Skocz do zawartości

Wymiana aparatu Panasonic DMC-FZ18 na mniejszy kompakt


Recommended Posts

Chciałbym wymienić swój obecny aparat Panasonic DMC-FZ18 na coś bardziej kompaktowego, mieszczącego się w kieszeni. Celuję bardziej w jakiś używany model jednak jestem kompletnym laikiem w świecie fotografii i boję się aby się nie naciąć podczas takiego zakupu (kupić uszkodzony aparat). Jeśli chodzi o kwotę jaką mogę przeznaczyć na zakup to chciałbym aby była jak najmniejsza jaką trzeba zapłacić za aparat nie odbiegający jakością zdjęć od mojego obecnego aparatu. Najlepiej jeśli jakość zdjęć będzie lepsza niż w moim obecnym aparacie. Nie zależ mi kompletnie na zoom-ie, głównie będę fotografował dziecko, robiąc zdjęcia w pomieszczeniach. Wiem, że aparat do zdjęć w pomieszczeniach powinien mieć jasny obiektyw ale wiem też, że jasność obiektywu idzie wprost proporcjonalnie w parze z ceną :). Nie zależ mi na jakimś najnowszym modelu aparatu, mogą być propozycje sprzed kilku lat, chyba, że jakość aparatów archiwalnych mocno odbiega od tych najnowszych. Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Olek XZ1 od 650pln:

http://allegro.pl/olympus-xz-1-super-jasny-obiektyw-1-1-8-2-5-i6652364994.html

Lumix LX3 od 499pln:

http://allegro.pl/panasonic-lumix-lx3-i6647730258.html

Canon G9 za 460pln:

http://allegro.pl/canon-g9-powershot-torba-do-zestawu-okazja-i6644855967.html

 

to takie klasyki, przy czym Canon jest dość duży. Ja bym celował w Olympusa.

Link to post
Share on other sites

Czyli ciemny przy maksymalnym zoom-ie? Jeśli zoom-u nie używam to będzie jasny? :)

Sorry ale jestem kompletnym laikiem.

 

Czasami jednak tego zoomu użyjesz (nie mów mi, że wszystko da się focić na szerokim koncie bo porteru jednak nie robi się na odpowiedniku 24-30mm tylko jednak koło 80-105mm) i wtedy się zdziwisz niemiło. No ale w takim budżecie nie ma co wybierać. Ten jasny obiektyw jest potrzebny w dużej mierze dlatego, że kompakty mają małe matryce i przy małej ilości światła i przeciętnie jasnym obiektywie trzeba sporo podnieść ISO a wtedy... jakość zdjęcia drastycznie spada przez zaszumienie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

No tak ale ja szukam aparatu bardzie przystępnego cenowo. Poza tym większość aparatów które podałeś mają bardzo małe rozmiary matrycy.

W obecnej chwili jestem posiadaczem Canona S95 tylko, że aparat posiada martwe piksele na wyświetlaczu i mam możliwość wymiany na Canon S100 ale nie wiem czy to dobry pomysł, czy będzie on lepszy od S95. Za jakiś czas być może mógłbym wymienić S95 na Canona S110 i tak samo się zastanawiam który z tych 3 aparatów zrobi najlepsze zdjęcia na auto.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...