Skocz do zawartości

Komputer dla gracza 3000-4000zł razem z Windowsem


Recommended Posts

Zastosowanie komputera : gry (farming symulator 17, World of Tanks, Cities: Skylines, i jakieś starsze mniej wymagające)

  • Maksymalna kwota : 3000 - 4000zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Styczeń 2017
  • Których części potrzebuję : wszystko
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : raczej nie, ale za dwa lata może coś będę kombinował.
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 1920x1080 LG M2452D-PZ (za poł roku wymienię)
  • Specjalne wymagania : dobra płyta główna (na przyszłość żeby mnie nie ograniczała przy rozbudowie/wymianie, oraz musi posiadać raid i 4 sloty RAM)
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : 2x Samsung HD502HJ- dlatego raid
  • Własna propozycja zestawu : http://www.morele.net/inventory/info/ZmDIay/
  • Inne :  zastanawiam się czy taki drogi zasilacz ma sens oraz chciałbym dać max 3500 z Windowsom  ale te 4000 bym może dał...

 

Link to post
Share on other sites

1 x SilentiumPC Fortis 3 HE14251 x Asus GeForce GTX1050Ti Expedition 4GB DDR5 128bit (1392/7008)1 x Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC1 x Microsoft Windows 10 Home BOX 32/64Bit PL USB1 x Intel Core i5-6402P /2.8GHz, 6MB, LGA1151, BOX/1 x GoodRam 8GB (2x4GB) 2133MHz CL15 Play1 x AsRock H170 Pro4/Hyper /intel H170, DDR4, LGA1151/1 x SilentiumPC Pax M70 Pure Black (b/z)

3867zł
 
Bardziej opłacalny CPU z zaledwie 100MHz niższym taktowaniem przy obciążonych wszystkich rdzeniach, bdb wyposażona płyta, która umożliwi CI OC na szynie BCLK, wydajne chłodzenie z 140mm wentylem, szybszy dysk SSD 240GB z 5 letnią gwarancją, GPU z cichym układem chłodzenia, lepiej wykonana i wyciszona obudowa z coverem na PSU, zasilacz Corsaira z ogromnym zapasem mocy na przetwornicy DC-DC z 5 letnią gwarancją.

O ile kultura pracy nie jest priorytetem schodzisz z obudowy SilentiumPC Gladius M35 Pure Black (b/z) i rezygnujesz z dodatkowego cichszego coolera, wtedy wyjdzie to ~3600zł.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

​Zatrzymałem się na tym:

http://www.morele.net/inventory/info/cq1mau/

 

Zastanawiam się który procesor będzie lepszy i5-6402p vs i5-6500. Szczególnie do takiej gry jak World of Tanks - wykorzystuje tylko 1,5 rdzenia procesora...

 

Zastanawia mnie też w tej płycie głównej ram: Częstotliwości pracy pamięci [MHz]: 2133.  Wystarczy w "przyszłości"?

Edytowane przez zaluba
Link to post
Share on other sites

Dzięki za podpowiedź w zestawieniu kompa w przeciągu 2 tygodni będę zamawiał o ile nic nie wyskoczy co obciąży mnie finansowo.


A mam takie jeszcze pytanie. Czy ten zasilacz wysarczy pod tą kartę graficzną: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_73&products_id=73407 ? (albo coś podobnego z 1060)

Edytowane przez kajtek.
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Troche przeciągnąłem kupno nowego sprzętu ze względu na nowe procesory i chciałem dozbierać troche zielonych $. :P

 

Postanowiłem nie kupować windowsa 10 ze względu na to że tam jest okres próbny i mogę odciągnąć w czasie kupno, a te pieniądze przeznaczyć na części.

 

Więc temat powraca, ale troche na innych zasadach:

co daje 2700zł

i teraz mam właśnie dylemat jaką płytę główną wybrać i co będzie wydajniejsze:

i3-7350K + jakaś płyta z270 albo i5-7500 + lepsza płyta  h270

 

Chciałbym aby procesor był z rodziny "Kabylake" i płyta główna z 2 z przodu.

Komputer zamierzam składać między 6-12 lutym.

Edytowane przez zaluba
Link to post
Share on other sites

 

 

i3-7350K + jakaś płyta z270 albo i5-7500 + lepsza płyta  h270

 

Ta i3 jest nieopłacalna. Póki co jeszcze brakuje testów ale można już co nieco zobaczyć

 

https://www.purepc.pl/procesory/intel_core_i37350_wyniki_wydajnosci_odblokowanego_sredniaka

 

 

 

 

Chciałbym aby procesor był z rodziny "Kabylake" i płyta główna z 2 z przodu.

 

W zasadzie to Ci nie daje. Realnie nie skorzystasz tutaj na niczym poza kosmetyką wydajności iGPU czy możliwościami OC w przypadku odblokowanych CPU.

 

Najlepiej wyjdziesz jak weźmiesz Intel Core i5-6402P + AsRock H170 Pro4/Hyper 

 

Podkręcisz CPU za pomocą BCLK i będziesz mieć wysoko taktowane 4 rdzenie zostawiając stockowe i5 z tyłu. H170 z racji RAID ale w zasadzie nie wiem po co i na co w takim zestawie do gier.  Pod OC oczywiście chłodzenie, chociażby SilentiumPC Fortis 3 HE1425

Link to post
Share on other sites

Sorry że tak męczę ale chce rozwiać swoje wszystkie wątpliwości.

 

Tak się zastanawiam, jakbym za 3-4 lata kupił używanego i7-7600 to jakby się sprawdziło podkręcanie na tej płycie?

 

Druga sprawa ta konkretna karta graficzna co zaproponowałem jest dobra (chodzi mi czy tą firmę czy inną brać dla tej serii nwidi)?

Link to post
Share on other sites

 

 

Tak się zastanawiam, jakbym za 3-4 lata kupił używanego i7-7600 to jakby się sprawdziło podkręcanie na tej płycie?

 

Nie podkręcisz

 

 

 

Druga sprawa ta konkretna karta graficzna co zaproponowałem jest dobra (chodzi mi czy tą firmę czy inną brać dla tej serii nwidi)?

 

 

Dual nie jest najlepszym chłodzeniem. Głośne podczas obciążenia. Taniej masz nawet lepszy model z chłodzeniem pół pasywnym oraz z backplatem Palit GeForce GTX1060 JetStream 6GB


Tutaj podobnie ale o rok krótsza gwarancja Gainward GeForce GTX1060 Phoenix 6GB

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...