Skocz do zawartości

Dlaczego ACERY mają taką słabą opinię??


Recommended Posts

Witam!

Jak w temacie. Znajomy kupuje laptopa.

Mówi, że ponoć acery są słaabe, nie czaje tego.

Chciał kupić tego della

http://www.komputronik.pl/Notebooki_i_netbooki/DELL_Studio_1555_T4200_/_ATI4570_/_250GB/pelny,id,73517,s,1/?utm_source=baner_glowny_DELL_Studio_1555_1_06_2009&utm_medium=baner&utm_campaign=DELL_Studio_1555

za 2 stówki więcej znalazłem o niebo lepszego Acera

http://allegro.pl/item663813191_gracz_acer_7730_2x2_0gh_4g_500_9600gt_ddr3_as6930g.html

Co sądzicie?

Link to post
Share on other sites

mój znajomy miał acera z gw. 12 mies. Po 13-14 miesiącach się zepsuł tak, że naprawa kosztowałaby z 1000zł. On acera nie poleca, ma dobre ceny ale nie jakość.

 

Może rzeczywiście się jakość polepszyła + potrzebne są opinie.

Link to post
Share on other sites

o to się wypowiem

koleżance już ponad 1,5 roku temu wybieraliśmy laptopa

że to był jej pierwszy komputer więc po pierwsze nie zna się za bardzo a po 2 nie wykorzystuje możliwości dobrego kompa radziłem dać jak najmniej za lapka

znaleźliśmy extense za 1500zł choć miała do wydania 2500

koleś w sklepie namawiał nas aby nie kupować tego sprzętu jednak

w końcu ją namówiłem na tego laptopa choć miał gware 12miesięcy

ogólnie z wykonania jest solidny i nie taki brzydki i co ważne chodzi do tej pory bez najmniejszej naprawy

ja również miałem uprzedzenie do laptopów marki Acer ale na przykładzie tego laptopa można wywnioskować, że jednak Acer poprawił jakość swoich produktów

no i ogólnie wielu znajomych ma acery i nie narzekają

konkluzja jest taka:

osobiście i tak nie kupiłbym acera :P

Link to post
Share on other sites

Acer zasłuzył sobie na słabą opinie wypuszczając na rynek mnostwo słabych serii.

Wybierając notka trzeba brać pod uwagę to, jak będzie eksploatowany. Jeśli 99% czasu spędzi na biurku, wówczas solidnosc wykonania nie jest az tak ważna. Jesli to laptop "podróżny" - wtedy solidnosc to podstawa. Dla pierwszej grupy nowe Acery mogą być dobre, nie widzę przeciwwskazań. Dla grupy drugiej polecalbym jednak inne firmy, i to raczej wybrane serie.

Link to post
Share on other sites

dlaczego? bo to kiepskie laptopy byly i to niezaleznie od ceny, psuly sie te za 1500 i te za 6000.

A teraz? Jest lepiej, choc i obecnej taniej serii (extensa) zdazy sie peknieta obudowa kolo zawiasu. Aha, gwarancja dla osob fizycznych to 24mce, dla firm 12mcy, niezaleznie co mowi sprzedawca i co jest przy opisach.

Link to post
Share on other sites

moja narzeczona ma Acera Aspire 5720Z, nie jest to ani mocna maszyna do gier, jest to niedrogi sprzęt do "zadań biurowych", na początku miałem ogromne zastrzeżenia co do Visty bo CPU 2x1,46Ghz +1GB ram to nie najlepsze połączenie pod ten system, a co do strony technicznej to nie można się specjalnie przyczepić, choć nie poleciłbym go komuś kto ma zamiar używać go w ekstremalnych warunkach (np. na budowie)

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Nie znam się jakoś za bardzo na lapkach ale mój brat kupił sobie jakoś we wrześniu albo w październiku Acera Extensa 5620Z i dał za niego 1650 PLN, tak więc maszyna zbyt wysokiej klasy nie jest. Jeździ z tym ciągle na studia, używa głównie do Worda, Winampa, drukowania, oglądania filmów i jakiś prostych gierek (Europa Universalis chyba...) i sprzęcik działa dobrze. Nie było żadnych rys ani zadrapań, ani pękniętej obudowy... Tak więc jak na razie nie ma co narzekać, albo ten model jakiś wyjątkowo dobry jest :[ Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

A ja zawsze jak dostane Acera w łapki to od razu system przestaje być stabilny (nieważne jaki...), wszystko się wiesza, laptop zalicza restarty... ale to chyba ja tak działam na te laptopy ;) i zaraz mi ich właściciele je odbierają :[ I zaczynają zachwalać i że ja psuj jestem... więc jak tak chwalą to może i dobre są :)

Link to post
Share on other sites

mam acera 5930g od listopada zeszłego roku i jestem z niego zadowolony, przy grach się trochę za bardzo grzeje i wentylator czasem lubi potrzeszczeć, ale ogólnie za jakości wykonania jestem zadowolony, nie miałem z nim żadnych problemów, wygląda niemal jak nówka, i za tą cenę to naprawdę wydajna maszynka

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Mam jakieś 2,5 roku Acera Extensę 5200 i wszystko działa jakby był nowy. Mój brat też ma Acera, ale siadła mu bateria. Nie wiem, skąd te niepochlebne opinie o Acerze - pewnie ktoś coś gdzieś przeczytał i powtarza jak papuga. Niedawno czytałem na benchmarku, że Acer jest chyba drugą firmą pod względem sprzedawanych komputerów.

Osobiście nigdy nie kupię HP po doświadczeniach z ich drukarką atramentową.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

WITAM mam acera aspire 6935g super jakosc i cena :P jedyne co mnie denerwowało to panel dotykowy się zawieszał :D:D ale kiedy wgrałem windows 7 64 bit nie pamietam kiedy wyciągałem baterie :P

POLECAM ACERa ale serie 6930 odnosnie acera można wymienić grafike ,procka i ram dorzucić

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ja mam Acera E725 i jestem zadowolony.

Chodzi sprawnie, nie zawiesza się i był ....tani, w porównaniu do produktów innych

marek. Dane:

Procesor T4200

Ram 2GB (Możliwe 4GB)

Dysk 160GB (przydałby się większy ...)

15" wyświetlacz

2USB

Nagrywarka DVD

Wbudowana kamerka internetowa

 

Nic więcej nie potrzebowałem za tą cenę (1350zł).

Link to post
Share on other sites

Ja nie mogę złego słowa powiedzieć na tą firmę posiadam Acera TM 2300 jest to już wiekowy model ale jeszcze daje rade mam 4-5 lat już nie pamiętam ale na prawdę jestem z niego zadowolony w 100% i co najciekawsze dalej działa odpukać w niemalowane ;) . Zauważyłem że najwięcej mają dopowiedzenia ci ludzie któży w swoim posiadaniu nigdy go nie miały i wspierają sie opiniami innych mogę nawet powiedzieć że jakość wykonania jest nawet lepsza od asusa poprę to przykładem moja kuzynka kupiła sobie jakiegoś tam Asusa z AMD i HD3200 za ok 1800zł i na prawdę jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia np ruszająca sie obudowa od zawiasu lub prześwitujące światełka przez szpary w obudowie od kontrolek . Ja powiem krótko nie zawiodłem sie na swoim Acerze i uważam że jest to bardzo dobra firma takie jest moje zdanie pozdrawiam :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...