Skocz do zawartości

Nowy GTX 1060 nie wykrywa drugiego starszego monitora.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez GierO91,

Recommended Posts

Witam, tak jak w temacie podpinam do GTX 1060 monitor podstawowy na kablu DisplayPort działa bez zarzutu, drugi podpinam przejściówką z VGA na DVI-D i nic, nie wykrywa. Chciałem dodać że przed wymianą karty z GTX 770 na którym było wejście DVI-I działał normalnie.

 

Nie wiem czy model monitora ma tu znaczenie, monitor starszy zwykły. Podam jak będzie trzeba, muszę wtedy go odłączyć i spojrzeć na tył :<

Link to post
Share on other sites

Czyli kupić przejściówkę z VGA na HDMI tak ? Monitor ma kabel VGA.


Z HDMI na VGA  konwerter od 50 zł markowy stosuje takie jak składam kompa na nowych grafikach a monitor stary. Firmy TB działą i chyba jest najtańszy jako bardziej markowy a nie chińczyk za 14 zł który nie działa.

 

Po co w takim razie przejściówki z VGA na DVI-D ? Skoro jedna przejściówka nie działa to czemu ma druga zadziałać ? 

Edytowane przez GierO91
Link to post
Share on other sites

Przejściówka służy tylko do zmiany portu wejście-wyjście. Konwerter - jak sama nazwa wskazuje - przeprowadza konwersję. W tym akurat przypadku konwersję sygnału cyfrowego na analogowy. Podobno działają, sam styczności jednak nie miałem.

Link to post
Share on other sites

 

 

Nowsze karty, mniejsze możliwości. Nieźle...

 

Nie mniejsze możliwości, to postęp. Analogowe wejście w monitorach to już od dawna przeżytek. Wiele nowych monitorów w ogóle go nie posiada, nowe karty nie mają analogowego wyjścia. Niedługo VGA podzieli los wymarłego juz IDE i będącego na wymarciu PCI.

Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem konwerter z tej strony (chińskie, nie chińskie, sam nie wiem :P): http://archiwum.allegro.pl/oferta/konwerter-adapter-z-hdmi-na-vga-dsub-kabel-hd-1080-i6405694158.html

Działa bez problemów. Teraz to trochę żałuję, że zamiast HDMI->VGA nie kupiłem DP->VGA, ale i tak teraz nie straszne mi nowe karty graficzne ;).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...