Skocz do zawartości

Wydajny sprzęt mobilny za ok. 8000 zł


Recommended Posts

Witam

Szukam bardzo wydajnego sprzętu mobilnego, a mianowicie ultrabooka lub urządzenia 2 w 1. Proszę was bardzo o pomoc, bo kompletnie nie wiem co wybrać. Tyle tego sprzętu jest, ale żaden nie spełnia do końca moich wymagań, co zmusi mnie pewnie do pójścia na pewne kompromisy (oby jak najmniej). Mam nadzieję, że wy mi coś podpowiecie ciekawego. A oto wymagania:

1) Budżet: +/- 8000 zł;

2) najlepiej nowy, ale na dobre używane się nie obrażę, choć ze względu na sprzęt jakiego szukam raczej za wiele nie ma takich w obiegu;

3) Rozmiar matrycy: do ok. 13" z ekranem nie odbiegającym jakosciowo od retiny w macbookach;

4) Główne zastosowanie:

- prace biurowe

- internet

- filmy (na samy urządzeniu, jak i po podłączeniu do TV)

- tworzenie muzyki

- poker online (oprogramowanie pokerroomu oraz program Holdem Manager 2 pracujące jednocześnie)

- jakieś mało wymagające gierki - głównie Football Manager 2017;

5) Miejsce: głównie poza domem.

6) Wymagania specjalne:

- solidna i lekka obudowa,

- mobilność, niska waga,

- BARDZO DOBRA BATERIA (chciałbym, żeby urządzenie rzeczywiście wytrzymywało do ok. 9-10 godzin, a nie tylko wg. producenta)

- spora liczba portów (napewno HDMI, USB, karty SD, ewentualnie Thunderbolt 3 co by było na przyszłość)

7) Osobiste preferencje: komputer ma być schludny, wyglądać typowo biznesowo. Bardzo podoba mi się wygląd nowego Macbooka Pro w kolorze space gray i szukałbym czegoś podobnego wizualnie)

8)Własne propozycje:

Ultrabooki:

- Macbook Pro 13 z 2015 r.

- Asus Zenbook

- Dell XPS 13

2 w 1:

- Microsoft Surface Pro 4

- Asus Transformer 3 Pro

 

Wiem, że mam wysokie wymagania i nie wszystkie uda się spełnić, ale chciałbym, żeby mój sprzęt był jak najbliższy ideałowi jaki określiłem powyżej. Dziękuję.

Edytowane przez martym
Link to post
Share on other sites
Cześć Martym, jeśli zależy Ci na urządzeniu 2 w 1 to z czystym sercem polecam Ci Microsoft Surface Pro 4 z klawiaturą Type Cover w konfiguracji: 256 GB / Intel Core i7 / 8 GB.

Sprzęt mieści się w Twoim budżecie.  Matryca to 12,3" cala o stosunkowo wysokiej rozdzielczości (2736 x 1824), więc sądzę że ekran spełni Twoje oczekiwania co do jakości.

Urządzenie zdecydowanie poradzi sobie z wszystkimi zadaniami o których wspomniałeś.

Na YT są już filmy gdzie gracze testują Surface'a uruchamiając na nim bardziej wymagające tytuły takie jak Battlefield 1 i inne. To typowe urządzenie 2 w 1 więc bez problemu skorzystasz z niego poza domem.

Jeśli chodzi o baterie to możesz wydłużyć jej pracę tworząc power plany na Windows 10 Pro.

Pozdrawiam serdecznie :)

Link to post
Share on other sites

Dzięki, ale z tego co czytałem różne recenzje i testy to surface pro 4 nie wytrzyma nawet 6 godzin pod obciążeniem, a co dopiero 9. Poza tym szukałbym czegoś z 16 GB ram.


Jak widzę, chętni żeby mi pomóc nie walą drzwiami i oknami, ale mimo wszystko nie rezygnuję.

Przemyślałem nieco sprawę i zmieniłem trochę koncepcję na temat interesującego mnie sprzętu. Zacząłem na poważnie brać pod uwagę ultrabooki z matrycą 15-to calową. Taki sprzęt często można znaleźć w dużo lepszej konfiguracji, przede wszystkim z dedykowaną grafiką, za tą samą cenę co komputery 13" z grafiką zintegrowaną. A 0,5 kg więcej nie będzie jakimś strasznym dodatkowym ciężarem. Mam tu na myśli np. ASUS Zenbook i Dell XPS 15. Jak w nich wygląda sprawa z baterią?

 

Czy można znaleźć  w moim budżecie coś w miarę mobilnego na rynku z kartą graficzną lepszą niż GTX960M, czy raczej to najlepsze obecnie możliwe rozwiązanie w tym segmencie sprzętów?

Edytowane przez martym
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...