Skocz do zawartości

msi 1070 gaming x problem z pamięciami


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jointec,

Recommended Posts

Witam

Posiadam karte msi 1070 gaming x z pamieciami micron

Podaczas gry nie zauwazyłem żadnych błędów i szachownic jak inni urzytkownicy dopiero powyzej +500mhz na pamieciach problem jest ale podczas normalnego urzytkowania tj gry rise of tomb raider i inne wymagające gry problem nie występuje

I tu pojawia się moje pytanie   czy powinienem zrobic update bios czy zostawić stary bios

karty nie zamierzam kręcić karta boostuje do 1946mhz bez problemu to mi wystarczy

Na stronie Msi jest napisane ze tylko aktualizować w razie problemów 

Kiedy powinno się zaktualizować bios jak  problem występuje na stockowym zegarze czy dopiero po podkrecaniu

Czy moża uszkodzić karte po wgraniu nowego biosu 

 

Link to post
Share on other sites

W moim przypadku aktualizowałem kartę zaraz po pojawieniu się nowego biosu. Szachownicę miałem przy nawet lekkim oc, dlatego informacja żeby aktualizować w przypadku problemów mnie dotyczyła. Po zmianie na pamięciach robie już spokojnie 500mhz. Gdy u Ciebie zwiech nie ma, to raczej nie masz po co tego robić, choć nawet gdyby, to dedykowany bios na pewno nie uszkodzi karty.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak było. Na stocku ok, po podkręceniu rdzenia też ok, problemy pojawiły sie po podkręceniu pamięci. W naszym przypadku są to te "gorsze" microna, tyle że nowy bios ustabilizował podawane do nich napięcia i teraz jest ok. Możliwe że Twoje microny są z lepszego sortu, jeśli robiłeś na nich 500+mhz bez zmiany biosu;)

Edytowane przez markovfreeman
Link to post
Share on other sites

u mnie znowu nowy bios nic nie dał. Jak mogłem 300mhz podkrecic tak na nowym biosie to samo
TEz moglem 500 zrobic bez zmiany biosa ale byłą szachownica po pewnym czasie. u mni bios nic nie dał i tak jak daje 350 wzwyz to pojawia mi sie szachownica :*(

Edytowane przez danieloslaw1
Link to post
Share on other sites

Jeśli u Ciebie nie zadziałało, to zastanawiam się czy możesz oddać sprzęt jako niezgodny z umową i wymiana albo zwrot kasy. OC to nie jest "normalne" użytkowanie karty, ale można powiedzieć, że istnieją dwa egzemplarze; ten w 100% działający z samsungami a ty dostałeś ten mniej wydajny/uszkodzony z micronami.

Link to post
Share on other sites

Nie podejdzie pod niezgodność. Producent deklaruje X MHz i jeżeli karta tyle osiąga, to nikogo nie obchodzi kto robi pamięci. Natomiast, BIOS warto tak czy inaczej zaktualizować. U mnie poprawił m.in. sposób w jaki karta zarządzała boostem.

Link to post
Share on other sites

Nie sprawdzałem co z boostem przed upgradem biosu, ale super że lepiej działa:) U Ciebie wyżej boostuje?

Jeśli chodzi o samo podkręcanie pamięci, to z tego co wiem, daje to nikły wzrost fps w rozdzielczości 1080p. Zauważalnie więcej klatek jest po oc rdzenia. Wyprowadźcie mnie z błędu, jeśli się myle.

Edytowane przez markovfreeman
Link to post
Share on other sites

Nie wyraziłem się precyzyjnie i już się poprawiam, otóż nie boostuje wyżej (niestety... choć i tak powyżej "obietnic" producenta), a lepiej/szybciej dobiera taktowanie. Wcześniej działał mniej więcej w 3. stanach: spoczynku, maksymalne taktowanie i nieco ponad połowa (inne "tryby" zdarzały się na zasadzie anomalii). Po aktualizacji BIOSu zauważyłem w MSI Afterburnerze, że zaczął znacznie płynniej i częściej zmieniać taktowania (gram z V-Sync, więc nie potrzebuję cały czas 100%). Na wydajność nie wpłynęło ale na temperatury i z pewnością na zużycie energii już tak.

Nie mylisz się. Na ogół zwiększanie taktowania rdzenia daje lepsze efekty, aniżeli zmiana częstotliwości pracy pamięci.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Witam  a jednak karta zaczeła krzaczyc szachownice i to na stocku wgrałem nowy bios i jest dobrze ale wyczytalem ze mozna wgrać bios od gaming Z i tak zrobiłem wyższe zegary stock 1633 pamięci 2027 jak narazie śmiga, karta boostuje ponad 2000mhz

Edytowane przez jointec
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...