Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

 

Od pewnego czasu zmagam się z poszukiwaniami nowego telefonu. Aktualnie używam BlackBerry Q10, jednak chyba wszyscy znają historię z BB10, także rozglądam się za czymś nowym, w niższej cenie, bo zmieniły się trochę moje priorytety.

Przejściowo używałem LG G2, którego zakupiłem w następstwie ogromu pozytywnych opinii, jednak zawiodłem się. Czystość rozmów względem BB, to jakaś tragedia, już teraz ciężko mi się przestawić na bądź co bądź dość powolnego Androida... LG działał w miarę sprawnie, jednak czasami przy podłączaniu do radia przez bluetooth telefon całkowicie się zawieszał, jakość dźwięku z głośnika również była dość słaba.

 

Czego oczekuję od telefonu:

- dobra jakość rozmów (HD Voice);

- sprawne działanie przez dłuższy czas, chcę telefon na dłużej, który nie spowolni po czasie;

- najlepiej jakby przyciski funkcyjne nie znajdowały się na ekranie, podczas użytkowania LG notorycznie podczas pisania powracałem do ekranu głównego;

- dość wygodnej klawiatury i sensownego rozmiaru ekranu, wiem, że wygody pisania z fizycznej klawiatury nie osiągnę, ale chcę mieć w miarę komfort;

- aparat nie musi być rewelacyjny, czasami pstrykam fotki, ale fotografem nie jestem;

- mógłby posiadać NFC w celu łatwiejszego parowania z urządzeniami, ale nie jest to konieczność;

- slot na kartę SD;

- musi sprawnie działać w sieci, niestety aktualnie ciężko się do mnie dodzwonić, najlepiej jakby była możliwość ustawienia priorytetu dla danych operatorów tak jak to było w starych systemach BlackBerry, jestem w sieci Play;

- telefon musi działać w 4G;

- dość sprawny moduł GPS;

- telefon ma być nowy, mam dość użerania się z niesprawiedliwymi sprzedawcami.

 

Na ten moment moje poszukiwania skłaniają mnie ku jakiejś Lumii, a konkretniej 650, jednak nie wiem czy jest sens pchać się ponownie w system, który dość słabo wypada pod względem wsparcia. Również opinie o tym telefonie są podzielne, także jestem otwarty na propozycje.

Edytowane przez mati306
Link to post
Share on other sites

Lumii już nie ma. Ten system jest martwy, wersja 10 działała na mojej 640xl dużo gorzej niż 8.1. W tej chwili nie ma sensu się pchać, zwłaszcza że najfajniejsze modele zostały wycofane. W miejsce świetnej 730 wrzucili truchło z jeszcze słabszym procesorem. Gdybyś zdecydował się pół roku temu miałbyś jakiś wybór. Aktualnie w powyższej kwocie nie ma NIC ciekawego.

Link to post
Share on other sites

Ewentualnie o coś prawie nowego mozesz się postarać. P8 lite to świeży telefon i znajdziesz na olx jakieś roczne sztuki z gwarancją za 500 zł, nie powinno być problemem z kupowaniem tego typu telefonu bo są na ogół niezajezdzone, jedynie trzeba dopilnować żeby mieć fakturę i gwarancję. Jednak jest pewna wada, w tym telefonie bateria mocno kuleje...

 

Z nowych w tych pieniądzach nie przychodzi mi do głowy nic rozsadnego

Link to post
Share on other sites

Jeśli o Lumie chodzi, to fakt, słyszałem opinie, że źle to chodzi na Win10. Ale podobno poprawiło się znacznie działanie tego systemu od czasu wprowadzenia. Moja mama używa Lumii 550 i nie wypada to najgorzej. Kilku znajomych też ma smartfony oparte o Windows 10 i opinie są podzielne. Do samego Androida powrót był mocno bolesny po systemie BlackBerry, na tyle, że przez cały czas użytkowania LG, nie mogłem się znów przestawić na ten prawie całkowity brak gestów. Huawei'owi się przyjrzę, jednak rozmawiałem teraz ze znajomym, który miał z tym telefonem styczność i podobno wytrzymywał pół dnia na czuwaniu... Nie jest to raczej akceptowalne, przynajmniej te 20h wraz z dzwonieniem przez około godzinę, kilkudziesięcioma smsami i typowymi zadaniami smartfona jak mail, sprawdzenie czegoś w internecie itp. powinien wytrzymać. Nie zawsze mam przy sobie power bank, a i jeśli mam to nie chcę być stale do niego przykuty. LG długo wytrzymywał na ładowaniu, jednak wykorzystanie skrótów na klawiszach głośności to jakiś żart, no i dodatkowo to co wypisałem wyżej. Oczywiście skończyło się na modyfikowaniu systemu, co już obniżyło jego stabilność, więc chcę tego teraz uniknąć i korzystać po prostu z telefonu.

Link to post
Share on other sites

Okej, także pozostanę na ten moment przy BlackBerry (ciągle czekam na najnowsze aktualizacje, może coś się poprawi), a w przyszłości celuję jednak w Win10. Nie zależy mi na aplikacjach, potrzebuję raczej czegoś do niezawodnej pracy niż rozrywki, a niestety po rozczarowaniu zachwalaną przez wszystkich G2, chyba muszę zrezygnować z Androida.

Link to post
Share on other sites

A to na pewno oryginalny G2? Ja ze swoje skończyłem korzystać około 3 miesięcy temu i nie miałem mu nic do zarzucenia, działał sprawnie i prawidłowo, a przeszedł w swoim życiu wiele.
Może kupiłeś jakiegoś refurba z chin?

Link to post
Share on other sites

Z polskiej dystrybucji od operatora Play. Nie wiem czy miałem pecha, czy co, ale czasami po podłączeniu przez bluetooth z samochodem ekran robił się czarny i z telefonem nie dało się nic zrobić przez jakieś dwie minuty. Działał w miarę okej, no ale do jakości rozmów z BB tak jak wyżej pisałem, to nie było startu. Wielkość ekranu dzisiejszych smartfonów również pozostawia wiele do życzenia, dalekie są one od komfortowego użytkowania, przynajmniej dla mnie, chociaż mam wielkie dłonie i od biedy dało radę obsłużyć tego LG jedną ręką, no ale nie tego oczekuję... Używałem go chyba ze 4-5 miesięcy. Po tym czasie zaczęły się już lekkie przycięcia, jak np. znikanie klawiatury podczas pisania czy gubienie słów podczas szybkiego pisania dłuższych wiadomości, wgrałem custom roma, ale wtedy już całkiem telefon stracił stabilność. Może i było szybciej, ale losowe problemy z obrotem ekranu, konieczność restartów bo coś się wiesza itp. itd. Teraz tego nie mam, telefon uruchamiam i oczekuję od niego, że dopóki sam tego nie będę chciał to pozostanie w gotowości. No ale niestety BlackBerry zaczyna jakoś zawodzić, wiadomości które wysyłam dostarczane są z czasami godzinnym opóźnieniem... Dodatkowo jakieś problemy z zasięgiem i od początku jak posiadam telefon problemy z gubiącą się transmisją danych.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...