Skocz do zawartości

Jaki niereferencyjny gtx 570


Recommended Posts

Kupiłem wersję windforce 3x dzisiaj mi przyszła jak znajdę czas to jeśli ktoś chce mogę wysłać temperatury i test.

O ile to nie problem, to byłbym wdzięczny za mini opinię połączoną z temperaturami. Co prawda dzisiaj zamówiłem taką samą :zamykamy: , ale innym pewnie się przydadzą te informacje.

Link to post
Share on other sites

Karta dotarła, zamontowałem, działa :) NA szybko kilka wyników dla zainteresowanych:

FurMark na domyślnych ustawieniach zaraz po jego zainstalowaniu i odpaleniu, karta na domyslnych częstotliwościach, po 6 minutach obciążenia osiągnęła max 66 stopni (trzymał poziom 65), przy wiatrakach na 50%. Wiatraki przy 40% są ciche, przy 50 już dają o sobie znać, ale pewnie po zamknięciu obudowy będzie lepiej.

Link to post
Share on other sites

Na twoim miejscu bralbym Gigabyte'a.Model fabrycznie podkrecony,dobre chlodzenie i zadnych problemow (oprocz wadliwych egzemplarzy).Chlodzenie Gigabyte'a ma naprawde dobre.Posiadalem 3 karty tej firmy i kazde chlodzenie bylo rewelacyjne :/.Na mojej karcie przy 100 % obciazeniu mam okolo 64 C, a wiatraki chodza na 27 % wiec mozna powiedziec, ze dosyc niezle, tak samo jak z poprzednia karta.Rzetelna firma i oby tak zostalo :D

Link to post
Share on other sites

Bo EVGA to konstrukcja Referencyjna a dla przeciętnego użytkownika niereferent będzie lepszy bo cichszy i wydajniejszy (Zwykle :roll: )

 

Co do GS a GLH to tak jak w przypadku innych kart Gainwarda z logiem GS/GLH jedyną różnicą są zegary ;)

 

A co do 570 To są jedyne 2 słuszne opcje - MSI TFII i Giguś WFx3 tego nieszczęsnego Phantoma nie wymieniam , To było by skuteczne chłodzenie gdyby Karta była odwrotnie montowana i wyrzucała powietrze w górę na Procka i wentylator tylny/górny.No i te problemy... Przy tylu ilościach usterek nie ma mowy o jakimś pojedyńczym nienałożeniu pasty ;) To jest coś na większą skalę i albo to naprawią albo zrezygnował bym dla MSI/GB :)

Link to post
Share on other sites

a jaka karta graficzna wyrzuca powietrze w górę? Co to za brednie? Po co karta ma mi podgrzewać procesor, zupełnie bez sensu - tam ma być jak najchłodniej przecież.

Zresztą w obecnych konstrukcjach żadna karta nie wyrzuca powietrza w górę/dół tylko na boki i częściowo na zewnątrz (grill przy gniazdach), przy prawidłowej wentylacji w obudowie takie konstrukcje są sporo skuteczniejsze niż referencyjne, wyrzucające teoretycznie całość ciepłego powietrza na zewnątrz.

Link to post
Share on other sites

ja widziałem twin frozr2 na gtx560ti, w idlu 26stopni, pod obciazeniem tez bardzo dobrze ale trzeba pobawić sie krzywą w msi afterburner, bo karta preferuje bardzo niskie temp.(kosztem głośności) a ja ciszę. Jako wadę nalezy odnotować fakt że trzeba grzebać w biosie żeby zmienić minimalne obroty wentyla (min. domyślnie to 40%), co prawda nadal jest wtedy bardzo cichutko, ale spokojnie możnaby zostawić 30 a nawet 20% w idlu (kosztem kilku stopni więcej). Chłodzenie jest też dość ciężkie, może wpadać w wibracje, trzeba dobrze docisnąć sróbki mocujące śledź, czasem też te na chłodzeniu.

Link to post
Share on other sites

Sorry bardzo, ale na skapcu ich nie ma :), a zazwyczaj sa wszystkie karty.Honda moze mnie w du*e pocalowac ze swoim sprzetem.Sciagacze moga byc, ale Yama lepsza, a quady to porazka...

@yavol puknij sie w glowke...Napisalem, ze wystawialem opinie o mojej karcie (HD5870), a nie o GTX570 wiec sie ucisz.

 

Tutaj wystapila pomylka, a ja nie sprawdzilem tego w innym sklepie, sory bardzo :oops:.Dostalem nawet ostrzezenie, ciekawe za co :D

Link to post
Share on other sites

Sorry bardzo, ale na skapcu ich nie ma :), a zazwyczaj sa wszystkie karty.Honda moze mnie w du*e pocalowac ze swoim sprzetem.Sciagacze moga byc, ale Yama lepsza, a quady to porazka...

@yavol puknij sie w glowke...Napisalem, ze wystawialem opinie o mojej karcie (HD5870), a nie o GTX570 wiec sie ucisz.

 

Tutaj wystapila pomylka, a ja nie sprawdzilem tego w innym sklepie, sory bardzo :oops:.Dostalem nawet ostrzezenie, ciekawe za co :D

odniosłem się do tego co piszesz odnośnie 570 w wersji TFII. no ale jak nie umiesz czytać ze zrozumieniem to lepiej sam się nie odzywaj, bo jeżeli Twoja wiedza na temat sprzętu opiera się tylko na tym co jest na skąpcu, to jesteś żałosny

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...