Skocz do zawartości

CF czy SLI z podanych w temacie kart!?


Recommended Posts

Mam pytanie :

Lepiej zrobic CF z 2x HD6850 czy SLI z 2x 560Ti?

 

Widzialem 560 za 870zl , wiec mozna sie pokusic o 2 sztuki, a mialem brac 2x hd 6850 za 680zl (oczywiscie za sztuke).

Spokojnie wystarczy CF z ATI czy warto w SLI Nvidii sie pchac ?

Czekalem na premiere gtx 560 i teraz nie wiem co wziasc. Pierwotnym zamiarem bylo CF z HD 6850.

 

Czesci jakie juz posiadam :

1 x AsRock P67 Extreme4 /intel P67/

1 x Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

1 x OCZ StealthXStream2 600W

1 x Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

1 x Crucial 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz monitor pozwalający wyświetlać obraz w Full HD to możesz się bawić z SLI/CF.

Wg mnie lepszy będzie zestaw z GTX560 Ti -znacznie wydajniejszy i zawsze możesz go podkręcić i to sporo. Szkoda tylko, że Twój zasilacz na to nie pozwoli, ponieważ duet GTXów 560 pobiera prawie 600W z całą platformą. Tak więc tylko CF HD6870 wchodzi u Ciebie w grę (i tak będziesz mieć wydajność większą od GTX 580 oraz HD5970).

Link to post
Share on other sites

Monitor to http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... zarny.html

Z takim monitorem w ogóle Ci się nie opłaca pakować w SLI/CF tak potężnych kart. Najlepiej zrobisz jak kupisz pojedynczego GTXa560 Ti najlepiej od Gigabyte (będziesz bardzo zadowolony ^^ ).

Co do zasilacza to musiałbyś postawić na coś w stylu OCZ GameXStream 850W żeby połączyć 2 karty GTX 560, ale zapomnij o tym - z monitoem o rozdzielczości 1680x1050 nie warto się w to pakować.

 

BTW Na komputroniku się nic nie kupuje - można co najwyżej poczytać opinie. Ten 22 calowy Dell niczym nie zachwyca - gdyby kosztował 800 zł. to jeszcze byłby niezły, ale nie powyżej 1000 zł.

Link to post
Share on other sites

No przy tym już tak - nie jest on może jakiś "super extra" ale jak najbardziej może być ^^ Ja jednak preferuję LG i Samsung - sprawdzone przez ze mnie marki.

 

A co do SLI/CF to poczekaj aż spadną trochę ceny kart GeForce 560 Ti - na razie pojedyncza sztuka w zupełności Ci wystarczy do płynnego grania w Full HD w każdą nową grę. Tylko pamiętaj - zasilacz 600W to do dwóch tych kart zdecydowanie za mało.

 

PS: Dzięki za pochwałę, ale już nie możesz dać mi następnej - moderatorzy ją skasują.

Link to post
Share on other sites

ja mam dylemat odnosnie jednej karty czy brac ostro podkreconego 560 czy lekko podkrecobego 570 ?? doradzcie cos

Po pierwsze na takie pytania zakłada się nowe tematy, po drugie nie wiem jakie modele masz na myśli, a po trzecie (najważniejsze) - co z twoim budżetem? ^^

Zresztą i tak wydajniejszy jest GTX560 Ti i to jego ja proponuję :]

 

Hmm to napisz mi jaki zasilacz bedzie idealny do dwoch kart ?

Jak to mówią - markowy o mocy co najmniej 800W (COZ, Corsair, Seasonic).
Link to post
Share on other sites

wiem ze nowy temat ale juz zakladalem taki a nie uzyskalem jednoznacznej odpowiedzi chodzi mi konkretnie o modele gigabyte gtx 560 SuperOverclock i gtx 570 od evga sc budzet do 1500 ale nie musi byc caly wykorzystany a pozostala konfiguracja sprzetowa podobna jak kmolega z tematu wiec 560 czy 570??

Link to post
Share on other sites

ok dzieki za pomoc wlasnie jesli chodzi o podkrecanie kary to mam tak z wole kupic fabrycznie podrasowana zeby samemu nic juz przy niej nie krecic w podkreconej wersji mam lepsze chlodzenie fabryczne i pewnosc ze wszstko bedzie pieknie chodzilo http://nvision.pl/zglos-do-moderacji--N ... -8061.html w;asnie to jest link gdziue jest piekna gigabyte Super Overclock ^^ podkrecona prawie do granic mozliwosci i to fabrycznie

Link to post
Share on other sites

szczerze nigdy nie podkrecalem nie lubie sie w to bawic jestem z tych graczy ktorzy wola wydac to 100 zl wiecej a miec zupelnie gotowy sprzet i nic przy nim nie kombinowac zawszxe jest opcja ze cos moze pojsc nie tak i karta padnie znam takie przypadki znajomy sam sie bawil w podkrecanie a ta 560 gigabyte soc jest na prawde ekstemalnie podkrecona nie sadzisz?? tylko sie zastanawiam czy plyte glowna brac pos sli na jak dlugo mniej wiecej jedna taka 560 wystarczy

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od tego w co grasz, jak starsze gry to spokojnie jedna 560tka wystarczy, jak nowinki z naciskiem na efekty i maks detale to można myśleć o sli. Trudno powiedzieć, ja sam jestem zaskoczony jaką nadwyższką mocy dysponuje gtx580, dziś odpaliłem Two worlds2 na maks detalach w 1920x1080 22" i karta momentami generowała 200fps... Oczywiście będe musiał zrobić profil w panelu nvidia i wymusić vsynch by niepotrzebnie nie męczyć karty... Gra śmiga pięknie, podobnie Starcraft2.

Link to post
Share on other sites

Trudno coś tak doradzić, obie są dość ciekawe, ale jak pisałeś, że oc karty cię nie interesuje, to lepiej kupić najbardziej podkręcony fabrycznie model zwyczajnie opłacalny cenowo. Gigabyte soc może być fajny, a co do evga to cięzko powiedzieć, porównaj ceny i taktowania kart.

Link to post
Share on other sites

hmm no wlasnie gigabyte soc jest bardzo mocno podkrecony a evga 570 srednio i nie wiem ^^ tak w oc nie chce sie bawic moze zerknij i powiedz konkretnie co Ty bys proponowal tutaj jest 570 moge ja miec za ok 1400 zl http://www.arest.pl/produkt/23002/PCIex ... lasciwosci

a tutaj 560 cena jak podona ok 1100 zl http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... 12970.html

no i czy warto placic te 300 zl do 570 czy brac 560??

Link to post
Share on other sites

Hm.. w sumie gtx570 powinien być mimo wszystko szybszy od 560tki, a czy warto dopłacić 300 złotych to już chyba zależy tylko od Ciebie. Trudno powiedzieć jaka to jest różnica w praktyce. Trzeba by mieć obie karty, porównać fps i wtedy zdecydować. Jak ci nie szkoda to weź gtx570, to szybka karta, jeśli wolisz zaoszczedzić to weź 560tke która w sumie nie jest dużo wolniejsza w teorii.. To tak jak ja bym żałował, że kupiłem 580tke a nie 570 skoro podobnie działa. Coś za coś ^^

Link to post
Share on other sites

Wogóle, kupować za 1000zł monitor bez FHD, masakra, trzeba było wcześniej napisać, lepszy i większy byłby za 700 na esc... do tej rozdziałki to powiedzmy 2x GTX 460 to max. Ba, jeden GTX 460 by wystarczył np. HAWK i jeszcze OC mu zrobić... ^^

Sorry ale naprawdę spierniczyłeś (przepraszam:)) sprawę z tym monitorem... :]

Link to post
Share on other sites

Wogóle, kupować za 1000zł monitor bez FHD, masakra, trzeba było wcześniej napisać, lepszy i większy byłby za 700 na esc... do tej rozdziałki to powiedzmy 2x GTX 460 to max. Ba, jeden GTX 460 by wystarczył np. HAWK i jeszcze OC mu zrobić... ^^

Sorry ale naprawdę spierniczyłeś (przepraszam:)) sprawę z tym monitorem... :]

Przeciez moj monitor ma FullHD.

Chyba ze ten post nie do mnie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...