Skocz do zawartości

Nie widzę 60FPS w grach


Recommended Posts

Witam!
Mam nietypowy problem. Gdy oglądam streamy/filmy w 60fps na moim komputerze wszystko pięknie, miodzio widać "masełko" czyli tą płynność, a jak gram 60+ FPS niby nie zamula ani nic, ale tego "masełka" nie widać 1f615.png:/O co chodzi? Wczoraj nawet dla porównania odpaliłem stream na jednym monitorze, a grę na drugim i widać było, że stream tak płynniej chodzi.

Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc sam mam identyczne odczucia. Oglądając na yt gameplay w 60fps wydaje się on być dla mnie płynniejszy niż grając samemu w stałych 60fps ( z vsync). Co jednak ciekawe, jeśli pooglądam trochę takiego filmu i przerzucę się szybko znów do gry to przez kilka minut widzę tą płynność jak na filmie :roll: 

 

Może wynika to po prostu z przyzwyczajenia (nawyku?) mózgu w różnicy odbierania gry i filmu. Kino przecież przyzwyczaiło nas do 24 fps, zaś gry do 60, więc oglądając nagranie coś w 60fps wydaje się nam niezwykle płynne. Sam nie wiem.  ^^

Link to post
Share on other sites

Sprawdź może jeszcze max częstotliwości tych monitorów i jakie są ustawienia w sterownikach . Może jeden ma 75hz lub więcej , a drugi 60 ?

Niemożliwe, bo przesuwam oknoz  filmikiem to jest taka sama płynność. Różnica jest między grą, a filmem/streamem, a nie miedzy monitorami.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...