Skocz do zawartości

Komputer do grafiki 3D i renderingu + Monitor (do 6500zł)


Recommended Posts

Witam serdecznie,

Przeczesałem prawdopodobnie cały internet w poszukiwaniu informacji lecz finalnie zostałem pokonany przez masę podzespołów, literek i cyferek dlatego też zwracam się o pomoc tutaj (zielony w temacie). Mianowicie zależy mi na złożeniu komputera dla Architekta/Architekta wnętrz obsługującego głównie 3ds maxa/Archicada/Autocada/Sketchup'a/Photoshopa i w niedalekiej przyszłości zapewne również Artlantis. Z tego  co się orientuję to silnik renderowania aktualnie używany to Mental Ray chociaż wkrótce podobno w ruch pójdzie V-Ray (3.2 jeżeli pamięć nie zawodzi). Sporadycznie również obróbka fotografii.
Projekty wykonywane to głównie meble/wnętrza chociaż zdarza się i projekt parku czy placu/budynku.

Budżet jaki chciałbym przeznaczyć to 6600zł z czego około 1200zł przeznaczyłbym na monitor oraz około 400zł na zakup Windowsa 10 Professional ESD 64bit.
Czyli:
400zł Windows
1200zł Monitor (Dell S2715H)
4900zł - 5000zł Komputer

 

  • Zastosowanie komputera: Grafika 3d/rendering/obróbka foto - 3dsmax, archi/autocad, sketchup, artlantis (mental ray/v-ray 3.2), photoshop.
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 6500-6600zł z czego jak wyżej zaznaczyłem 1200zł przeznaczyłbym na monitor a 400zł na Windowsa 10. Czyli zostaje 5000zł na samą skrzynię.
  • Kiedy zamierzam kupić komputer?: Myślę że jeszcze przed nowym rokiem, ewentualnie pierwszy tydzień Stycznia 2017.
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Nie, sprzęt wyląduje u Pani Architekt, która tak jak ja nie ma zielonego pojęcia nt. podkręcania.
  • Specjalne wymagania: Najważniejsza chyba jest wydajność, względnie cicha praca oraz dobre chłodzenie ponieważ na tyle na ile miałem styczność z Architektami/Grafikami to wielu z nich narzekało właśnie na przegrzewanie sprzętu.
  • Których części potrzebujesz?: Komputer, Monitor.
  • Czy posiadasz jakieś części ze poprzedniego komputera?: Nie posiadam.

Własna propozycja sprzętu będzie dość uboga ze względu na brak jakiejkolwiek wiedzy w tym zakresie.
Jeżeli mógłbym jedynie zaproponować pozostanie przy procesorach Intela i7 oraz kartach Geforce GTX to byłbym wdzięczny, kieruję się tutaj tym co wyczytałem w internecie a nie za pogonią za marketingiem :)

Kilka rzeczy które ewentualnie mógłbym zaproponować po przeczytaniu dziesiątek artykułów:

Karta: GeForce GTX 760 2GB DDR5 - w sumie nie potrzebna lepsza bo z tego co się orientuję przy renderingu/3d ważniejszy jest procesor. Procek: Intel i7-5820/3.6 GHz, BOX / Intel Core i7 5930 3.7GHz, BOX - czytałem o nich wiele dobrego lecz model i7 5930 jest znacznie droższy a na "porównywarce" nie wypadł specjalnie lepiej by warto było dopłacać 1000zł, więc tutaj rodzi się dylemat.

Monitor: Dell S2715H - zależy mi na 27calach oraz dobrej matrycy IPS. Wiadomo że im droższy tym lepszy ale ten model to jedyny cenowo przystępny który by mnie interesował, tak jak wyżej, porównując cenę do jakości.

Poza tym było by wspaniale by skrzynia posiadała dysk SSD do systemu oraz programów. Dysk główny nie musi być bardziej pojemny niż 1TB ponieważ będzie czyszczony na bieżąco. Z góry przepraszam za spore wymagania w porównaniu do niewielkiej ilości informacji, lecz tak jak zaznaczyłem, po tygodniu czytania na temat sprzętu komputerowego zaczynało mi się kręcić w głowie od nadmiaru informacji.

PS: Chciałbym kupić komputer już złożony w całości ponieważ mnie by to zapewne przerosło.

Pozdrawiam!



 
 
Link to post
Share on other sites

Hmm ewentualnie mógłbym zrezygnować z 27cali i wziąć 400zł tańszego Dell'a P2417H. Wtedy na skrzynię można by wydać 5400zł. A co do allegro to jeżeli byłaby możliwość to wolałbym uniknąć zakupu sprzętu z oddzielnych punktów by móc gotowy/złożony sprzęcik zamówić z jednego miejsca.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za szybką odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Przykładowo:

 

 

1 x Intel i7-5820K /3.6 GHz, BOX, LGA2011-3/
1 x MSI X99A SLI Plus /intel X99, LGA2011-3, DDR4/
1 x Corsair 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Vengeance LPX
1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC
2 x SilentiumPC Gladius M35 Pure Black (b/z)
1 x Palit GeForce GTX1050Ti StormX 4GB DDR5 128bit (1392/7000)
1 x Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny
1 x SilentiumPC Fortis 3 HE1425
1 x Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

5400

 

 

Niemniej nie wiem czy jest sens tak usilnie pchać się w 2011-3 kiedy to nie będzie żadnego OC. Dopłata względem i7 6700 na B150 jest tutaj dość znaczna. Na czym Pani architekt pracuje obecnie ? 

Link to post
Share on other sites

Procesor Intel Core i7-5820K = 1921,74 zł

Płyta główna MSI X99A Raider = 945,00 zł

Pamięć HyperX Savage DDR4, 2x8GB, 2400MHz, CL12 = 549,00 zł

Chłodzenie CPU Thermalright Macho Rev. B = 209,00 zł

Dysk SSD ADATA SU800 256GB = 345,00 zł

Dysk Toshiba P300 Performance 3.5 2TB = 319,00 zł

Zasilacz Corsair RM650i = 569,00 zł

Obudowa Aerocool GT-A BLACK = 258,67 zł

RAZEM = 5116,41 zł

 

------------------------------------------------------------------------------
Jak widać w zestawie BRAK KARTY GRAFICZNEJ !

Karta może być byle jaka - aby "nowa". W renderowniu i tak na pewno (!) nie będzie brała udziału.

 

CHŁODZENIE powinno być jak najbardziej wydajne a tym samym nie będzie tanie. I to sprawa oczywista dla tych co godzinami renderują gotowe projekty. :P

 

OBUDOWA powinna być dobrze chłodzona przed wiatraki z przodu obudowy.

 

// Skrajna niekompetencja. 3ndurek

Edytowane przez 3ndurek
Link to post
Share on other sites

Z tego co się orientuję to przez ostatnie kilka lat, przez ciągłe podróżowanie, pracowała na laptopie Lenovo y570 i7-2670qm 8gb 750gb gt555m, także teraz każdy sprzęt będzie skokiem w kosmos jeżeli chodzi o wydajność i możliwości w pracy.

edit:
Dzięki Puknijsieweb za propozycję, właśnie ją sprawdzam.
A co do opcji kajtka to pytanko małe, czemu zaznaczył Pan 2x SilentiumPC Gladius M35 Pure Black (b/z)?

Edytowane przez gizmo553
Link to post
Share on other sites

Wynik w CINEBENCH R15:

 

i7 6700K = 800-900       Cena ok. 1600 zł

 

i7 5820K = 1200-1300   Cena ponad 1800 zł

 

Różnica raptem 200 zł, ale warto dorzucić i mieć te 6 rdzeni zamiast 4.

 

Oczywiście przy i7 6700 to i płyta byłaby tańsza (450-550 zł), ale renderowanie aż na 6 rdzeniach jest bezcenne. - co prawda taki SKETCHUP wykorzystuje zawsze tylko 1 (jeden !) rdzeń procesora. I to mu wystarcza.  :P

 

MONITOR to tylko w FullHD - na monitorze 2560x1440 lub o wyższej rozdzielczości taki 3DS MAX fatalnie się skaluje i praca na takim monitorze to jedna wielka tragedia. 

 

.

Edytowane przez puknijsieweb
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi!

3ndurek renderingu będzie całkiem sporo, lecz raczej nie będą to ogromne projekty, prędzej skromne "wnętrza" i mebelki.

Próbowałem znaleźć sklep z zestawem zaproponowanym przez Kajtka, lecz zawsze coś nie pasuje, chociażby na komputroniku w opcji "złóż sobie komputer" kilka części ze sobą nie gra, m.in.  MSI X99A SLI Plus /intel X99, LGA2011-3, DDR4/ i Corsair 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Vengeance LPX. Jest to błąd na stronie czy coś przeoczyłem?
 

Link to post
Share on other sites

Jak widzę wszechwiedzący geniusze od wszystkiego siedzą tutaj od zawsze i już samo to im daje prawo do usuwania/poprawiania postów innych. Jakie to typowo POLSKIE !

 

Forum dla nawiedzonych ! A raczej dla niedowartościowanych dzieciaków. 

 

...

 

// Potraktowałem Cię ulgowo, ale jak widać zupełnie niepotrzebnie. Trolli Twojej rangi trzeba z miejsca częstować tym na co zasłużyli. Upomniałem Cię, niestety Ty jak widać z ilością sześciu postów zrobiłeś dla tego forum wiele i znasz się na rzeczy jak mało kto. Jedynym niedowartościowanym dzieciakiem jesteś tutaj Ty, a szczeniackie podejście do tematu to tylko potwierdza. 3ndurek

Edytowane przez 3ndurek
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Przykro mi że akurat w moim temacie takie sytuacje ale ja nie o tym tutaj miałem...

Dziękuję serdecznie za pomoc, z waszymi wskazówkami zakupiłem sprzęt. W niedalekiej przyszłości będę komponował kolejny zestaw więc jest możliwość że znów się pojawię a póki co, miłego dnia i pozdrawiam! :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...