Skocz do zawartości

Razer Kraken Mobile Neon - problem z dźwiękiem pc


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez neckol,

Recommended Posts

Witam!

 

Mój komputerek:

Windows 8.1

Karta dźwiękowa: Asus Xonar DX

Sterowniki do karty dźwiękowej zdają się być zaktualizowane do najnowszej wersji.

 

Otrzymałem w prezencie słuchawki wymienione w tytule. Mają one tylko jeden kabel, tzn. słuchawki i mikrofon na jednej linii. Po wetknięciu w kartę 'muzyczną' ze słuchawek wydobywa się dźwięk, jednakże nie jest 'pełny' tzn. nie słychać basu jak i również tak jakby niektórych ścieżek audio. Po wciśnięciu-precyzując: trzymaniu wciśniętego środkowego guzika na panelu słuchawek, reszta dźwięku się pojawia.

 

Gdy podłączam słuchawki nie wyświetla mi się żadna nowa informacja, iż wykryto nowy sprzęt; nie działają guziki do ściszania podgłaśniania

 

 

Dziś słuchawki zostały sprawdzone w sklepie(nie było mnie przy tym), guziki 'ciszej', 'głośniej' działały a Panu ze sklepu po podpięciu słuchawek wyświetlił się komunikat o nowym sprzęcie. Wszystko grało 'cacy'.

 

Proszę uprzejmie o pomoc!

 

P.S. jestem totalnym laikiem w sprawach software/hardware

Link to post
Share on other sites

Na telefonie działa poprawnie?

 

Sterowanie dźwiękiem na komputerze nie będzie działać. Podobnie jak i mikrofon, bo karta dźwiękowa nie ma wejścia które obsługuje 4pinową, wspólną wtyczkę dla słuchawek i mikrofonu. Trzeba użyć przejściówki.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na telefonie działa poprawnie?

 

Sterowanie dźwiękiem na komputerze nie będzie działać. Podobnie jak i mikrofon, bo karta dźwiękowa nie ma wejścia które obsługuje 4pinową, wspólną wtyczkę dla słuchawek i mikrofonu. Trzeba użyć przejściówki.

Dziękuję za odpowiedź!

 

Niestety, nie posiadam modelu telefonu, który by obsługiwał te słuchawki; stara, przedpotopowa komórka.

 

Rodzice twierdzą, że w sklepie przy sprawdzaniu działał poprawnie na telefonie(sklepowym) jak i na komputerze.

 

 

Nie zależy mi na mikrofonie, problem stanowią brakujące ścieżki dźwiękowe.

Link to post
Share on other sites

Do tego "sprawdzenia" wystarczy dowolne urządzenie z wejściem jack. Poza nowymi iPhone i bardzo starymi komórkami, wszystkie modele takie mają.

Niestety, wiele elektroniki w domu nie ma ażeby sprawdzić a komórki naprawdę są stare.

 

Rodzice powtarzają, że w sklepie było sprawdzane i było wszystko dobrze, podobno nawet sterowanie dźwiękiem przy komputerze działało. Problem zaczyna się w domu. Wcześniej używałem innych słuchawek i nie było tego problemu, co prawda miały osobną wtyczkę na mikrofon.

 

Nie wiem już sam co mam robić.

Link to post
Share on other sites

A podłączałeś pod wyjście "front"?

Spróbowałem teraz. Wyskoczyło okno wykrywania sprzętu, jednakże zdaje się mi, że przedni panel podłączony jest do zintegrowanej karty muzycznej bo wyskakuje 'high definition audio'. A muszę nadmienić, że odinstalowałem dziś sterowniki od zintegrowanej karty muzycznej. Gdy były zainstalowane również nie działało

 

Udało mi się dorwać laptop, po podłączeniu słuchawki działają i nie ma konieczności wciskania środkowego przycisku na sterowaniu aby uzyskać wszystkie ścieżki.dźwiękowe.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Kupujesz coś takiego https://www.morele.net/kabel-delock-adapter-rozdzielacz-mini-jack-f-2x-mini-jack-m-12-cm-65459-572648/?gclid=CjwKEAiAkajDBRCRq8Czmdj-yFgSJADikZggCrBOhPgO18kHX7ZEx3O8YD9w5yWuWa5CrFlLIsOUiBoCGNzw_wcB&gclsrc=aw.ds

I wszystko będzie Ci działać. Tak jak napisano wyżej. Jest to jack 4 polowy, którego nie wszystkie urządzenia obsługują. Wystarczy tak przejściówka i wszystko będzie działać jak powinno.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...