Skocz do zawartości

Telefon (~1300 zł) - płynność, dobry aparat.


Recommended Posts

Witam, planuję zakup nowego telefonu. Zależy mi przede wszystkim na dobrym aparacie i płynności działania. Miałem Moto X Play, ale byłem niezadowolony z jakości wykonania (strasznie delikatny plastik). Miałem P9 Lite, ogólnie wszystko fajnie, lecz aparat robił jedynie przeciętne zdjęcia, ponadto był problem z płynnością działania, mimo zainstalowanych 3-4 aplikacji, często zdarzało się, że telefon "zabijał w tle" Messangera, pomimo 2048 MB RAM, telefon sam "zabierał" blisko 700 MB dla systemu Android. Także optymalizacja pozostawiała wiele do życzenia. Teraz skłaniałbym się ku Moto X Style, lecz myślałem też o LG G4, wiem że ma problem z płytą główną, ale to raczej zależy od "farta". Ponadto LG oferuję zdecydowanie lepszy aparat, ze względu na przesłonę 1/8 i laserowy autofocus. Macie jeszcze jakiś inny pomysł w podobnym przedziale cenowym? 

Link to post
Share on other sites

G4 wydaje się dobrym wyborem. Baterię można wymienić samemu + skórzane klapki na plecki. Chcą nie chcąc S5 jest o generację do tyłu za G4 więc gorzej ze wsparciem do tego dochodzi mniejsza ilość ramu.

http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/lg-g4-vs-samsung-galaxy-s5

 

krótkie poróewnanie :)

G4 siedzi w tyle za S5. Bateria niebo lepsza, procesor tak samo za czym idzie wydajność. Jedyne co to ma 1GB mniej RAMu co i tak nie przewyższa go wydajnością od S5. Nie zmieniam zdania, że Samsung Galaxy S5 jest godniejszy propozycji niż nowszy NIIBY lepszy G4  :D  :D  :D

 

Wyniki z benchmarków to nie wszystko. SD 808 jest wydajniejszy od SD 801. S5 ma jeszcze starszy TouchWiz, który jest bolączką tego smartfona. W G4 niestety padają płyty główne. /jutjub

Link to post
Share on other sites

Autorze, jeżeli nie zależy Ci na dobrej baterii to X Style będzie ok.

Zobacz również Nexus 5X, pomimo 2 GB RAM daje radę, bo ma czysty Android, prosto od Google'a


100 zł więcej i masz P9 z olx/allegro, z przedłużenia umowy, który będzie wydajniejszy względem P9L

Link to post
Share on other sites

Jeśli w tych pieniądzach uda ci się zakupić honora 8 lub huawei P9 to brałbym bez namyslu.

 

Nexusa 5x posiadam osobiście i mimo początkowych rozczarowań związanych głównie z jakością wykonania to po dłuższym użytkowaniu zaczynam doceniać świetne działanie, dobry aparat, andka 7.1 który wniósł parę ciekawych funkcji, bateria mogłaby być lepsza ale daje radę wytrzymać pełną dobę non stop wifi/LTE przy około 3h na ekranie.

 

Możesz rozejrzeć się rowniez za Galaxy S6, ma również świetny aparat, a do tego jest lepiej wykonany i ma wspaniały wyświetlacz. Ale bateria w nim to totalna porażka, przy podobnym użytku co nexusa wytrzymał około 10-12 godz z czego 2 godz ekranu. Najbardziej irytujące było zużycie energii podczas czuwania, nie było możliwości by w razie potrzeby telefon przewegetował z półtorej doby czy dwie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...