Skocz do zawartości

Nowe mobo i problem z instalacja W10 > klisze> plz help


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kafejaxx44,

Recommended Posts

Czesc, 

 

zlozylem ostatnio msi sli plus, i7-6800K i 16GB ramu. 

 

mam dyski trzy. Dwa Sdd i hdd. 

na mniejszym sdd jest juz system ze starego kompa i ON DZIALA na nowej konfiguracji. Ale niestety nie moge zainstalowac nowego systemu bo pojawia mi sie odrazu komunikat o doinstalowaniu sterow. Nie wiem ktore on chce stery bo ani te ze strony producenta ani te z plyty nie sa wstanie go przekonac zeby isc dalej. Porsze pomozcie. Cos pewnie w biosie mam nie przelaczone albo cos zle podpialem. W kazdym razie na dzien dzisiejszy komp tylko dziala na starym systemie i dziala super tylko nie mam USB. Chcial bym polozyc swiezy system ale nie wiem jak. 

Link to post
Share on other sites

Windy probowalem z 5 wersji w tym jedna moja orginalna. Startuje instalke z USB restartujac kompa z wlozonym pendrajwem. Robie sticki za pomoca refusa. Od dawan korzystam  z tego rozwiazania zawsze dzialalo. Teraz zmienilem parametr robienia sticka zeby byl do ???GPT??? ze dla UEFI. Zobacze czy cos pomoze. UPDATE: nie pomoglo, dalej nie moge pujsc dalej w instalacji. PLZ HELP.

Edytowane przez pieczur
Link to post
Share on other sites

Ale gdzie nie możesz pójść dalej? Przy wybieraniu partycji/dysku na którym ma być zainstalowany system? Możliwe że dysk ma teraz partycjonowanie MBR, a w biosie masz ustawiony tryb instalacji UEFI, czyli dysk musi mieć partycjonowanie GPT. Podczas instalacji gdy pojawi się okno wyboru dysków, musisz uruchomić wiersz poleceń Shift + F10 i wpisać polecenie "diskpart", następnie kolejno:

- "list disk" (Wyświetli listę twoich dysków)

- "select disk x" (gdzie x to numer dysk na którym chcesz zainstalować swój system)

- "clean" (usuwa wszystkie partycje i dane na dysku)

- "convert gpt" (zmienia partycjonowanie na gpt)

- "exit"

Po tej operacji w oknie wyboru dysków zaznacz swój dysk (powinien być przy nim opis "nieprzydzielone miejsce") i wybierz na dole opcje dysku (zaawansowanie) a potem nowy. Jeśli chcesz żeby partycja na system miała określona wielkość wpisz w okienku na dole rozmiar w MB.

Edytowane przez Kamillus96
Link to post
Share on other sites

zrobilem screenshoty i wrzucilem na youtuba ( https://youtu.be/JxuqKnXA0Jc)  Na pierwszym zdjeciu widac gdzie sie zaczyna problem. Czemu wogole on chce jakies sterowniki? ! ? 

 

Po pokazaniu mu sciezki do sterow z plyty/ze strony aususa i najnowsze intelowskie mam komunikat jak na ostatnim slajdzie i tyle. Wiecej sie nie da zrobic.

 

 Jak widzicie on widzi wszystki dyski, wiec po co mu jakies sterowniki? 

 

Zrobilem to co mowil Kamillus. Nie pomoglo. Zrobilem tak jak mowil z drugim ssd i jeszcze raz zaczalem instalacje i  dalej slajd 1 z YT. W biosie jest tryb legacy+uefi. wiecej nic nie zmienialem. 

Link to post
Share on other sites

Może spróbuj pobrać Windowsa 10 i zrobić nośnik za pomocą tego narzędzia od Microsoftu -> https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 Ściągając za pomocą tego narzędzia będziesz miał najnowszą możliwa wersje Windows 10 czyli 14393.0, i nie będziesz musiał ściągać ogromnej ilości aktualizacji.

Edytowane przez Kamillus96
Link to post
Share on other sites

Tak robie. Narazie to mi aktualizacje nie strasznie. Caly czas w tym zakletym momencie jestem.

 

A nie powinienm cos w Biosie przestawic? Pewnie zapominam o czyms tak oczywistym ze za chwile bedziemy sie z tego smiali. 

 

Nie wiem o co chodzi. Panowie plz help.

Link to post
Share on other sites

w biosie sa widoczne. Wszystkie. 

 

Mam nie zamknieta obudowe, moze to miec znaczenie?

 

Sciagnalem najswiezsze ISO tym programem co pokazales Kamillusie ale nie moge nim wypalic USB bo moj laptop samsung z nim nie wspolpracuje, program nie widzi sticka w zadnym usb a w stacjonarce nie ma CD wiec nie mam co plyty wypalac. Mam swieze iso wiec robie refusem usbDrive - mbr dla UEFI, fat32. 

 

To jest jak na pierwszym slajdzie prezentacji z YouTuba, na samym poczatku instalacji mam problem. Dodam jeszcze ze pare razy instalowalem system i zawsze to troche zabieralo zeby wybierac dyski a na tej maszynce to moment. Niesamowite. Chcial bym juz dokupic dysk do niego ale puki ta gehenna sie nie skonczy nie bede dalej inwestowal bo coraz bardziej sie zastanawiam nad kupieniem drugiej plyty. Ale to bedzie droga impreza i wolal bym to wydac na dysk.

Edytowane przez pieczur
Link to post
Share on other sites

Może instalatorowi chodzi o sterownik usb, próbowałeś mu zapodać sterownik ASMedia USB3.0/3.1 Drivers.

Możesz też spróbować zmienić port usb z którego instalujesz system. Z tyłu masz dwa czarne porty usb 2.0 włóż tam pendrive i spróbuj ponownie.

 

Poza tym w rufusie schemat partycjonowania musisz dać na GPT dla UEFI, ponieważ prędzej zmieniłeś na dyskach partycjonowanie na GPT sposobem który ci podałem wyżej. Więc jak uda Ci się przejść z instalacją dalej to z wybranym partycjonowaniem MBR nie zainstalujesz systemu na dyskach partycjonowanych GPT. (Partycjonowanie GPT poza tym jest wymagane jeśli instalujesz system w trybie UEFI). Ale na razie to nie jest głównym problemem.

Edytowane przez Kamillus96
Link to post
Share on other sites

ja tamten dysk co przerobilem go tak jak mnie nauczyles to go przywrocilem do zwyklego dysku bo go uzywam jako drugi. 

 

Przypomne ze ja na tym kompie mam prawie dzialajace stanowisko pracy bo system sie odpalil z poprzedniej konfiguracji. Mam jeszcze podpiety drugi dysk ssd to wlasnie ten byl poddawany diskpartem ale musialem go przywrocic zracji ze dalej jestesmy na pierwszym kroku instalacji. 

 

Wrocilem do refusa i robie sticka zgodnie z Twoimi zaleceniami GPT dla UEFI w fat32. Nie wiem o co chodzi ze ten creator microsoftu nie widzi mojego pendrajwa. 

 

Instalek Windy na USB wlozylem do tych portow USB 2.0 i nic to nie zmienilo. Ten sam obrazek, prosi o jakies stery. Ale do czego tego nikt nie wie. 

Link to post
Share on other sites

MSI X99A SLI PLUS - nowa kupiona 5 dni temu.

 

Zazwyczaj wkładam do takiego w obudowie ale probowalem na wszystkich. Gpart dzialal na tym w obudowie. Jesli nie to wkladam to tego najszybszego zazwyczaj. ale tak jak mowie juz tu Kamillus sugerowal sprobowac do tych USB 2.0  wiec sprawdzilem we WSZYSTKICH! 

 

Dziekuje za zangazowanie. Bardzo dziekuje. Mam nadzieje ze niedlugo to rozgryziemy. 

Link to post
Share on other sites

niestety. we wszystkich konfiguracjach. z obiema rzeczami i pojedynczo. 

 

ja zaczynam podejrzewac niesprawna plyte glowna. dziwi mnie ze dziala mi system z poprzedniej konfiguracji i dziwi mnie zachowanie usb na tym systemie. 

 

slabo. jaka plyte? najtanszy asus czy inny chipset? 

Edytowane przez pieczur
Link to post
Share on other sites

Jaki system funkcjonuje Ci poprawnie i dlaczego chcesz się go pozbyć? Można jeszcze przestawić opcję XHCI hand-off i po wyłączeniu tej funkcji jak i EHCI startujesz tylko z portu USB 2.0.

Może aktualizacja biosu coś zmieni jeżeli jest dostępny.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Zostaw tylko Dysk na którym będziesz instalował system , resztę odłącz . Poza tym spróbuj podłączyć dysk do innego portu Sata , bo chyba się podłączyłeś do portu który potrzebuje dodatkowe sterowniki.

■■SATA1~6 support RAID 0, RAID 1, RAID 5 and RAID 10.
■■SATA7~10 ports only support IDE mode and AHCI mode.

Edytowane przez jozek23
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...