Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam zastanawiam się nad wymianą TV na 4K UHD i tu moje pytanie jak z jakością obrazu chodzi mi o sytuacje kiedy będę oglądał film w HD czy przypadkiem na ekranie nie będzie pikselozy tak jak załóżmy na YT oglądamy filmik w 360p na monitorze FHD jest masakra czy nie lepiej zaczekać jeszcze jakiś czas aż UHD zrobi się popularniejsze.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak telewizor telewizorowi nie równy. Czasem słabszy teoretycznie model FHD może dysponować lepszym obrazem niż przeciętny 4K. Kiedyś takiego porównania dokonałem w sklepie między 49 cali LG(4K) i Sony FHD 55 cali. TV zbliżone ceną ok 5000zł. Obraz na TV Sony był dużo lepszy bardziej nasycony i szczegółowy bez względu na ustawienia telewizorów(sygnał FHD demo wyświetlony na obu odbiornikach) i materiał 4K na LG do porównania osobno. W obrazie LG 4k coś brakowało. Dlatego na Twoim miejscu najlepiej udałbym się do sklepu i porównał sobie interesujące Cię odbiorniki. Nowe TV 4k nie mają już wad pierwszych modeli jakie pojawiły się na rynku a głównie złe opnie są na temat starszych modeli. Większość materiałów jakie będziesz oglądał to pewnie HD i FHD w 4K jest jeszcze mało treści ale to szybko się zmienia. W odbiornikach 4K będzie HDR modele FHD są pozbawione tego rozwiązania. Szukaj dobrego odbiornika TV , 4K z HDR w wielkości, która Cię interesuje. Ja ze Swojej strony polecam serię KU6000 Samsunga bo ma niski input lag(świetnie nadaję się do gier) i posiada HDR. Jakość obrazu na pewno Cię zadowoli. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...