Skocz do zawartości

Komputer do gier max 5000


Recommended Posts

Cześć, chciałbym prosić o konsultację i doradzenie co zakupić do nowego kompa budowanego od zera, przesiadając się ze starocia (i3, 4gb ram, gt440 i nawet nie wiem co jeszcze, bo mam go "pożyczonego").

  • Zastosowanie komputera : gry (w związku z pytaniem w pierwszej odpowiedzi daje edit: głównie wow, diablo 3, dota 2, rekreacyjnie overwatch; chciałbym wiedźmina 3 w ładniejszych detalach niz wszystko low i 20fps i pare świeższych singli ewentualnie)
  • Maksymalna kwota : 5000, ale to jest absolutny max i znacznie bardziej chciałbym się zamknąć w mniejszej lub dużo mniejszej kwocie
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? :  mam nadzieję, że w tym miesiącu lub na początku lutego
  • Których części potrzebuję : całości
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Samsung SyncMaster 931BW 1440x900 i LG Flatron L1953TR 1280x1024, którego włączam tylko jak oglądam np. jakiś stream i robię coś obok
  • Specjalne wymagania : wygodna obudowa
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :  brak
  • Własna propozycja zestawu http://www.morele.net/inventory/info/6CLuOR/ - brak zasilacza, karty graficznej i obudowy, bo nie mam kompletnie pomysłu
  • Inne :  Jeśli udałoby się wcisnąć monitor to chętnie przygarnę, bo chciałbym zostać na takiej zasadzie, jak opisałem wcześniej, czyli włączania drugiego monitora do oglądania czegoś i grania jednocześnie, a głównie działania na jednym. Nie jest to jednak priorytet.

     

Edytowane przez migoq
Link to post
Share on other sites

Jakie gry tu będą odpalane ?

Idąc na start w zestaw bez HDD, mieścisz się tu z GTX 1070, SSD 240GB na start i 24" monitorem FHD na panelu IPS.

 

1 x Intel Core i5-6402P /2.8GHz, 6MB, LGA1151, BOX/1 x AsRock B150M PRO4V /intel B150, DDR4, LGA1151/1 x GoodRam 8GB (2x4GB) 2133MHz CL15 Play1 x SilentiumPC Fera 3 HE12241 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC1 x SilentiumPC Gladius M35 Pure Black (b/z)1 x Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny1 x Palit GeForce GTX1070 GameRock 8GB DDR5 256bit (1746/8000)1 x LG 24MP48HQ-P (IPS, 5ms, HDMI)

5044zł
 
Lepiej wyposażone MOBO z czterema bankami, RAM w Dualu, cichszy cooler na procesor, mocne GPU z bdb układem chłodzenia, SSD na trwalszych kościach MLC z 5 letnią gwarancją, do tego ofiltrowana obudowa z coverem na PSU i dwoma wentylatorami w standardzie, zasilacz na przetwornicy DC-DC z zapasem mocy i 5 letnią gwarancją. DO tego 24" szkiełko FHD ze złączem cyfrowym.
 
Jeśli będzie więcej gier fps CS GO itd.  pomyślałbym nad monitorem 144HZ.
Możliwości jest tutaj wiele, wstępna propozycja idąc w maksymalną wydajność.
Link to post
Share on other sites

Nie tykam csa, ze strzelanek rekreacyjnie overwatch. Głównie wow, diablo 3, dota 2 (która jest porąbana jeśli chodzi o optymalizację). Chciałbym wiedźmina 3 w ładnych detalach przejść (niekoniecznie wszystko max) i parę świeższych singli, ale nie mam zamiaru uderzać w super pc master race i granie w 4k w over9000 fps. Dlatego też napisałem, że te 5k to absolutny max. No i hdd mimo wszystko żeby był, wrzuciłem 1tb bo 500gb niewiele  tańsze, a ja może i dużo miejsca nie zapcham, bo od lat trzymam porządek na dyskach, ale lepiej żeby było. Co do ramu to ja tam wrzucałem 16gb, niby wiem, że 8 jest super, ale trochę też przyszłościowo plus zawsze wychodziłem z założenia, ze ramu nigdy za wiele i zawsze się sprawdzało. Oszczędność na tym, żeby było 8 a kupnie droższych gdzie indziej da dużą różnicę wydajności?

Link to post
Share on other sites

http://forum.benchmark.pl/topic/233630-komputer-do-gier-3600-z%C5%82/?do=findComment&comment=2296279

 

Jest tam wiele opcji modyfikacji. Można dać na start 8 GB DDR4, można wywalić chłodzenie CPU i już jesteś prawie 300 zł do przodu. Zaoszczędzoną kasę dokładasz do GTX 1060. Pamięci czy też chłodzenie pod OC dokupujesz z czasem. 

 

Z drugiej strony ...

 

 

 

w związku z pytaniem w pierwszej odpowiedzi daje edit: głównie wow, diablo 3, dota 2, rekreacyjnie overwatch; chciałbym wiedźmina 3 w ładniejszych detalach niz wszystko low i 20fps i pare świeższych singli ewentualnie

 

RX 470 spokojnie wystarczy. Przy małej dopłacie kłania się znów RX 480 4 GB

Link to post
Share on other sites

Zerkałem właśnie kątem oka na tamten temat, mam ostatnio mało czasu na komputer w domu i w pracy, niemniej wolałem dopytać. Kombinuje, bo monitor jeszcze przeżyje jakiś czas, ale kompa powoli się nie da. Jutro spróbuje złożyc w takim razie drugą swoją propozycję i wrzucić Wam do oceny.


Przepraszam za double. Wrzucam nowy zestaw do oceny.

Wersji budżetowej na podstawie mojego wstępnego i sugestii @kajtek. i @3ndurek:

Screen z konfiguratora esc - http://prntscr.com/drpe2k

Corsair VS 450w 120mm

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC

GoodRam 8GB (2x4GB) 2133MHz CL15 Play

AsRock B150M PRO4V /intel B150, DDR4, LGA1151/

Intel Core i5-6402P /2.8GHz, 6MB, LGA1151, BOX/

Gigabyte Radeon RX 480 Gaming G1 4GB DDR5 256bit (1290/7000)

 

Zasilacz kusi mnie mimo wszystko modularny, ale zostawiłem obudowę nie wybraną, bo nie wiem, która z nich jest "wygodniejsza", a szczerze mówiąc wróciłem z nadgodzin z nocki i nie mam pary dłubać za zdjęciami ;p. Niemniej jeżeli obudowa byłaby w porządku, to ten zasilacz jest jak najbardziej ok?

Wstępnie 8gb ramu do rozbudowy, choć mocno mnie ciągnie do wrzucenia 16 żeby mieć spokój.

Stockowy cooler procka jak czytam jest okej, także bez kręcenia procek nie dozna uszczerbku na zdrowiu przez 2-3mce bez kupnego wiatraka?

SSD droższe i większe, gdyż jak siebie znam i liczę tak plus minus co tam będzie to raczej potrzebuje tych 240gb.

Płyta główna - tu mam zagwozdkę, bo tak wstępnie szukałem i poza inną integrą dźwiękową nie widzę czym różni się ta b150m pro4v od tej fatality gaming. Czy coś mi tutaj umyka, czego nie mogę znaleźć na pierwszy rzut oka w google, a co jest istotne?

Grafika - jak rozumiem to jest ten radek, na którego powinienem patrzeć gdy mowa o 480?

Link to post
Share on other sites

 

 

Zasilacz kusi mnie mimo wszystko modularny, ale zostawiłem obudowę nie wybraną, bo nie wiem, która z nich jest "wygodniejsza", a szczerze mówiąc wróciłem z nadgodzin z nocki i nie mam pary dłubać za zdjęciami ;p. Niemniej jeżeli obudowa byłaby w porządku, to ten zasilacz jest jak najbardziej ok?

 

Zasilacz jest ok. Z obudów zerknij sobie na SPC RG1 / RG3 / M35. Modurlaność możesz sobie darować. Każda z nich ma piwnice na zasilacz oraz okablowanie.  W sumie za 20 zł więcej masz http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=38645 a za kolejne 30 zł http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=32315

 

 

 

Wstępnie 8gb ramu do rozbudowy, choć mocno mnie ciągnie do wrzucenia 16 żeby mieć spokój.

 

Pamięć dokupisz z czasem

 

 

 

Stockowy cooler procka jak czytam jest okej, także bez kręcenia procek nie dozna uszczerbku na zdrowiu przez 2-3mce bez kupnego wiatraka?

 

Spokojnie może jechać na boxie przez cały czas

 

 

 

SSD droższe i większe, gdyż jak siebie znam i liczę tak plus minus co tam będzie to raczej potrzebuje tych 240gb.

 

Dobry wybór

 

 

 

Płyta główna - tu mam zagwozdkę, bo tak wstępnie szukałem i poza inną integrą dźwiękową nie widzę czym różni się ta b150m pro4v od tej fatality gaming. Czy coś mi tutaj umyka, czego nie mogę znaleźć na pierwszy rzut oka w google, a co jest istotne?

 

 

Przy  AsRock B150 Fatal1ty Gaming K4/Hyper /intel B150, DDR4, LGA1151 zachowujesz możliwość OC CPU

 

 

 

Grafika - jak rozumiem to jest ten radek, na którego powinienem patrzeć gdy mowa o 480?

 

Niekoniecznie. Wersja 4 GB jest mało opłacalna. Daj już Sapphire Radeon RX 480 Nitro+ 8GB DDR5 256bit (1306/8000)

 

Będzie głośno ale spokojnie zjedziesz z napięć i RPM wentylatorów poleci w dół.  

Link to post
Share on other sites

Wersja mniej więcej finalna:

http://prntscr.com/ds8jf3

 

M35 bo pooglądałem i trochę poczytałem o jakości tych dwóch i wydaje mi się dobrą inwestycją, natomiast z jakiegoś powodu ten zasilacz 650w corsaira nie nabija się za 220zł, mimo, że jest napisane iż tyle kosztuje w zestawie. Zwykle starałem się brać zasilacz "z zapasem", ale widzę głównie właśnie te 450w - jest sens dopłacać na te 650? Bo troszkę się motam już, karta graficzna ma napisane, że wymaga 500w.

W OC bawiłem się dawno temu, teraz nie mam już na to parcia zatem zostałem przy tańszej płycie głównej.

Link to post
Share on other sites

Na pewno czekam aż przyjdzie wypłata po 10, także jeśli ten 7400 nie będzie zabójczo droższy to czemu nie, tak strasznie mi się nie spieszy. Tylko pytanie czy świeże wersje nie bedą miały jakichś problemów?

 

Właśnie ten sam zasilacz jest tam w liście rozwijanej i nalicza się drożej :D. Takie małe ostrzeżenie jest "cena obowiązuje wyłącznie przy zakupie zestawu komputerowego", ale może już przychodząc co do czego będę pytał sam sklep.

Link to post
Share on other sites

Czyli rozumiem, że w/w zestaw, który podałem i zamienić skylake na kabylake i nadal będzie wszystko cacy cacy? Bo najprawdopodobniej na dniach będę zamawiał. Takie trochę offtopowe, ale pracuje i pracowałem na różnych magazynach, czy ktoś ma doświadczenia z jakością wysyłek z tego sklepu? Pytam też, bo ostatnio kupiony lap z komputronika przyszedł z wadą, a w x-komie kupiony lap dopiero po czwartej wymianie działał normalnie :D

Link to post
Share on other sites

Ten koszyk wyżej cenowo nieaktualny i pod Kaby Lake warto już dać MOBO na B250 bo jest w tej samej cenie co ten Asrock na B150.

 

1 x Intel Core i5-7400 /3.0GHz, 6MB, BOX, LGA1151/1 x Gigabyte GA-B250M-DS3H /intel B250, LGA1151/1 x GoodRam 8GB (2x4GB) 2133MHz CL151 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC1 x Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA6001 x SilentiumPC Gladius M35 Pure Black (b/z)1 x Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny1 x Sapphire Radeon RX 480 Nitro+ 8GB DDR5 256bit (1306/8000) http://www.esc.pl/images/icons/stock_icon3.png

3765zł
 
Do tego doszedł lepszy elektrycznie zasilacz z 5 letnią gwarancją.
 
Boli tutaj natomiast karta z 2 letnią gwarancją, sam układ chłodzenia jest tutaj głośny, schodząc z PSU na VP-PC 500W 120mm masz GeForce GTX1060 WF2 OC 6GB DDR5 192bit (1797/8008) http://www.esc.pl/images/icons/stock_icon2.png
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niestety plan się posypał i komputer raczej dopiero kupi się w lutym. Czy do połowy lutego jest coś na horyzoncie nowego ze średniej półki pojawi się na rynku, co mogłoby wcisnąć się w ten zestaw? Planuje spróbować wziąć i gtx1060 i ten zasilacz corsaira do tej całej reszty, jeszcze się zobaczy co będzie w lutym, ale myślę, że wtedy już wykręcę z pieniędzmi.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Przyszedł luty, kasa na kompa jest nie do ruszenia także na dniach chciałbym zamawiać, zatem wracam po ostatnią poradę i dociągnięcia. Możemy trochę naciągnąć te 3800 na same pudło (tak do ~4300), myślałem o zasilaczu 100w więcej i dokupieniu tego ramu do 16gb, ale może są lepsze możliwości wykorzystania. To o czym myślę w tej chwili to w zasadzie prawie to samo na czym się zatrzymaliśmy miesiąc temu z kartą geforce, czyli:

 

http://prntscr.com/e6y8qo

Link to post
Share on other sites

 

 

Zastosowanie komputera : gry (w związku z pytaniem w pierwszej odpowiedzi daje edit: głównie wow, diablo 3, dota 2, rekreacyjnie overwatch; chciałbym wiedźmina 3 w ładniejszych detalach niz wszystko low i 20fps i pare świeższych singli ewentualnie)
 

 

Moim zdaniem wydajności Ci tutaj wystarczy na długi czas. To co jest, jest jak najbardziej ok choć obecnie można brać  GeForce GTX1060 Phoenix 6GB / GeForce GTX1060 JetStream 6GB DDR5

 

 

Z drugiej strony jak możesz tutaj dołożyć 550 zł, to naprawdę myślałbym nad zakupem monitora FullHD 24 cale. Ba ! Zastanawiałbym się tutaj nawet nad zejściem do MSI Radeon RX 480 Gaming X 8GB + monitor 75 Hz z FreeSync iiyama GE2488HS-B2

Link to post
Share on other sites

Liczba megahertzów na rdzeniu tego radeona niemniej jest zauważalna w porównaniu do tego geforce, którego ja wrzuciłem. Z drugiej strony ponoć nvidia w nowych sterach zapomina o starych kartach, więc teoretycznie radek będzie wyborem "na dłużej"? Bo sam freesync z tego co czytam wygląda owszem obiecująco, jednak nie wiem na ile go wykorzystam żeby schodzić z tego geforca. Też na tym radeonie stoi jak byk, że wymaga zasilacza 500w, podczas gdy geforce wymaga 400, a w zestawie mamy 450?

Link to post
Share on other sites

To już musisz sobie sam przemyśleć. Na siłę nie pchałbym tutaj na wydajność za tę dodatkową kasę. Jeżeli już, to monitor. 

 

 

 

Też na tym radeonie stoi jak byk, że wymaga zasilacza 500w, podczas gdy geforce wymaga 400, a w zestawie mamy 450?

 

 

Da radę

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...