudowie NZXT Hush (z matami wyciszającymi) w ogóle go nie słychać. A przykładając ucho, coś tam szumi delikatnie.

Wiem,że przydało by się tak przetestować obciążajac zasilacz... ale, to nie łatwe z moim sprzętem :o

 

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC ... ,id,60292/

 

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC ... ,id,42037/

Link to post
Share on other sites

A ja proponuje dla odmiany jeszcze inną propozycję:

 

Chieftec GPS-500AB-A 500W- 242zł

Noctua NF-P12-1300 - 89zł

 

Dobry i sprawdzony zasilacz wraz ze świetnym, ultra-cichym wentylatorem = duet nie z tej ziemi :rudolph:

z komputronika:

Chieftec 271 + Noctua 95 = 366zl za 360W na linii 12V

 

bq! dark power 450W= 388zl za 420W na linii 12V, bardzo cichy bez kombinacji z fanswapem dzieki duzo wyzszej sprawnosci (co zreszta zwroci w rachunkach za prad te 22 zl roznicy) i z modularnym okablowaniem.

 

musialbys mnie goracym zelazem przypalac, zebym 1wsza opcje wybral i nie doplacal 22 zl. zaczynasz trollowac.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...