Skocz do zawartości

Karta graficzna + procesor


Recommended Posts

i7 920 - 2.66Ghz. i5 4460 - 3.2Ghz. Dodatkowe wątki w grach nie mają znaczenia. Dodatkowo nawet zegar w zegar każda nowa generacja to kilkanaście % więcej wydajności.

Głupoty wypisujesz może z rok temu albo i więcej w world of tanks liczyły się max 2 silne wątki wiem bo mam fx8350 i miałem średnio 50fps na 4.7@ oc i z r290 dziś mam ten sam procesor bez oc z gtx 970 i mam 120+ fps. Tyle że gra dziś działa na 6 wątkach a nie na 2 jak kiedyś.

Link to post
Share on other sites

Nie głupoty, tylko realia. Są gry które wykorzystują więcej wątków, ale na dzień dzisiejszy znakomita większość korzysta z 4 wątków i różnice pomiędzy I5 a I7 tej samej generacji i o tym samym taktowaniu są znikome.

Link to post
Share on other sites

i7 920 - 2.66Ghz. i5 4460 - 3.2Ghz. Dodatkowe wątki w grach nie mają znaczenia. Dodatkowo nawet zegar w zegar każda nowa generacja to kilkanaście % więcej wydajności.

z tym kilkanaście to nie przesadzaj np skylake i teraz kobylake to w zegar w zegar praktycznie ta sama wydajność a ma spadki bo gra pewnie potrzebuje dużego taktowania na rdzeniu a nie wielu wątków

i jest coraz więcej gier gdzie i7 ma przewagę nad i5 np 6700k

Edytowane przez Kamil444
Link to post
Share on other sites

 

 

i jest coraz więcej gier gdzie i7 ma przewagę nad i5 np 6700k

 

No dobra, ile tych gier? Tak procentowo, w stosunku do reszty? Dla producentów byłoby zupełnie bezsensownym posunięciem optymizowanie gier pod I7. Po pierwsze większość osób składających PC pod gry bierze I5, a gra ma być tak zoptymizowana żeby dobrze chodziła jak największej ilości osób, bo to oznacza większą sprzedaż. Po drugie, sam Intel plasuje I5ki do rozrywki i gier, a I7 do zastosowań półprofesjonalnych. Po trzecie, co wynika z punktu poprzedniego, I7 są sporo droższe od I5tek, a przepłacać niemałą sumę żeby w kilku tytułach była lepsza wydajność sensu za bardzo nie ma. Stanowczo lepiej dołozyć tą kwotę do lepszej karty graficznej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...