Skocz do zawartości

Cooler AMD Phenom II x3 720 Blac Edition do 100 zł


Recommended Posts

Ostatnio w chłodne dni bawiłem się OC Mojego procka. Na BOX-owym chłodzeniu i

3,5 Ghz miał temp. 65 stopni. Chciałbym ciut więcej go podkręcić, a więc zabieram się

za kupno nowego coolera. Panowie, doradźcie coś. Z góry dziękuje..! Dla pomocy dodam podstawka AM3

Link to post
Share on other sites

Warto dołożyć te 20zł i kupić Zalmana Performę lub Fortisa. Do 100zł nie znajdziesz nic co wydatnie pozwoli Ci schłodzić procesor. Jeżeli już to może złapiesz gdzieś Xigmateka Gaie poniżej 100zł.

 

Ewentualnie zakup: http://allegro.pl/thermolab-baram-2010- ... 99804.html i do niego jakiś wentylator pokroju SigmyEvo. Baram jest całkiem dobrą konstrukcją, która wg niektórych testów może powalczyć nawet z TRUE.

Link to post
Share on other sites

Świetna wydajność względem ceny. Temperatury spadły znacząco względem chłodzenia box. Gabarytami dość duży ale do obudowy 19cm bez problemów się mieści i jeszcze jest luz. Montaż prosty, denerwujące są tylko gumowe kołki na których zaczepiony jest wentylator - spokój i cierpliwość pomaga w zamontowaniu wentylatora na tych gumowych kołkach :D POLECAM! I zobacz w jakiej cenie już można Fortisa złapać: klik.

Link to post
Share on other sites

Nie chce wywolywać burzy, ale to wszystko smiech na sali.

 

Corsair H-50 na moim X3 720 na DFI JR = 4Ghz

 

http://valid.canardpc.com/cache/banner/874917.png

 

a na 3.8Ghz jak mam standardowo idle temp 23C max 40 w stresie.

 

Ps. Nie wiem skad te ceny teraz ale ja kupilem za mniej niz 150 PLN

Link to post
Share on other sites

Nie chce wywolywać burzy, ale to wszystko smiech na sali.

 

Corsair H-50 na moim X3 720 na DFI JR = 4Ghz

 

http://valid.canardpc.com/cache/banner/874917.png

 

a na 3.8Ghz jak mam standardowo idle temp 23C max 40 w stresie.

 

Ps. Nie wiem skad te ceny teraz ale ja kupilem za mniej niz 150 PLN

na jakim napięciu robisz 4Ghz?

Link to post
Share on other sites

H50 nie dorasta do pięt najlepszym chłodzeniom AC, które są dostępne w tej samej cenie, bądź nawet troszkę niższej... Dopiero H70 potrafi z nimi powalczyć, ale i tak poprzez słabe jakościowo wentylatory odpada.

 

Za 140zł będziesz miał Bardzo dobry cooler jakim jest performa. :D Widziałem też na allegro używanego mugena za 110zł + kw więc możesz o niego powalczyć. Naprawdę warto, jeżeli chodzi o OC.

Link to post
Share on other sites

A skad ten pomysl ze H-50 nie dorasta AC ?

 

Powiem tak, moja buda jest calkiem mala (NZXT Rouge), wczesniej mialem Mugena więc mam jako takie porownanie.

Mam w tej budzie 6 x 120mm wiatraki, 2 ssa 2 pushują + 2 na chlodnicy do H-50.

Mugen był tak duży że zaburzał przepływ powietrza w budzie + mialem problem z instalacja coolera na northbridgu który notorycznie dobijal do 70C.

Tak czy owak nie udalo mi sie na mugenie nigdy 4Ghz, poprostu byl problem z odprowadzeniem tego na zewnatrz. H-50 chlodzi "na zewnatrz".

Jesli chcesz je porownywac to kup H-50 zainstaluj a potem sie wypowiadaj.

Pamietaj ze 99% wszystkich recenzji H-50 jest oparte na mocno podkreconych Intelach, nie ma recenzji dla procka 2-3 corowego. Nie sadze zeby H-50 byl przeznaczony dla Highendow.

 

PS. Gdzies widzialem recenzje H-50vsH-70, wynikiem tego bylo to ze H-70 jest 5-15% bardziej wydajny, po co mi to przy temperaturach rzedu 30-40C ?.

Link to post
Share on other sites

Hmm, aktualnie mam Penoma x3 710 wkręconego na 3.2 Ghz.Też miałem ten sam problem co ty, tylko że mi już boxowy wiatrak wył na 2.6Ghz i nie dało się wytrzymać.Zakupiłem to cudo:

http://allegro.pl/thermaltake-v1-cooler ... 72225.html

Dorwałem za 50zł tylko że bez opakowania i z 1 zapinka. I tak jak mówię, po godzinie w OCCT mam przy najniższych obrotach wiatraka czyli 1000 obr/min 42 stopnie.Wynik bomba, latem dochodzi do 50 stopni i włączają się najwyższe obroty na kilka sekund i znowu spada na 1000, tylko że pasta była trochę nierówno nałożona bo z tym dziadostwem trzeba było się trochę nagimnastykować przy montażu.Pasta AS 5. Jak nie śpieszy ci się to warto zalicytować, wydajnościowo niemal jak Mugen a cena prawie dwa razy mniejsza.

Link to post
Share on other sites

Mugen też nie jest do highendowego chłodzenia. I też miałem h50 i wiem tyle, że względem Prolimatechów, TRUE czy noctuy jest chłodzeniem słabym. Porównaj też ceny... Mugen o tej samej wydajności co H50 jest o 90zł tańszy... To pseudo LC nie jest warte swojej ceny dlatego nie jest godne polecenia.

Link to post
Share on other sites

Mugen też nie jest do highendowego chłodzenia.

oj bez przesady to, że zrobiono lepsze schładzacze, nie znaczy że dawny highend nagle zaczął gorzej schładzać ;)

 

co nie zmienia faktu, że seria H50 ma marną wydajność w stosunku do ceny, dopiero H70 daje radę, a i tak przegrywa topowymi schładzaczami powietrznymi, zwłaszcza, gdy brać pod uwagę cenę

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...