Skocz do zawartości

Karta graficzna + dźwiękowa. Jak zmieścić?


Recommended Posts

Cześć, dotychczas na MOBO Asus B85M-E w slot PCIEX16_1 miałem podpiętego GTXa 550 TI, a obok na PCI płytę dźwiękową Asus XONAR DG. 550 ti przesła mi wystarczać więc postanowiłem zakupić GTX 1060 Super JestStream od Palit. Problem w tym, że jej chłodzenie zasłania mi slot na kartę dźwiękową. Został mi slot PCIEX16_2.

I tutaj pytanie, da radę jakoś to podłączyć razem bez straty jakości? Czy jedyne wyjście to kupić kartę dźwiękową pod PCIEX16? Jeśli w ogóle takie są?

Link to post
Share on other sites

1161c5c751864.jpg

  •  jak masz normalną obudowę ATX, możesz włożyć kartę graficzna w slot numer 4, ale będzie on działał tak naprawdę z prędkością PCI_E 2.0 x4, może być spadek wydajności, ale najpierw przetestuj.

 

  • masz prawo do zwrotu zakupionej karty graficznej, do 14 dni, kupisz sobie inną dwu-slotową konstrukcję

 

  • możesz sprzedać tego Xonara i kupić kartę dźwiękową pod PCI_E x1, następnie wsadzić ją do slotu numer 4, będzie kompatybilne.
Edytowane przez mutissj
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hm a jeśli miałbym płytę pod PCI_E x1 np ASUS XONAR GDX i zamontuję ją w slocie nr 4 czyli PCI_E x16 to będzie ona słabiej działała niż pod PCI_E x1?

 

A jak wygląda sprawa z płytami dźwiękowymi pod USB, są dużo gorszej jakości niż PCI_E?

Link to post
Share on other sites

Hm a jeśli miałbym płytę pod PCI_E x1 np ASUS XONAR GDX i zamontuję ją w slocie nr 4 czyli PCI_E x16 to będzie ona słabiej działała niż pod PCI_E x1?

 

wejście PCI_E x1 jak sama nazwa mówi ma 1 linie i zazwyczaj karty dźwiękowe pracują w standardzie 1.1

a twój ostatni slot ma standard 2.0 i prędkość x4, więc będzie aż nadto dla dźwiękówki, będzie pracować kompatybilne z 1 linią..

 

A jak wygląda sprawa z płytami dźwiękowymi pod USB, są dużo gorszej jakości niż PCI_E?

Są równie dobre co wewnętrzne PCI/PCI_E, a nie którzy mówią że lepsze, bo na zewnątrz jest mniej zakłóceń elektromagnetycznych niż w środku kompa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...