Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, bardzo prosiłbym was o pomoc w wyborze monitora, od paru dni czytam różne fora, testy itd i nie mogę się zdecydować. Monitor będzie użytkowany przez moich rodziców szczególnie do pracy biurowej - test i internetu, czasami może film.

Budżet to max 800zł do tej pory wybrałem takie modele:

 

LG Flatron W2286L

LG Flatron E2350T

LG E2260V-PN

LG W2286L-PF

(lecz w LG martwią mnie ich kolory :), słusznie?)

 

Samsung BX2335

Samsung BX2240

 

Na moim miejscu, który z tych monitorów byście wybrali? lub może coś jeszcze innego?

Link to post
Share on other sites

lecz w LG martwią mnie ich kolory , słusznie?

to nie zależy od producenta, tylko konkretnego modelu, praktycznie wszyscy maja takie poprawne i takie skopane

 

Monitor będzie użytkowany przez moich rodziców szczególnie do pracy biurowej - test i internetu, czasami może film.

no to jest szeroki wybór, nie trzeba się przejmować input lag'iem

najlepiej zrobisz, jak pójdziesz do sklepu/marketu, gdzie są wystawione i zobaczysz jak się mają konkretne modele, z ogólnych porad: rozdzielczość 1920x1200 (16:10) jest praktyczniejsza od FullHD (1920x1080, 16:9), zwracać uwagę na ergonomię, czyli czy można regulować ekran, sprawdzać czy stoi stabilnie, żeby nie chybotał się na wszystkie strony podczas pisania

Link to post
Share on other sites

na podstawie tego co napisałeś z miejsca odpada Samsung BX2240

 

na prowadzenie wychodzą:

LG W2286L-PF - chociaż o nim często napotykam opinie że jest po prostu przeciętniakiem jakich wiele, nie mam opcji obejrzeć go na żywo

LG E2260V-PN - ale tutaj haczyk 21,5' i rozdzielczość 1920 x 1080 ma sens ?:)

LG Flatron E2350T - dla mnie wszystko nja plus

Samsung BX2335 - tez wydaje się być ok

 

ale.. teraz takie pytanie. Zastanowić nad wyborem pomiędzy LG Flatron E2350T a Samsung BX2335 czy dopłacić i wziąć:

 

Dell UltraSharp 2209WA

 

opłacalne by to było?

Link to post
Share on other sites

za te dwie stówy dostajesz profesjonalną matrycę IPS, która mimo, że w najtańszym modelu jakością obrazu przebija dowolną TN'kę, nawet taką za 1.5K

 

więcej o matrycach:

http://nvision.pl/Wszystko-co-trzeba-wi ... ils-6.html

http://nvision.pl/Wszystko-co-trzeba-wi ... ils-7.html

http://nvision.pl/Wszystko-co-trzeba-wi ... ils-8.html

Link to post
Share on other sites

w takim wypadku znalazłem jeszcze Dell U2311H w dobrej cenie (w zasadzie mógłbym go dla siebie załatwić taniej niż poprzedni model) 23', matryca IPS, jedyny ból to: 16:9

 

przepraszam, że namieszam w temacie ale gdybym był w stanie kupić za te same pieniądze LCD LED z cyfrowym/analogowym tunerem tv

 

LG M2380D lub M2380DF-PZ

 

warto rozważyć taką opcję?

Link to post
Share on other sites

w takim wypadku znalazłem jeszcze Dell U2311H w dobrej cenie (w zasadzie mógłbym go dla siebie załatwić taniej niż poprzedni model) 23', matryca IPS, jedyny ból to: 16:9

nie tylko 16:9

http://www.digitalversus.com/dell-u2311 ... 53_88.html

 

a tu recenzja 2209wa

http://www.digitalversus.com/dell-2209w ... 62_88.html

Link to post
Share on other sites

czytałem recenzje Della 2209WA i czytałem recenzję LG W2220P - który wypada lepiej matrycą i ceną :) więc w kwestii wyboru LCD LED bez tunera TV te dwa modele będę brał pod uwagę, - pytaniem jest jaka jest różnica pomiędzy 23' a 22' ?:)

 

co innego gdy mam okazję za te same pieniądze kupić LCD LED z cyfrowym tunerem TV np: LG M2380D lub M2380DF-PZ lub coś podobnego lecz czy warto?

Link to post
Share on other sites

pytaniem jest jaka jest różnica pomiędzy 23' a 22' ?:)

1 cal :)

a tak serio im większa przekątna tym większa plamka, a co za tym idzie lepiej się z monitora czyta

tymczasem w filmach i grach większa plamka zmniejsza "wizualną ostrość" obrazu, w tych drugich dodatkowo uwydatnia poszarpane krawędzie, niemniej plamka robi się wyraźnie duża dopiero po przekroczeniu 24"

 

PS ' oznacza stopę (czyli 12 cali), a " cal

Link to post
Share on other sites

pod nazwa Dell kryja sie rozne marki ale np. Sharp sprzedawany jako Dell ma bardzo dobre oceny.

Kiedys mialem monitor Dell i wiecej nie kupie. Od wielu lat uzywam LCD Samsung i nigdy nie mialem problemu. Od tygodnia mam Samsung SyncMaster BX2231 i jestem zadowolony chociaz moglby miec ustawianie wysokosci.

Link to post
Share on other sites

więc reasumując, skoro to monitor dla rodziców - czyli przede wszystkim do czytania ogółem pracy z tekstem dobrym pomysłem byłoby 23" a nawet 24" ? W takim wypadku dobrym pomysłem byłby zakup jednego z LG LED z tunerem TV ? czy tez nie?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...