Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Grafika 2d- obróbka foto, photoshop, illustrator, Grafika 3d- archicad, autocad, 3dsmax, v ray, artlantis, maxwell, sketchup, + składanie filmów
  • Maksymalna kwota : 6000-7000zł ale nie mam sztywnego limitu. Chciałbym, aby sprzęt długo posłużył. Oczywiście wolałbym zamknać się w niższej kwocie, ale jak warto będzie dołożyć to jak najbardziej OK. Idealnie byłoby w 7000zł zamknąć się już z systemem.
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : przed/ po świętach, chyba że z magiczną datą 2017 cały zestaw kupię taniej?
  • Których części potrzebuję : całość
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : może w przyszłości, ale na pewno nie samemu
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : monitory również kupuję. Zostałem nakierowany na taki zestaw: monitor główny NEC EA275WMI, pomocniczy NEC EA244 lub245WMI,
  • Specjalne wymagania : Najważniejsza wydajność, ale zależy mi również na cichej pracy. Od razu chciałbym wejść w 32GB ramu i mieć możliwość na późniejszą rozbudowę do 64.
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : BRAK
  • Własna propozycja zestawu :  BRAK
  • Inne :

    Często pracuje na włączonych kilku programach. Np. Archicad i Autocad, a i w PS coś trzeba równolegle robić. Do tego przeglądarka obciążona dużą liczbą otwartych kart, jakieś wyświetlanie TV w tle.

    Bardzo podobny wątki ale z 2015.  http://forum.benchmark.pl/topic/195695-komputer-dla-grafika-architekta-za-7500-z%C5%82/?hl=%2Bkomputer+%2Barchitekta


    http://forum.benchmark.pl/topic/195571-z%C5%82o%C5%BCenie-pc-z-i7-6700k-do-modelowania-i-renderu-pomocy/?p=2002960
    http://forum.benchmark.pl/topic/195695-komputer-dla-grafika-architekta-za-7500-z%C5%82/?hl=%2Bkomputer+%2Barchitekta

    Nie wiem na ile są one aktualne?
    Gdzieś przeczytałem np. o dwóch dyskach SSD i trzecim do przechowywania danych? Czy iść tym tropem? Czy ten budżet to udźwignie?
    Dodatkowo interesuje mnie już zamówienie złożonego zestawu, bo ja sie na tym nie znam.

    Będę wdzięczny za Waszą pomoc.

 

Link to post
Share on other sites

Konkurencyjny portal posiada bardzo dobry aktualizowany co miesiąc wykaz zestawów komputerowych w najróżniejszych kwotach, Wystarczy w wyszukiwarce wpisać: jaki komputer kupić. Będzie to pierwszy link jaki Ci się pojawi :) Jeśli nie potrzebujesz karty graficznej do gier to możesz zaszaleć i wpakować się w 6-rdzeniowego i7. Budżet akurat sobie poradzi a otrzymasz zestaw na ponad 5 lat. Jeśli będziesz trzymał dużo ważnych danych, to jednak polecam standardowy zestaw SSD na system + HDD na dane. Takie ułożenie umożliwia reanimację danych w razie awarii. 

 

//wystarczy posłuchać tak głupich rad i można łatwo wtopić niemałe pieniądze

//widzisz zastosowanie ?

//takich porad możesz sobie udzielać na konkurencyjnych forach

Edytowane przez kajtek.
Link to post
Share on other sites

Dobra. Ruszamy z tematem. Powiedz ile faktycznie będzie obróbki video ? Jaka rozdzielczość ? Kładziemy tutaj jakiś większy nacisk ? 

Obróbka video to raczej dodatek na swój prywatny użytek. Ale mam kilkadzięsiąt GB nie złożonych wakacyjnych filmów z go pro. Rozdzielczość full hd. (bez większego nacisku)

 

Od razu zadam też dodatkowe pytania.

- Jaki system jest polecany Słyszałem że Windows 7 będzie najbardziej stabilny.

- czy wskazane monitory faktycznie są warte swojej ceny. Wybrałem Neca z racji tego, że czasami jednak robię rzeczy do druku. Choć do tej pory radziłem sobie na ekranach Appla. (macbook pro). Jak wiadomo, idealne nie są, ale przynajmniej nie przekłamuja kolorów tak jak to robiła to 27" iiyama podpięta pod Windows. (jakiś stary budżetowy model)

Link to post
Share on other sites

O szkiełko zapytaj w dziale z monitorami. Tam Ci na pewno coś podpowiedzą. 

 

Te zestawy, które wrzuciłeś wymagają tylko odświeżenia.

 

Jeżeli chodzi o zestaw:

 

1 x  Intel i7-5820K /3.6 GHz, BOX, LGA2011-3/ 1 x  MSI X99A SLI Plus /intel X99, LGA2011-3, DDR4/ 1 x  Corsair CX550M 550W 120mm Bronze Semi-Modularny 2 x  Corsair 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Vengeance LPX 2 x  Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 1 x  Thermalright HR-02 Macho rev.B 1 x  Gigabyte GeForce GTX1060 WF2 OC 6GB DDR5 192bit (1797/8008) http://www.esc.pl/images/icons/stock_icon2.png 1 x  Samsung M.2 950 PRO 250GB (2200MB/900MB/s) V-NAND 1 x  Crucial MX200 250GB (555/500MB/s) MLC 1 x  Fractal Design Define R5 Blackout (Black Pearl)

 

8037 zł +  Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

6 rdzeni / 12 wątków pod OC. SSD 950 Pro 250 GB na system oraz soft. MX 200 250 GB na scratch / cache / temp. Dwa razy HDD 1 TB co by mieć 2TB oraz osobny odczyt oraz zapis podczas renderowania filmów. W przyszłości można myśleć o RAID 10. Chłodzenie na CPU, fabrycznie wyciszona obudowa z 8 kieszeniami 3,5 oraz dwoma 2,5. Przy takiej stacji jest to dość istotne. Trzeba się w przyszłości z wszystkim pomieścić. 


 

 

Jaki system jest polecany Słyszałem że Windows 7 będzie najbardziej stabilny.

 

Windows 7  

Link to post
Share on other sites

O szkiełko zapytaj w dziale z monitorami. Tam Ci na pewno coś podpowiedzą. 

 

Te zestawy, które wrzuciłeś wymagają tylko odświeżenia.

 

Jeżeli chodzi o zestaw:

 

1 x  Intel i7-5820K /3.6 GHz, BOX, LGA2011-3/ 1 x  MSI X99A SLI Plus /intel X99, LGA2011-3, DDR4/ 1 x  Corsair CX550M 550W 120mm Bronze Semi-Modularny 2 x  Corsair 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Vengeance LPX 2 x  Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 1 x  Thermalright HR-02 Macho rev.B 1 x  Gigabyte GeForce GTX1060 WF2 OC 6GB DDR5 192bit (1797/8008) http://www.esc.pl/images/icons/stock_icon2.png 1 x  Samsung M.2 950 PRO 250GB (2200MB/900MB/s) V-NAND 1 x  Crucial MX200 250GB (555/500MB/s) MLC 1 x  Fractal Design Define R5 Blackout (Black Pearl)

 

8037 zł +  Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

6 rdzeni / 12 wątków pod OC. SSD 950 Pro 250 GB na system oraz soft. MX 200 250 GB na scratch / cache / temp. Dwa razy HDD 1 TB co by mieć 2TB oraz osobny odczyt oraz zapis podczas renderowania filmów. W przyszłości można myśleć o RAID 10. Chłodzenie na CPU, fabrycznie wyciszona obudowa z 8 kieszeniami 3,5 oraz dwoma 2,5. Przy takiej stacji jest to dość istotne. Trzeba się w przyszłości z wszystkim pomieścić. 

 

 

 

Windows 7  

Dziękuję bardzo za pomoc.

Przeanalizowałem propozycję i mam następujące pytania:

1. Czy jest sens procesor zamienić na i7-6800? Jest to już nowsza technologia, ale różnica na jego korzyść to 5-6%. Czy jest sens dopłacać ~200zł?

 

2. Ram- jaka jest różnica w zestawie 2x(2x8), a 1x(2x16). Cenowo wychodzi to samo, obie kości 3000MHz i CL15. Czy przy moim zastosowaniu będzie mi kiedyś potrzebne aż 128GB i lepiej już wejść w zestaw, który będę mógł powiększać? To dotyczy również procesora. i76800K obsługuje do 128GB ramu

3. Dysk- czy ja dobrze rozumiem,ze proponujesz 2 dyski ale spięte w RAID (podział na odczyt i zapis) Bo wtedy z 2TB robi się użytkowo 1, a to już trochę mało. Może lepiej wejść od razu w Western Digital Black 2 TB 7200rpm 64MB cache SATA600.

Ale mam wrażenie, że tutaj coś źle interpretuje.

4. Nie chciałbym popełnić skuchy na samym końcu, ale do zestawu będę musiał dobrać, kartę dźwiękową, sieciową, napęd, czy o czymś jeszcze zapomniałem. Wiem, że to już szczegóły, ale tutaj też można popłynąć niekoniecznie w dobrą stronę i przedobrzyć. Jakieś rozsądne propozycje?

 

 

Link to post
Share on other sites
Czy jest sens procesor zamienić na i7-6800? Jest to już nowsza technologia, ale różnica na jego korzyść to 5-6%. Czy jest sens dopłacać ~200zł?

 

Zakładając OC nie warto. 6800K ma znacznie niższy potencjał.

 

 

 

Ram- jaka jest różnica w zestawie 2x(2x8), a 1x(2x16)

 

2011-3 obsługuje Quad Channel, stąd 4 x 8 GB jest lepszym wyborem. Sloty i tak masz wolne pod rozbudowę. 

 

 

 

Czy przy moim zastosowaniu będzie mi kiedyś potrzebne aż 128GB

 

Ooo Panie. Nie wiem ale i tak masz opcję dalszej rozbudowy

 

 

 

Dysk- czy ja dobrze rozumiem,ze proponujesz 2 dyski ale spięte w RAID (podział na odczyt i zapis) Bo wtedy z 2TB robi się użytkowo 1, a to już trochę mało

 

Proponuję dwa osobne dyski, nie spięte w RAID. RAID zrobisz sobie jak dołożysz kolejne dwa. Wtedy RAID10

 

 

 

4. Nie chciałbym popełnić skuchy na samym końcu, ale do zestawu będę musiał dobrać, kartę dźwiękową, sieciową, napęd, czy o czymś jeszcze zapomniałem. Wiem, że to już szczegóły, ale tutaj też można popłynąć niekoniecznie w dobrą stronę i przedobrzyć. Jakieś rozsądne propozycje?

 

Dźwięk oraz sieciówkę pod kabel masz na płycie. Napęd.Liteon iHAS122 SATA

Link to post
Share on other sites

Zakładając OC nie warto. 6800K ma znacznie niższy potencjał.

 

 

 

 

2011-3 obsługuje Quad Channel, stąd 4 x 8 GB jest lepszym wyborem. Sloty i tak masz wolne pod rozbudowę. 

 

 

 

 

Ooo Panie. Nie wiem ale i tak masz opcję dalszej rozbudowy

 

 

 

 

Proponuję dwa osobne dyski, nie spięte w RAID. RAID zrobisz sobie jak dołożysz kolejne dwa. Wtedy RAID10

 

 

 

 

Dźwięk oraz sieciówkę pod kabel masz na płycie. Napęd.Liteon iHAS122 SATA

Dzięki za pomoc  zamówienie złożone. Jest tylko problem z dyskiem Samsunga.

Jako zamiennik zaproponowano Samsung SSD M.2 (2280) 256GB SM961 NVMe (3100/1400) za 630zł

Poczytałem trochę o nim ma lepsze wartości odczytu, ale z opisu wersji PRO podejrzewam, że może być mniej wydajny przy dużyc obciążeniach. Podobno jest dość duży problem z tymi samusngami w wersji PRO w ESC powiedzieli, że to nie są popularne dyski...

Czy upierać się przy wersji PRO?

Link to post
Share on other sites

H.2 ? Z Tymi SSD zaczyna robić się kolorowo. Tańsze TLC wypiera lepsze MLC przez co cena TLC może iść i tak swobodnie w górę. A daj sobie https://www.morele.net/dysk-ssd-plextor-m8pe-g-512gb-pcie-x3-px-512m8peg-1000235/

Sorry m.2. Dzieki za zamiennik. Ciekawa historia tez z tym systemem. Mowili ze to zalezalo od egzemplarza. Nic chyba zaryzykuje juz ten windows10 pro.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...