Skocz do zawartości

Wymiana wentylatora w CM G550M


Recommended Posts

Najlepiej do zasilacza ten sam czyli Yate Loon D12-BH12, z podwójnym łożyskiem kulkowym, prędkość 2300RPM. Możesz dopasować coś innego byle by wiał tak samo. Z cichych, może inaczej bardzo dobrych i zbliżony parametrami do tego oryginalnego to BeQuiet Shadow Wings SW1 High-Speed 2200 RPM, jeszcze trzeba sprawdzić jakie ma napięcie startowe. Oryginał startuje teoretycznie od 3V. Nie kombinuj z mniej wydajnymi bo nie wiadomo czy zasilacz to wytrzyma, chodzi o przegrzewanie. Jeżeli słyszysz wentylator w zasilaczu to albo pada, albo masz takie obciążenie tego zasilacza. Do 50% obciążenia ten wentylator powinien się obracać z prędkością około 700 do 800 RPM. Można jeszcze wziąć pod uwagę wentylator od Scytha Slip Stream DB. Wydajność zbliżona do oryginału, podwójne łożysko kulkowe czyli do pracy w poziomie w sam raz. Problem z napięciem startowym, nie mam pojęcia od jakiego startuje.

Link to post
Share on other sites

Najlepiej do zasilacza ten sam czyli Yate Loon D12-BH12, z podwójnym łożyskiem kulkowym, prędkość 2300RPM. Możesz dopasować coś innego byle by wiał tak samo. Z cichych, może inaczej bardzo dobrych i zbliżony parametrami do tego oryginalnego to BeQuiet Shadow Wings SW1 High-Speed 2200 RPM, jeszcze trzeba sprawdzić jakie ma napięcie startowe. Oryginał startuje teoretycznie od 3V. Nie kombinuj z mniej wydajnymi bo nie wiadomo czy zasilacz to wytrzyma, chodzi o przegrzewanie. Jeżeli słyszysz wentylator w zasilaczu to albo pada, albo masz takie obciążenie tego zasilacza. Do 50% obciążenia ten wentylator powinien się obracać z prędkością około 700 do 800 RPM. Można jeszcze wziąć pod uwagę wentylator od Scytha Slip Stream DB. Wydajność zbliżona do oryginału, podwójne łożysko kulkowe czyli do pracy w poziomie w sam raz. Problem z napięciem startowym, nie mam pojęcia od jakiego startuje.

U mnie na minimalnym obciazeniu zasilacz jest tak glosny jakby chodzil na 2000 RPM lub wiecej

Link to post
Share on other sites

To masakra, nie dziwię się, że chcesz wymienić. Tak jak pisałem musisz dobrać wentylator zbliżony parametrami do oryginału, który nie jest zbyt drogi koszt około 25 zł, więc można go ewentualnie  wymienić. Jeżeli słyszysz terkot, może wynikać z tego, że ma łożysko kulkowe i wentylator wchodzi na maksymalne obroty, albo się już sypie, trudno jednoznacznie powiedzieć nie słysząc tego. Jak sterowany jest ten wentylator? Podejrzewam, że sterowany jest termicznie ale nie jestem pewny, chyba że to nie wina wentylatora a jego sterowania. W dziale obudowy i i zasilacze będą wiedzieć lepiej jak to jest z jego wysterowaniem. Z tego co czytałem przy pełnym obciążeniu zasilacza jego obroty to 1915 RPM, dalej 80% schodzi do około 1400 RPM, przy 60% to już tylko 630 RPM czyli praktycznie niesłyszalny.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...