Skocz do zawartości

Wydajność w grach


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Witam, jestem ciekaw wydajności poniższego zestawu. Przybliżonej oceny jego mocy w porównaniu do obecnie polecanych komputerów z różnych przedziałów cenowych. Czy w grach będzie się spisywał podobnie do zestawu za 2, 2,5, 3 tys? Dzięki za poświęcony czas

- Karta graficzna: MSI GeForce GTX 970 GAMING 4GB DDR5,
- Procesor: Intel Core i7-4790K,
- Płyta główna: MSI Z97 GAMING 5,
- Dysk SSD: Intel S520 120GB SATA 6G,
- Dysk HDD: WD Caviar Blue, 1TB, 3,5”, SATA/600, 7200RPM,
- RAM: G.Skill 2x4GB, 2400 MHz, CL10 

Link to post
Share on other sites

Za 3 tys. złożysz komputer z nowych części z wydajniejszą kartą grafiki, ale na pewno nie będzie miał i7 z K i odpowiednika tej płyty głównej MSI na Z170.

 

Dla przykładu odpowiedniki nowej platformy dla części podanych powyżej:

i7 6700K -1600 zł.

MSI Z170A Gaming M5 - 800 zł.

MSI GTX 1060 Gaming X 6GB - 1450 zł.

G.Skill  8GB 3000MHz 319 zł.

Już masz 4170 zł., a nie masz jeszcze SSD i HDD.

Edytowane przez Franz
Link to post
Share on other sites

ale na pewno nie będzie miał i7 z K i odpowiednika tej płyty głównej MSI na Z170.

No tak, tylko czy posiadanie starego procesora z K albo TEJ płyty głównej MSI przynosi mi jakieś korzyści teraz? W porównaniu do zwykłego zestawu za powiedzmy 3tys.

 

Cena tego zestawu to ok. 3tys razem z zasilaczem, skrzynką chłodzeniem. Zastanawiam się jak opłacalny jest to zakup, biorąc pod uwagę możliwość złożenia czegoś nowego za podobną cenę.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

No tak, tylko czy posiadanie starego procesora z K albo TEJ płyty głównej MSI przynosi mi jakieś korzyści teraz? W porównaniu do zwykłego zestawu za powiedzmy 3tys.

 

Masz możliwość mocnego wykręcenia tej i7 pod okolice 4.5 GHz. GTX 970 to obecnie mniej więcej RX 470 więc jest dobrze. 

 

 

 

Cena tego zestawu to ok. 3tys razem z zasilaczem, skrzynką chłodzeniem

 

Jaki zasilacz, jaka obudowa, jakie chłodzenie ?

 

3000 zł za taki zestaw wydaje mi się dobrą ceną. Jeżeli chodzi o coś nowego, to stockowa i5 + GTX 1060 6GB bez SSD na budżetowej mobo.

 

https://www.youtube.com/results?search_query=6400+GTX+1060+6+GB

https://www.youtube.com/results?search_query=4790K+GTX+970

Link to post
Share on other sites

Jaki zasilacz, jaka obudowa, jakie chłodzenie ?

Niestety nie wiem, podałem wszystkie informacje jakie zostały mi przedstawione a więcej dowiem się dopiero kiedy zobaczę sprzęt. W każdym razie mam już ogólne pojęcie na czym stoję.

Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...