Skocz do zawartości

Moding chłodzenia AIO


Recommended Posts

Witam,

Ostatnimi czasy noszę się z zamiarem kupna jakiegoś chłodzenia AIO.

Przeglądając dzisiaj neta znalazłem film o wymianie węży w chłodzeniu AIO Fractal Kelvin s24.

Podczas oglądania filmu narodził się pomysł by wykorzystać swoją starą chłodnice 360 i wiatraki noiseblocker eloop.

I teraz czy ma to sens żeby kupić jakieś tanie chłodzenie Kelvina T12 ok 300 zł na allegro (Pompki są wszędzie takie same t12/s24/s36) i nie zamontować starych węży na złączkach 10/16 wraz z chłodnicą 360 i wentylami nb eloop.

Myślicie że ma to sens? Czy jest może jakieś lepsze rozwiązanie w kwocie około 300-400 zł mając chłodnice i wiatraki by schłodzić moją i7-5820k? Czy są może jakieś wydajniejsze blokopompki pozwalające na tego typu modyfikacje.

Pozdrawiam k

 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli są jakieś problemy,to sorka za polecenie tego pomkobloku,aczkolwiek ja o niczym nie słyszałem,po za tym że na max to jest troszku głośnawy. Najładniejszy to on nie jest( Acool robi brzydkie bloki), nie wiem jak z wydajnością, to jest ta pompka z zestawu acool eisberg. Istnieje też inna opcja, trochę droższa. Mianowicie: Zakupić pompko rez od magicoola, wychaczyć jakiś tani blok(http://www.angela.pl/p12045,ek-water-blocks-ek-supremacy-mx.html) bądź używkę z aledrogo. Do tego 6 złączek szesnastek,trochę węża, chłodnicę i wszystko śmiga. Ten magicool na full jest nieslyszalny, mam budę 10 cm od ucha i go nie słychać nawet przy otwartej budzie.

Edytowane przez jfxpompa
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...