Skocz do zawartości

PC do 3800zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Witam!

 

W najbliższym czasie chcę złożyć komputer dla kuzyna, miał 18che i poprosił mnie o pomoc w doborze części i ewentualnym złożeniu i tutaj przychodzę tradycyjnie do was po pomoc/poradę.

 

  • Zastosowanie komputera: 50% gry (Wiedźmin 3, ETS2, CS:GO), 50% nauka (office/prezentacje/obróbka filmów)
  • Max kwota: 3800zł myślę, że minimalnie można nadwyrężyć, jeśli byłoby to znaczące dla poprawienia wydajności zestawu
  • Których części potrzebujesz: ma laptopa więc cała buda
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: 1920x1080 / nie, dopiero co kupił / https://www.morele.net/monitor-iiyama-g-master-black-hawk-ge2488hs-b2-649008/
  • Specjalne wymagania: wysoka wydajność do ceny
  • Czy posiadasz jakieś części z komputera: jw.
  • Własna propozycja zestawu:
  1. Procesor Intel Core i5-6600K, 3.5GHz, 6MB, BOX 
  2. Płyta główna Gigabyte GA-Z170-GAMING K3, Z170, DDR4, SATA3, 
  3. Karta graficzna Gigabyte Radeon RX 470 G1 Gaming 4GB GDDR5 (256 Bit) DVI-D, HDMI, 3xDP, BOX (GV-RX470G1 GAMING-4GD)
  4. Pamięć Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2133MHz CL14 (HX421C14FBK2/8)

Zasilacz SilentiumPC Vero L1 500W 80Plus (VL1-500)

Obudowa SilentiumPC Gladius M35 (SPC128)

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)

 

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 (SPC130)

Napęd LG SuperMulti GH24NSD1 RBBB

 

Za wszelkie uwagi i pomoc w wyborze z góry dziękuję!

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Wygląda to dobrze. Pamięci można dać ciut wyżej taktowane. Zasilacz VS 450W

 

Oczywiście będzie tutaj kręcony CPU ? 

 

Można też poczekać na Kaby aż pokażą się w sklepie ale tutaj korzyść praktycznie tylko taka, że można będzie liczyć na nieco wyższe OC względem Skylake. 

 

 

 

wysoka wydajność do ceny

 

Można sięgnąć po niestandardowe rozwiązania ... 

 

1 x  Intel Core i5-6402P /2.8GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ 1 x  AsRock B150 Fatal1ty Gaming K4/Hyper /intel B150, DDR4, LGA1151/ 1 x  SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024 1 x  SilentiumPC Regnum RG1W (Pure Black, okno) 1 x  Corsair VS 650W 120mm http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg 1 x  GoodRam 8GB (2x4GB) 2133MHz CL15 Play 1 x  Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 1 x  Sapphire Radeon R9 Fury Nitro OC 4GB HBM 4096bit (1020/1000)

 

3808 zł +  Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

OC CPU pod 4.0 GHz za pomocą BCLK i przeskok z z RX 470 na R9 Fury. Pod FullHD gra warta świeczki. Taniej o 200 zł RX 480 8 GB (MSI Gaming / XFX GTR) + SSD  Transcend SSD370 128GB

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Pamięci można dać ciut wyżej taktowane.
 

 

Pamięć Corsair Vengeance LPX DDR4, 8GB(2x4GB), 3000MHz,

takie mogą być?

 

 

 

Oczywiście będzie tutaj kręcony CPU ? 

 

tak

 

 

 

Można też poczekać na Kaby aż pokażą się w sklepie ale tutaj korzyść praktycznie tylko taka, że można będzie liczyć na nieco wyższe OC względem Skylake. 
 

 

Właśnie opłaca się na te procesory czekać? Ceny i5-6600k spadną czy nie będzie to odczuwalne? Te 2-3 tygodnie myślę, że nie zrobią mu różnicy, pytanie tylko czy warto?

 

 

 

OC CPU pod 4.0 GHz za pomocą BCLK
 

 

23.01.2016 ASRock zaprzestał wspierać overclocking procesorów Non-K. Prawdopodobnie także inni producenci pójdą jego torem. Film ten należy zatem traktowa w formie ciekawostki historycznej.
 
 
adnotacja z filmiku jaki znalazłem w sieci odnośnie tych procesorów i trochę niepewnie do tego podchodzę ale jeśli dalej działa i jest możliwość podkręcenie do tego 4 - 4,5Ghz to można rzeczywiście w tą stronę pójść tym bardziej, że ten fury to już inna liga.
Link to post
Share on other sites
takie mogą być?

 

Tak

 

Właśnie opłaca się na te procesory czekać? Ceny i5-6600k spadną czy nie będzie to odczuwalne? Te 2-3 tygodnie myślę, że nie zrobią mu różnicy, pytanie tylko czy warto?

 

Ceny Skylake nie spadną. Ogólnie wydajność na tym samym poziomie. Różnica wydajności polega tylko na nieco większych możliwościach OC Kaby.

 

adnotacja z filmiku jaki znalazłem w sieci odnośnie tych procesorów i trochę niepewnie do tego podchodzę ale jeśli dalej działa i jest możliwość podkręcenie do tego 4 - 4,5Ghz to można rzeczywiście w tą stronę pójść tym bardziej, że ten fury to już inna liga.

 

Działa ale ogólnie nie bardzo polecam OC nonK na Z170. Kręcenie BCLK niesie ze sobą czasami problemy. Tutaj seria Hyper od Asrock posiada osobny kontroler BCLK właśnie pod to OC. Wyniki nieco mniejsze ale bez ingerencji w BIOS, którego nie pobierzesz już z oficjalnego źródła.  

 

Sam mam i3 6100 na H170 Hyper i na auto leciała na 4.2 GHz. Na grzebanie nie miałem czasu ale jakby poszaleć z napięciem, to ...

Link to post
Share on other sites

 

 

Ceny Skylake nie spadną. Ogólnie wydajność na tym samym poziomie. Różnica wydajności polega tylko na nieco większych możliwościach OC Kaby.

 

Ciekawe tylko ile będą kosztować Kaby... Na oficjalnej stronie intela 

Rekomendowana cena klienta $242.00 - $243.00

i to trochę zachęca do przeczekania. Na chwilę obecną to ~1018zł. Z drugiej jednak strony "podatek od nowości" + nowa platforma. Sam już nie wiem... Wydaje mi się, że chyba lepiej zainwestować w mocny procesor, żeby mieć tą dobrą podstawę, grafikę zawsze można kupić za dwa lata jak nie będzie "nadążać", a obecnie rx 470 też chyba nie jest jakimś złym wyborem, co o tym myślisz Kajtek?  

Link to post
Share on other sites

Dobra to już wiem, że na 100% odpuszczam Kaby. Dzięki za nakierowanie Kajtek. Teraz pozostaje sprawa czy iść w i5 6600k, którego bez problemów przetaktuje się do 4,5 GHz czy jednak i5 6402p na tej płycie od AsRocka, którego możliwości OC nie znam. Jak to wygląda? Jakie będą zegary na tym automatycznym OC i czy dużo zyskam przy zmianie napięć?

Link to post
Share on other sites

Mój 6500 na H170Pro4/Hyper idzie bez problemów 4.5Ghz na 1.35 :) jestem poza domem i pod ręką mam tylko screena z 4.2GHz https://postimg.org/image/950wlacox/. Jak będziesz chciał to podeślę w niedzielę.

 

Sam zakup 6500 kompletnie nieopłacalny(ja trafiłem używkę w super cenie), 6402p nie wiele słabszy i myślę że również osiągniesz na nim te 4.5GHz. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, swego czasu miałem ten sam dylemat, zdecydowałem się na OC przez BCLK i nie żałuję, troszku grosza zostało w kieszeni. Jak coś to pisz, mogę jakieś testy porobić i podesłać po niedzieli, z głowy pamiętam że w CS trzymam 300FPS przy śmieciowej karcie HD 7850.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Mój 6500 na H170Pro4/Hyper idzie bez problemów 4.5Ghz na 1.35 jestem poza domem i pod ręką mam tylko screena z 4.2GHz https://postimg.org/image/950wlacox/. Jak będziesz chciał to podeślę w niedzielę.

 

A jakie miałeś wyniki na tym "automatycznym OC"? i5 6500 ma 3,2 bazowe(3,6 boost), a i5 6402p 2,8 bazowe(3,4 boost). Chce jakoś sobie to porównać.

 

 

 

Sam zakup 6500 kompletnie nieopłacalny(ja trafiłem używkę w super cenie), 6402p nie wiele słabszy i myślę że również osiągniesz na nim te 4.5GHz. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, swego czasu miałem ten sam dylemat, zdecydowałem się na OC przez BCLK i nie żałuję, troszku grosza zostało w kieszeni.

 

 

Z tego wynika, że i5 6402p ma aż tak dobre wyniki w OC? To aż niewiarygodnie brzmi :P . Coraz bardziej jestem przekonany do tego i5 + Asrock Gaming k4/Hyper.

Edytowane przez Radzi0
Link to post
Share on other sites

@Radzi0

 

1. Nie bawiłem się w automatyczne OC, na standardowym napięciu poszedł 3.9GHz, wyżej nie chciał ruszyć bez zmiany napięć. Przypuszczam że na tym automatycznym OC osiągnie coś koło 3.8.

 

2. Te 4.5GHz osiągnąłem na moim 6500, nie gwarantuję że Ty też tyle wyciągniesz na 6402p, dużo zależy od sztuki, ale uważam że jest to bardzo prawdopodobne, jeśli się nie uda to i tak będzie to wartość zbliżona. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobra ostateczna konfiguracja:

 

Reasumując, zmieniłem i5 6402p na lepszą wersję dlaczego? Na morele.net cena jest większa o 45zł w wersji OEM a budżet mam wykorzystać cały. Płyta zmieniona na tą z dopiskiem HYPER. RX 480 w wersji, którą polecałeś. Ramy nie zmieniałem, pytanie tylko czy nie byłoby problemem dać np. Pamięć Corsair Vengeance LPX DDR4, 8GB(2x4GB), 3000MHz, CL15, Black (CMK8GX4M2B3000C15), nie wiem dlaczego ale są tańsze od tych Kingstonów 2133MHz, które swoją drogą drożeją z dnia na dzień... Zasilacz zmieniony na 450 od Corsair'a trochę się boję, że może nie starczyć (w zalecanych jest 550W. Obudowa bez okna (komputer we wnęce, nie będzie widać okna). Dysk bez zmian jak i napęd oraz cooler. 

 

Zamawiam na morele, bo mają punkt osobistego odbioru bliżej, a i tak sam będę składał. 

 

Wszystko OK? Jeśli tak to zamawiam. 

 

PS. Dzięki za pomoc Kajtek i Belike Blair.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

pytanie tylko czy nie byłoby problemem dać np. Pamięć Corsair Vengeance LPX DDR4, 8GB(2x4GB), 3000MHz, CL15, Black (CMK8GX4M2B3000C15)

 

Na tej mobo też kręcisz pamięci. Ja jednak tego nie testowałem za bardzo. Możesz brać

 

 

 

Zasilacz zmieniony na 450 od Corsair'a trochę się boję, że może nie starczyć (w zalecanych jest 550W

 

Wystarczy.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...