Skocz do zawartości

Dlaczego ACERY mają taką słabą opinię??


Recommended Posts

Jakby nie było Acer jest marką najczęściej wybieraną przez Polaków przy zakupie notebooka (dane z 3 kw. 2009) .

Extansa by Acer jest produkowana z myślą o użytkownikach zwracających uwagę przede wszystkim na cenę notebooka, następnie na parametry, a na końcu na jego jakość wykonania.

Natomiast notebooki Acer kierowane są do ludzi, dla których jakość wykonania ma większe znaczenie. Są droższe i lepiej wykonane niż modele z logiem extansa.

Z pewnością obecnie sprzedawane notebooki Acer mają mniejszą awaryjność niż starsze modele.

Warto także zwrócić uwagę na notebooki Packard Bell by Acer, widziałem parę modeli i mogę stwierdzić, że stosunek cena do parametry jest na bardzo wysokim poziomie, natomiast jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia.

 

Acer ma serwis w Brnie (Czechy). Do tej pory nie spotkałem się z negatywną opinią o nim.

Tak samo wygląda serwis w HP w Polsce. Pod warunkiem, że chodzi o biznesową serię i Paviliony DV6.

Negatywną stroną serwisu w Brnie jest czas oczekiwania na naprawę laptopa. Zdecydowanie dłuższy niż innych notebooków serwisowanych w Polsce (np. firmy hp)

Link to post
Share on other sites

mam extensa 5635zg i za ta cenę nie dostanie się lepszego laptopa. Co do jakości wykonania to ja nie widzę żadnej wady która dyskwalifikowała by tego laptopa. Bardzo dobre zawiasy podtrzymujące ekran, wystarczające głośniki i kamerka, jedyne do czego mogę się przyczepić to kolor/lakier pokrywający laptopa. Jako że gram sporo w WoW'a i trzymam rękę obok touch pad'a ,a pocenie się reki jest nieuniknione to powstały odparzenia, delikatne ale jednak są. Więc teraz należy wybierać w laptopach, albo palcująca się , nie higienicznie wyglądająca powierzchnia albo ładna matowa na której pozostanie odcisk waszej dłoni po dłuższej pracy.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Mam od kilku lat serie Aspire 1690. Raz był w serwisie (padł hdd) -> sprawna i szybka wymiana. Poza tym trzyma się dzielnie. Obudowa cała, poza tym, że trochę wytarta od rąk w okolicach touchpada. Nie wystarcza mi już pojemność dysku i słaby procek więc niebawem zamierzać kupić nowego i myślę nad Extensą 5630EZ-433G32MN (Intel T4300 3GB 15,4 320GB INT4500 VistaHP + Win7 Home Premium) za 1750zł. Trudno o coś porównywalnego innego producenta. Większość producentów lapków ma w swojej historii jakieś serie-buble. Nawet taki HP - ma nieudane (fabryczne wady) przegrzewające się serie Pavulonów. Jak się dużo czegoś sprzedaje to może i proporcjonalnie częściej słyszy się o awariach. Ja nie odnoszę wrażenia (a pracuję w sklepie ze sprzętem komputerowy i trochę tych lapków się przewija) aby Acer był bardziej awaryjny niż inne marki. A gwara: 2 lata dla osób fizycznych i 1 rok dla firm - potwierdzam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Mam 2.5 rocznego acerka aspire (dualcore1.73,GF7600,2Gb DDR2)Używany był głównie do gier,teraz tylko do neta.

Zdarzao sie mu zawiesic-wystarczyło wyjąc baterię,2 miesiące temu padło dvd.

Jak sobie przypomnę ile problemów miałem z MSIGX600 ;) ...acer jest o niebo lepszy.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Ja mam wiekowego Acera TravelMate 2400 (Celeron M 1.5 GHz, 256 MB RAM, GMA 900). Kupiłem go jakieś 4 lata temu. W międzyczasie wymieniłem dysk na większy i dorzuciłem trochę RAMu. Właśnie z niego piszę tego posta. Działa bez problemów, a woziłem go często. Wyglądem już nie zachwyca (srebrna farba, modna wtedy na lapkach, poschodziła z rogów obudowy, sporo jest też rys na klapce od zewnętrznej strony). Wyłamały się również plastikowe pręty od kratki wentylatora z boku (mam teraz lepsze chłodzenie;) ). Poza kwestiami estetycznymi obudowa jest trwała, a wnętrzności działają bez żadnych problemów. Wg. mnie Acery nie są gorsze od laptopów innych firm.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Mam acera aspire 6920g i przez pierwsze 5 miesięcy śmigał jak ta lala

lecz potem zaczął się przegrzewać na początku było to mało widoczne i tylko w stresie lecz ostatni miesiąc to już był horror więc wysłałem go do serwisu miesiąc temu.

 

2 dni temu dostałem wiadomość o ukończeniu naprawy mojego laptopa i został przekazany do wysłania.

teraz leży w Katowicach z informacja, że paczka została źle zaadresowana

 

laptop i dobry i możliwe że trafiła mi się wadliwa grafika ale ich serwisu nie zniosę

czekać na laptopa miesiąc ? źle go zaadresować?

na prawdę porażka z ich strony.

nie polecam serwisu acera w brno

dno i mogiła

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...