Skocz do zawartości

Rozbudowa proszę o opinie


Recommended Posts

Proszę o pomoc w rozbudowie mojego 4-letnigo kompa.

Parametry mojego komputera:

Płyta główna: ASUSTeK Computer INC. P5VD2-VM/SI Socket 775

Procesor: IntelGenuine Intel® CPU 2140 @ 1.60GHz (na danej płycie nie można podkręcić)

Zasilacz: Corsair CX 430w

Pamięć: DDRAM2 włożone 2Gb 667Mhz, druga 1204 MB 667Mhz nie wiem dlaczego nie współgra z tą pierwszą

Karta graficzna GeForce GT240

Chciałem ostatnio rozbudować komputer z przed lat w taki sposób żeby wydać jak najmniej kasy w stosunku do poprawy wydajności. Głównie chodzi mi o zwiększenie szybkości pracy na kompie, oraz od czasu do czasu zagrać w lepszą grę (nawet na minimalnych wymaganiach). Na rozbudowę mogę wydać do 700 zł. (najlepiej przy zostawieniu starej karty graf. I zasilacza), jednak jak mniej to lepiej.

Proszę o sugestie czy zostać przy starej podstawce i dokupić szybszy procek, czy wymieniać razem z nową płyta główną, oraz czy warto zachować stare pamięci ddr2? Na jakiego producenta w moim przypadku postawić, ADM czy Intel ?

Link to post
Share on other sites

Słabo to widzę ze względu na kartę, która raczej do gier się nie nadaje. Jeśli chcesz zmieniać CPU+MB, to w Twoim wypadku(przy Twoim budżecie) w grę wchodzi tylko AMD. Proponuję 4 rdzeniowego Athlona II X4 640 3.0GHz za 349 zł + płytę główna MSI 770-G45 za 239 zł i 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 ramu firmy GoodRam za 139 zł. Różnice na pewno poczujesz, ale zdecydowanej poprawy spodziewaj się dopiero jak wymienisz grafikę, a to wydatek ok 350 zł (GF 450 GTS) :)

Link to post
Share on other sites

Jak na razie nie mam tyle kasy :). Jeszcze się dopytam czy dużo stracił bym na wydajności względem waszej propozycji jakbym pod ten procek 4rdzeniowy zostawił swoje pamięci RAM ddr2 i dobrał jakąś inną płytę AM2+. Może są jakieś płyty AM3 wspierające ddr2 lub oba typy ddr2/ddr3? Nie wiem czy czekać i uzbierać na te podzespoły co proponujecie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...