Skocz do zawartości

Samsung Galaxy S5 + Adapter MHL + OTG (Jak zagrać bezprzewodowo na klawiaturze bluetooth w TV w gry ze smartfona)


Recommended Posts

Cześć,

 

Mam taki pewien problem z którym nie mogę się uporać.

Mianowicie wpadłem na pomysł aby zrobić połączenie smartfona Samsunga Galaxy S5 wraz z SmartTV poprzez kabel HDMI i adapter mhl otg micro usb hdmi. Napotkałem pewien incydent przy łączności obu urządzeń ponieważ nie działa wyświetlanie obrazu wraz z łącznością USB w jednakowym momencie. Planuję zagrać w Asphalta 8 na bezprzewodowej klawiaturze logitech K830 z touchpadedm (BLUETOOTH z modułem USB) patrząc w ekran TV a gdzieś nieużywany będzie leżał smartfon do którego będzie połączony adapter MHL + OTG USB w któym będzie podłączony kabel HDMI  i moduł bluetooth do portu USB od klawiatury aby była bezprzewodowa łączność. Co nie działa ? Jak odłącze kabel HDMI to działa USB. Jak odłącze USB moduł to działa wtedy obraz z HDMI. Nie ma połączenia jednoznacznego aby działały w jednym czasie połączenia wizualne HDMI wraz z USB. Proszę o poradę co w tym przypadku może wyleczyć niewłaściwe zachowanie sprzętu.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem co do czego podłączyłeś oraz nie napisałeś jaki to adapter, aczkolwiek jeśli to taki typowy no-name adapter i do niego wpinasz HDMI i USB BT, to pewnie brakuje Ci prądu. 

Gdzieś czytałem, że większość tanich adapterów nie potrafi jednocześnie obsłużyć zasilania i obrazu.

 

Mówiąc prościej: to nie jest adapter "HDMI + USB" tylko "HDMI lub USB". 

Link to post
Share on other sites

Adapter:
http://www.ebay.co.uk/itm/like/401108478445?lpid=122&chn=ps&adgroupid=36084540643&rlsatarget=pla-271101359643&adtype=pla&poi=&googleloc=9046281&device=c&campaignid=698615505&crdt=0

Klawiatura:
http://allegro.pl/klawiatura-logitech-illuminated-living-room-k830-i6591658632.html#

 

 

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem co do czego podłączyłeś oraz nie napisałeś jaki to adapter, aczkolwiek jeśli to taki typowy no-name adapter i do niego wpinasz HDMI i USB BT, to pewnie brakuje Ci prądu. 

Gdzieś czytałem, że większość tanich adapterów nie potrafi jednocześnie obsłużyć zasilania i obrazu.

 

Mówiąc prościej: to nie jest adapter "HDMI + USB" tylko "HDMI lub USB". 

 

Adapter MHL+OTG USB posiada własne zasilanie pod micro usb 5V, także zasilanie nie jest tu kłopotem bo nawet jak podłączyłem pod USB 2.0 rozgałęziacz 3xUSB i podłączyłem 2 zewnętrzne dyski do Samsunga S5 to działa i są wykrywalne w jednym momencie lecz nie działą obraz z HDMI z USB w tej samej chwili.


SMART TV połączonyt kabelem HDMI do (Adaptera MHL OTG) do gniazda HDMI i do adaptera tego, którego jest podłączone pod gniazdko MICRO USB zasilanie 5V z kontaktu. Jest wtedy dostępny jeszcze slot USB 2.0 do którego mogę dołączyć moduł bluetooth od klawiatury lub pendriva zamiast niego ale wtedy jest niewykrywalne urządzenie w slocie USB.2.0 jeśli jest podłączony kabel HDMI do gniazda HDMI w adapterze. To działa tak jakby Adapter MHL był jednofunkcjonalny zamiast obu na MHL i USB 2.0. Dodam, że adapter mhl jest podłączony do Samsunga S5 przez micro USB. Mam nadzieję, że jest wszystko teraz zrozumiałe co opisałem. :)
Najprościej jest wbić w linka co podałem na ebayu i zobaczyć na obrazku z aukcji. Jest tam idealnie to przedstawione jak to wygląda i jak powinno być podłączone lecz ten adapter nie spełnia mi funkcji 2 zadań na użytkowanie HDMI i USB w jednym czasie. Może jest jakieś oprogramowanie, które by mi umożliwiło to. Dodam, że w S5 mam roota i Android 5.1 z brakiem możliwości instalowania aktualizacji oprogramowania z wewnętrznej strony softu.

Link to post
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s5/accessories/mhl-hdmi-otg-adapter-using-time-t2917495

 

 

O ile dobrze rozumiem w S5 nie działa HDMI i USB jednocześnie.

 

 No i problem mamy rozwiązany. Szkoda, że nie działa ta funkcja. rbialo, jak myślisz, w S7 Edge by to zadziałało właściwie skoro w S5 nie działa ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...