Skocz do zawartości

Dźwięk nie idzie równo z obrazem


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów

Nagrywam gry na yt. Cały czas powolutku się rozwijam i coraz lepsze filmy próbuje robić. Dziś ogólnie,a właściwie wczoraj przyjrzałem się problemowi przez który nie mogę spać :P ,bo mam juz kilka nagrań i wszystko stoi ,a problem jest taki. Renderuje hit film 4 express. Suche video nagrane na pulpicie jest ok ,ale OD RAZU po dodaniu filmu do programu dźwięk jest bardzo nie równo z obrazem i mam ogromną prośbę do was. Kto pomógłby mi to rozwiązać ? Bo wszystko stoi w miejscu :( 

Link to post
Share on other sites

Uzywam hitfilm express 4. Gdy mam suchy plik video na pulpicie to wszystko jest ok,ale jak od razu dodam do programu nagranie to juz jest problem z dzwiekiem tzw. Nie idzie rowno z obrazem. Chcialem sie dowiedziec jak to naprawic. W programie msm intro 60fps i plik z gry 59.64 fps. Czytalem podno ze jest roznica predkosci tzw. Fps ale nie wiem jak to naprawic :( ?

Link to post
Share on other sites

Mialem cos podobnego ale z filmami z kamery.. Montowalem filmy za pomoca Programu Magix Video deluix 15.

Po wrzuceniu filmiku na program bylo jeszcze wszystko w pozadku ale jak tylko zaczolem go obrabiac dzialo sie to co u Ciebie.

Mi pomoglo to ze przepuscilem kazdy filmik przez program od kamery Sony ktura nagrywalem filmik tz wrzucilem na ten program i ponownie go zapisalem na twardym dysku i byl on juz jako kopia. Z taka kopia problemu juz nie bylo,

Nie wiem tylko co ty bys mogl zrobic, moze sprubuj innego programu do nagrywania albo tak jak ja przepusc kazdy filmik przez jakis inny program do obrubki filmow w Windows jest darmowy tylko mi ucieklo jak sie nazywa.

 

Edit.

O przypomnialo mi sie jak sie ten program nazywa

Windows Movie Maker

Edytowane przez mirko-36
Link to post
Share on other sites

To poszukaj innego programu co obsluguje mp4 (wujek Goole sie klania) albo zmien w programie do nagrywania format w jakim nagrywa to maze Maker przyjmie inny a potem gotowy film zkonwertujesz do mp4.

A tak wogole

to mi pomoglo ale wcale nie jest powiedziane ze w Twoim przypadku to pomoze ale skoro nie ma innych pomyslow to moze warto sprobowac :)

 

 

albo jeszcze inaczej. 

Wrzuc filmiki do hit film 4 przekonwertuj je za pomoco tego programu na np mp4 a potem je dopiero montuj.

Bo to ze obraz nie jest zgodny z dzwiekiem podczas obrobki to nie znaczy ze po przekonwertowaniu nie bedzie wszystko w porzadku. U mnie tak bylo ze mimo niezgodnosci podczas montarz to po zmontowaniu i nagraniu na DVD bylo wszystko OK.

Edytowane przez mirko-36
Link to post
Share on other sites

Tak to jest jak używa się darmowych programów, nie wszystkie formaty działają prawidłowo.

 

obecnie Adobe Premiere króluje w edycjach filmowych, potem jest Sony Vegas.

Dobrze wiedziec. bo do tej pory uzywalem Magix video deluxe 15 a ze juz stary tochcialem kupic nanowszego ale teraz sie zastanowie.

Mimo ze za starego zaplacilem kupe kasy to i tak mialem podobne problemy jak kolega autor. :(

Edytowane przez mirko-36
Link to post
Share on other sites

Adobe Premiere - jest bardzo drogi, ma przejrzysty interfejs, działa stabilne, można go wykupić jako miesięczna subskrypcja, jest dostępny też w wersji testowej na ileś tam dni za darmo, dobrze wykorzystuje potencjał sprzętowy, zwłaszcza mocne rdzenie procesorów Intel + karty graficzne GeForce, minus to brak wsparcia OpenCL, ~czyli nie ma szybszego renderingu na kartach AMD Radeon.

 

Sony Vegas - raz za niego się płaci ale porządnie, interfejs jest nieintuicyjnie porozrzucany po wszystkich kątach, przy montażu program słabo wykorzystuje moc obliczeniową sprzętu, stabilności też nie ma nie najlepszej, lubi się crashować, ale na szczęście auto-zapis działa po wznowieniu, ale za to przy renderingu posiadacze kart AMD Radeon ze wsparciem OpenCL nie zawiodą się.

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...