Skocz do zawartości

i7 4790K i GTX 1070/1080


Recommended Posts

po OC ten procesor spokojnie ogarnie te karty, co do półpasywności, nie wiem czy te potworki mają ta funkcję, w końcu to najmocniejsze karty, zawsze możesz w jakimś programie typu Msi Afterburne sobie ściężkę wentyli ustawić wg własnych ustaleń

Link to post
Share on other sites

Procesor jest używany do pracy w moim przypadku i myślałem nad zmianą ale jak ogarnie to jeszcze poczekam na coś z nowej edycji. Aktualnie mocy mi nie brakuje. Zapewne było już to pytanie zadawane ale którymi modelami warto się zainteresować ? No i czy warto dopłacać do 1080 przy takim monitorze ? 

Edytowane przez bimbasek01
Link to post
Share on other sites
Czy taka konfiguracja przejdzie ?

 

Tak. GTX 1080 to karta idealna do 1440p. A procesor w sam raz. Przy 1440p rozdzielczość będzie mocniejszym ograniczeniem dla karty niż CPU.

 

Te karty występują w wersji półpasywnej ?

Chyba jedyne nie-półpasywne (z pudełka) w generacji Pascal to te najtańsze wersje a także te z blowerem, włącznie z Founders Edition.

 

Zależy mi na najlepszej kulturze pracy. 

Palit GTX 1070 lub 1080 GameRock/JetStream/Super JetStream. Alternatywnie MSI Gaming X.

Odradzam: Gigabyte, Asus, Zotac.

 

Monitor CS270

Whoa, no i to jest konkretny monitor :)

Masz w nim nawet 10-bitowy output... którego niestety w programach nie wykorzystasz jeśli nie masz Quadro, ze względu na blokadę w sterownikach.

Na kartach konsumenckich (GTX) możesz włączyć 10-bit w NVidia Control Panel, ale będzie to działać jedynie w DirectX (czyli w grach które obsługują 10-bit).

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

 

 Te karty występują w wersji półpasywnej ? Wiem, że poprzednia generacja miała taką funkcję. Zależy mi na najlepszej kulturze pracy. 

 

Ja mam MSI GeForce GTX 1080 Gaming X i jeśli karta ma poniżej 60 stopni Celsjusza to wiatraki są wyłączone. Uruchamiają się dopiero od 60 stopni wzwyż więc w pulpicie jest kompletnie nie słyszalna :)

Link to post
Share on other sites

Tak. GTX 1080 to karta idealna do 1440p. A procesor w sam raz. Przy 1440p rozdzielczość będzie mocniejszym ograniczeniem dla karty niż CPU.

 

Chyba jedyne nie-półpasywne (z pudełka) w generacji Pascal to te najtańsze wersje a także te z blowerem, włącznie z Founders Edition.

 

Palit GTX 1070 lub 1080 GameRock/JetStream/Super JetStream. Alternatywnie MSI Gaming X.

Odradzam: Gigabyte, Asus, Zotac.

 

Whoa, no i to jest konkretny monitor :)

Masz w nim nawet 10-bitowy output... którego niestety w programach nie wykorzystasz jeśli nie masz Quadro, ze względu na blokadę w sterownikach.

Na kartach konsumenckich (GTX) możesz włączyć 10-bit w NVidia Control Panel, ale będzie to działać jedynie w DirectX (czyli w grach które obsługują 10-bit).

 

Monitor jest pod fotografię :) a karta ma być do gier. Ogólnie gram w stare tytuły ale Gears Of War muszę zaatakować :) 

Link to post
Share on other sites

Wiekszosc niereferentow w/w kart moze pracowac w trybie polpasywnym. Wersji jest wiele, osiagami poszczegolne modele z tego samego szczebla nie roznia sie specjalnie. Czym wiec sie sugerowac? Walorami wizualnymi, jakoscia obslugi serwisowej "w razie w", opiniami innych uzytkownikow. Moj osobity wybor padl na Evga 1070Ftw ze wzgledu wlasnie na podejscie Evga do klienta. Wersje ftw wzialem zas, poniewaz kosztowala niewiele wiecej od wersji ze stockowymi zegarami, ponadto posiada switch na 2 profile Biosu, podswietlenie rgb oraz mocniejsza od referencyjnej sekcje zasilania (ktora de facto nic nie daje, bo 1070 nie jest ograniczona slaba sekcja). Czy warto dokladac do 1080? Powiedzialbym, ze tak. Daje sporo wydajnosci w zamian za cene premium wzgledem 1070 aczkolwiek w koncowym rozrachunku polecalbym samemu przejrzwc benchmarki i testy i samemu zadecydowac czychcesz doplacic. Bo mowimy jak nie patrzec o niemalej kwocie.

 

Przepraszam za brak polskich znakow.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...