Skocz do zawartości

Router za 200/300 z możliwością podłączenia telefonu.


Recommended Posts

Cześć! Szukam routera dla moich rodziców. Kompletnie się na tym nie znam, wiem jedynie, że ten obecny ma "sloty" na kable internetowe (te z wyjściem RJ-45) + są jeszcze sloty podpisane "telephone" i tam jest jeden kabel wpięty. Szukam urządzenia z bdb zasięgiem, który obsłuży internet o prędkości 100 mb s. Fajnie jakby udało mu się obsługiwać +5 urządzeń. Dobry zasięg to podstawa, i tutaj będzie w 2 poziomowym mieszkaniu o metrażu 100m2.

Dzięki za pomoc.

Tutaj zdjęcie jak wygląda obecny router.

http://www.fotosik.pl/zdjecie/281b7f1cc162fc48

Edytowane przez 21szymi
Link to post
Share on other sites

To jest modem kablowy, tego urządzenia nie zamienisz, możesz dołożyć AP lub router w trybie AP jeśli potrzebujesz WiFi. 2 poziomy i 100m2 może być problem załatwić jednym urządzeniem, zalezy to od układu przeszkód oraz umiejscowienia klientów.

Link to post
Share on other sites

Tutaj jest router z takim wejściem

http://www.mediaexpert.pl/routery-adsl/router-asus-dsl-n12e,id-534167?gclid=Cj0KEQiAhZPDBRCz642XqYOCpb8BEiQANUcwT1Xgl2HkU6hhqS5OCo_Uk4lFE1pHyDhydwNmsQ5YwloaAvc88P8HAQ&gclsrc=aw.ds&dclid=CNTLzpSymdECFSaHUQod66EE3Q

Nic się nie da zrobić? Bo ten modem to mega c***nia jest...

 

Kupiłem nawet kiedyś repeater od ASUSA. Urządzenie fajne i warte swojej ceny. Przywiozłem go do domu, zamontowałem i podłączyłem. Jest ok, ale co około 30 minut rozłącza się tak na sekundę i potem natychmiastowo łączy. Przy surfowaniu po internecie nie ma z tym problemu, ale z gier online wywala.

Edytowane przez 21szymi
Link to post
Share on other sites

To co aktualnie masz to modem Cisco EPC3925 (mam identyczny od Inei) i nie da się go wymienić na nic innego, bo operator sieci się na to nie zgodzi. (W przypadku internetu z sieci kablowej nie jest tak jak z Neostradą od Orange, gdzie możesz sobie sam kupić router z modemem jaki chcesz - musisz bazować na tym co daje dostawca internetu).

 

Możesz za to, tak jak stwierdził @cooger dołożyć jakiś router, który będzie służył do stworzenia sieci domowej i połączysz go z modemem kablem sieciowym.

 

Ze swej strony polecam albo tańszego jednozakresowego TP-Linka TL-WR1043ND za ok. 170 zł. lub dwuzakresowego TP-Linka C5 za ok. 270 zł. - osobiście dołożyłbym do tego C5, bo na dłużej starczy biorąc pod uwagę coraz większe szybkości łączy - bez szybkiego Wi-Fi AC nie dasz rady osiągnąć dobrych prędkości Wi-Fi powyżej 100 Mb/s. W tanich routerach dojście nawet do 100 Mb/s po Wi-Fi może być trudne, choć teoretycznie mają n z prędkością 300 Mb/s..

 

Nie odpowiem Ci, czy ten C5 da radę w całym mieszkaniu - ja też mam ok. 100m mieszkanie i testowałem różne routery do ok. 800 zł. i żaden nie dał zadowalających rezultatów na całej powierzchni - konieczny był repeater.

 

Po moich doświadczeniach z zasięgiem różnych routerów to śmiać mi się chce, jak czytam, ze ten Asus N12E ma świetny zasięg w domu 250m i jeszcze 40m poza nim (w to drugie prędzej bym uwierzył, bo jak router stoi gdzieś przy zewnętrznej ścianie to może rzeczywiście na zewnątrz mieć lepszy zasięg-brak przeszkód).

Edytowane przez Franz
Link to post
Share on other sites

 

Ten router nie ma wejścia na koncentryk, nie wiem gdzie je widzisz. Portów telefonicznych też nie ma.

 

Co możesz zrobić napisałem. Do wypowiedzi @Franz dodam, że wg mnie zamiast kupić 1043ND lepiej dołożyć niewiele do Archera C2 - na bliższe odległości AC się przyda.

Link to post
Share on other sites

@Franz 

jak podłączyłeś repeater to nie masz żadnych problemów? Nie rozłącza, ani nic? Bo ja mam z tym wielki problem i nie wiem jak sobie z tym poradzić.

W takim razie chyba kupię kabel 20m RJ-45 i poupycham kable, tak żeby ludzie się o nie nie pozabijali.

Dzięki za pomoc, nie widziałem, że wymiana routera będzie praktycznie niemożliwa :P

W dodatku jestem zawiedziony tym 3925, nie można go skonfigurować, bo dostęp do hasła jest niemożliwy :P

Edytowane przez 21szymi
Link to post
Share on other sites

Ja mam repeater TP-Link RE210 dwuzakresowy połączony z routerem Tp-Linka TL-WDR3600 i nie przypominam sobie, by w ciągu ostatnich miesięcy się rozłączył z routerem, czy z komputerem.

Bywają niestety momentami problemy z dostępem do internetu, ale to w 100% wina Inei (wiedzą o tym, ale nie potrafią do końca naprawić) - bywa, że ich serwer DNS nie działa prawidłowo i stąd problemy nie mające nic wspólnego z domową siecią, która jest stabilna jak skała.

 

Może problemem jest to, że karta sieciowa z komputera ma jeszcze w zasięgu sygnał z routera i czasami próbuje się przełączyć na niego?

 

Czy problemem byłoby mieć i modem i podpięty do niego kablem dodatkowy router ustawiony w dogodnym miejscu?

 

Zamiast kabli sieciowych możesz jeszcze spróbować adapterów Powerline rozsyłających sygnał sieciowy za pomocą instalacji elektrycznej.

Edytowane przez Franz
Link to post
Share on other sites

Ten Asus to repeater, który odbiera sygnał WiFi z routera i sam rozsiewa ten sygnał WiFi dalej.

 

Powerline to urządzenia wielkości repeatera wpinanego do gniazda elektrycznego, które najprościej mówiąc, z kabli elektrycznych robią kable sieciowe.

Musisz mieć minimum 2 takie urządzenia sparowane ze sobą - jedno podpinasz kablem sieciowym z routerem, drugie umieszczasz w miejscu, gdzie stoi komputer, który ma być podpięty do sieci i też podpinasz go kablem sieciowym do tego urządzenia.

Nie trzeba do tego żadnych sterowników, czy oprogramowania - działa to jak kabel sieciowy, dlatego do takiego urządzenia Powerline bez problemu podepniesz też konsolę do gier, TV, czy sprzęt grający (by mieć np. w nim radio internetowe).

Oczywiście sparowanych ze sobą w różnych miejscach domu może być parę takich urządzeń, nie tylko 2.

 

Są też zestawy, w których drugie urządzenie ma nie tylko gniazda do kabla sieciowego, ale też jest AP, który rozsiewa sygnał WiFi - czyli w miejscu, gdzie nie dociera sygnał WiFi z routera uzyskuje dostęp do sieci za pomocą instalacji elektrycznej i dalej rozsiewa sygnał WiFi tak samo jak repeater WiFi. 

Edytowane przez Franz
Link to post
Share on other sites

Hmm, taki powerline wygląda na bardzo ciekawe urządzenie. Dużo downoaldu tracę wraz ze zwiększeniem się odległości tych dwóch urządzeń? I czy za 200 zł znajdę coś sensownego? Opcja pierwsza byłaby fajna, byleby nie rozłączało tak jak ten repeater.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...