Skocz do zawartości

uwaga płyty do Sandy Bridge 1155 mają wade!


Recommended Posts

najprawdopodobnie będzie wymiana płyt z podstawkami 1155, Intel zmaścił coś w elektronice i na sterowniku dysków SATA mogą być błędy.

Problem ma dotyczyć wszytkich płyt z 1155 oraz niektorych nowych Power MACów!

 

na razie to mam info ze źródła nieformalnego z przed 2 dni, ale ten gościu raczej jaj by nie robił pracuje w firmie zbliżonej do Intela.

W każdym bądz razie wstrzymajcie się z zakupem przez kilka dni!

 

ja jestem własnie posiadaczem takiej płyty ;)

Link to post
Share on other sites

Ale jaja! To prawda!

http://pclab.pl/news44683.html

 

Pomyśleć, że plułem sobie w brodę, że kupiłem w grudniu płytę i procesor na LGA1366 i nie poczekałem na Sandy Bridge. Ale kląłem na biednego Core i7 950. Teraz muszę go przeprosić ;)

 

Współczuję informatykom, którzy poskładali jakimś firmom serwery na tej platformie. Mają przesrane, jak wadliwe kontrolery SATA zrobią sieczkę na dysku pośród drogocennych danych.

Link to post
Share on other sites

Ale numer, nie pamiętam żeby coś takiego miało miejsce w ostatnich kilku latach.Dobrze że przynajmniej za free wymieniają. Czyli jednak w kwietniu będzie niezły młyn jak pojawią się na nowo Intele i AMD bo nie wierzę że uwiną się z tym w ciągu 2 miechów.

Link to post
Share on other sites

Ale numer, nie pamiętam żeby coś takiego miało miejsce w ostatnich kilku latach.Dobrze że przynajmniej za free wymieniają. Czyli jednak w kwietniu będzie niezły młyn jak pojawią się na nowo Intele i AMD bo nie wierzę że uwiną się z tym w ciągu 2 miechów.

Jeśli chodzi o wymianę za free to ja bym im tak do końca nie ufał. Może się okazać, że w ramach cwaniaczkowania zablokują w BIOSIE uwalony kontroler SATA i wyślą każdemu posiadaczowi trefnych płyt zewnętrzny kontroler Sata II na PCI Express i smycz firmową w ramach przeprosin ;)

Link to post
Share on other sites

takie zacwaniakowanie mogło by się źle odbić na wartości akcji.

 

z tego co widać zakomunikowano wymianę. zobaczymy ;)

Z tego co widzę sklep w którym kupiłem na razie nadal ma w ofercie i na stanie kilkadziesiąt rodzajów płyt. I nadal sprzedaje.

no tak biznes się musi kręcić, i tak nie wszytscy będą wracać, mase ludzi nie bedzie o tym nawet wiedziało

Link to post
Share on other sites

u mnie chodzi sata na tym kontrolerze, na razie nic się nie dzieje złego ale juz zapusciłem kopiowanie, kurna prawie 2 x 2 TB do skopiowania ;)

A tak ładnie sobie pookładałem kable ;)

Podepnij dyski pod porty Sata III, w artykule pisali, że tylko one są sprawne.

 

A co z nowiusieńki notebookami na Sandy Bridge? Też do wymiany?

Link to post
Share on other sites

no na to wychodzi że wszytko co miało trafny zestaw musi iść do wymiany

choć moze tak być że w laptopach itp już nie ma kontrolera 3GB tylko 6 a ten jest wolny od wady

 

"Przyczyna problemu tkwi w jednej z warstw układu scalonego, która może zakłócać pracę kontrolera Serial ATA 3 Gb/s."

 

problem też dotyczy Apple i pewnie wszystkich co robią kompy z tym rozwiązaniem

Link to post
Share on other sites

Najpierw to nauczcie się czytać zamiast siać panikę - TYLKO płyty wyprodukowane po 9 stycznia tego roku mogą mieć ten błąd ;) Moja boska MSI P67A-GD55 ma na szczęście datę produkcji 11.2010r. i wszystko myka jak powinno, łoi każdego i7 poprzedniej generacji a z tych żałosnych procesorów AMD robi sieczkę totalną ;)

 

@ up - fanboy żałosnego AMD? Haha nic się nie jara a procek myka na 5 GHz robiąc totalną miazgę z całej reszty ;)

Link to post
Share on other sites

@ up - fanboy żałosnego AMD? Haha nic się nie jara a procek myka na 5 GHz robiąc totalną miazgę z całej reszty ;)

Łoł, fanboy Intelowskich złodziei???

 

Kolejny troll się przypałętał.

 

5Ghz???a nie 50???Może się pomyliłeś, co tak słabo??

Link to post
Share on other sites

 

 

@ up - fanboy żałosnego AMD? Haha nic się nie jara a procek myka na 5 GHz robiąc totalną miazgę z całej reszty ;)

Łoł, fanboy Intelowskich złodziei???

 

Kolejny troll się przypałętał.

 

5Ghz???a nie 50???Może się pomyliłeś, co tak słabo??

Słabo? Mój Intel robi twojemu i każdemu innemu phenomowi z cache jesień średniowiecza ;)

Wracaj lepiej, chłopcze klatkować sobie gry bo na tym twoim AMDku słabosilnym się nawet pograć komfortowo nie da ;)

Link to post
Share on other sites

Najpierw to nauczcie się czytać zamiast siać panikę - TYLKO płyty wyprodukowane po 9 stycznia tego roku mogą mieć ten błąd ;) Moja boska MSI P67A-GD55 ma na szczęście datę produkcji 11.2010r. i wszystko myka jak powinno, łoi każdego i7 poprzedniej generacji a z tych żałosnych procesorów AMD robi sieczkę totalną ;)

 

@ up - fanboy żałosnego AMD? Haha nic się nie jara a procek myka na 5 GHz robiąc totalną miazgę z całej reszty ;)

Z 6-rdzeniowego Core i7 990XE poprzedniej generacji podkręconego na 5GHz twój procek też robi sieczkę totalną? Bo coś mi się nie wydaje!

 

A twoja płyta też może być uwalona tylko Intel takim naiwniaczkom jak ty wciska kity, żebyś cieszył się jak głupi do sera i nie rościł sobie praw do wymiany na nową darmową płytę, która na pewno będzie miała o wiele więcej błędów poprawionych oprócz tego nieszczęsnego Chipsetu: może dostanie lepszą sekcja zasilania, może będzie się mniej grzała?. Ale jak nie chcesz dostać nowej zabawki i wolisz starego żęcha to twój problmem więc ciesz się dalej.

Link to post
Share on other sites

sie widze robi tradycyjny OT

napisałem tyle co dostałemw emailu 2 dni temu od kolegi z USA, a że jego email wyladował w spamie..

Nie wiedziałem o tym że dotyczy to tych płyt po 9

 

faktycznie

The systems with the affected support chips have only been shipping since January 9th and the company believes that relatively few consumers are impacted by this issue,

 

dobra teraz sprawdzę co ja mam bo ja oczekiwałem na dostawe prawie 2 tygodnie i wysłano z magazynu 17 stycznia :)

Mogę sprawdzić date produkcji bez otwierania? Bios ?

Link to post
Share on other sites

Tutaj informacja na stronie intela:

http://newsroom.intel.com/community/int ... g-solution

Sporo tego, ale potwierdza się to co wyżej napisaliście, że dotyczy konkretnych modeli wyprodukowanych po 9.01. Jestem zainteresowany kupnem tego procka, więc czytam dalej, chociaż nie wszystko chyba dobrze rozumiem :) !

Link to post
Share on other sites

u mnie chodzi sata na tym kontrolerze, na razie nic się nie dzieje złego ale juz zapusciłem kopiowanie, kurna prawie 2 x 2 TB do skopiowania :)

A tak ładnie sobie pookładałem kable :)

Podepnij dyski pod porty Sata III, w artykule pisali, że tylko one są sprawne.

taa ale te sa tez zajete :D
Link to post
Share on other sites

Tutaj informacja na stronie intela:

http://newsroom.intel.com/community/int ... g-solution

Sporo tego, ale potwierdza się to co wyżej napisaliście, że dotyczy konkretnych modeli wyprodukowanych po 9.01.

Ja może poliglotą nie jestem, ale w tym tekście nic nie pisze o PRODUKCJI DO 9.01 !!!

Chodzi o dystrybucję, więc jasno wynika, że wszystkie chipy są tym dotknięte.

Link to post
Share on other sites

tak chpsety po 9 stycznia, jest szansa ze moja płyta dostarczona do mnie 18 stycznia a 17 trafiła na magazyn hurtowni jeszcze nie ma tej wady, mam nadzieje, bo w sumie chodzi OK

 

The systems with the affected support chips have only been shipping since January 9th

 

napisałem do Asusa, zobaczymy co odpowiedzą :)

Link to post
Share on other sites

Ciekawe czy te płyty będą wymieniać na nowe czy będą po prostu przelutowywać chipsety na poprawioną wersję?

no tak to mogli robić 15 lat temu, nikt się nie będzie babrał, szybciej zrobią nową niż zabawa w przylutowywanie, linia produkcyjna zapierdziela jak samolocik, te pójdą na recykling :> zmielą odzyskają metale szlachetne i ciężkie.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...