Skocz do zawartości

Następca r9 280x


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Vemorion,

Recommended Posts

Witam, po 3 latach spalił się wczoraj mój r9 280x kupiony za 700 zł:). Szukam nowej karty tak do ok. 1300 ew. dołożenie do 2000 i zakup karty pod nowa platformę.

Mój aktualny pc: 

i5 2500k

8 GB Ram ddr3 1600 Mhz cl8 Crucial Ballistix Tactical lp

Antec TPC 550W 80+ Gold

Asrock Z77 Extreme 4

Monitor FHD Benq

Do 1300 jest kilka opcji : rx 480 sapphire nitro plus(dobrze pamiętam że końcówka 20g oznacza gorsze pamięci); gtx 1060: gainward phoenixgs, inno 3d twim i gaming, palit, gigabyte oc.

Za 2000 gtx 1070: g1 gaming od gigabyte lub zotac z 3 wentylatorami.

Lepiej kupić 1060 czy dołożyć do 1070?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

musiałbyś mieć procesor 5Ghz by sensownie wykorzystać 1070, takie moje zdanie

jeśli chodzi o 480, to tak jak wyżej, XFX GTR lub MSI Gaming

a 1060 tylko i wyłącznie Palit Jetstream, najbardziej opłacalny ( 1300zł przed świętami )

 

ciekawą opcją może być Sapphire Fury Nitro ( kiedyś nowy 1499zł, teraz oczywiście drożej ) który jest szybszy od 1060 i 480, lecz posiada mniej pamięci, ale bardziej dynamiczną ( trudniej ją zapchać )

Link to post
Share on other sites

Po sylwestrze się zastanowię czy wziąć tego xfx'a(3 lata gw _ 5 na wentylatory) lub gigabyte g1gtx 1070. Ten xfx ciekawy poczytałem testy i na tle innych rx 480 wypada bardzo dobrze, dzięki za wspomnienie o nim.


musiałbyś mieć procesor 5Ghz by sensownie wykorzystać 1070, takie moje zdanie

jeśli chodzi o 480, to tak jak wyżej, XFX GTR lub MSI Gaming

a 1060 tylko i wyłącznie Palit Jetstream, najbardziej opłacalny ( 1300zł przed świętami )

 

ciekawą opcją może być Sapphire Fury Nitro ( kiedyś nowy 1499zł, teraz oczywiście drożej ) który jest szybszy od 1060 i 480, lecz posiada mniej pamięci, ale bardziej dynamiczną ( trudniej ją zapchać )

Popatrz tez na to że w przyszłym roku w październiku  zamierzam rozbudować platformę  o i7 6700k , aktualnie i5 pracuje na taktowaniu 4.4 w grach typu wiedźmin 3 do 4.8 bo max nie chce iść.

Link to post
Share on other sites

Dobra 1070 to świetny wybór. Na razie twój procek może ją trochę zwolnić ale jak planujesz przesiadkę na i7 6700K to jak najbardziej się opłaca.

 

Z drugiej strony jak masz coś na zastępstwo to może warto poczekać na 1080 Ti  bo wtedy 1080 i 1070 jeszcze stanieją.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...