Skocz do zawartości

Rx 460 4gb vs GTX 1050 2gb-Która karta jest wydajniejsza?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez katystopej,

Recommended Posts

Tak jak w temacie która prezentowała by lepszą wydajność przy procesorze Intel Pentium G4400.

Ciekawi mnie to gdyż cena jest taka sama, a mam zamiar kupić którąś z nich za jakiś czas. :)

 

 

GTX 1050 2GB: https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1050-d5-2gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-dp-box-gv-n1050d5-2gd-975531/

 

 

RX 460 4GB: https://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-rx-460-true-oc-4gb-gddr5-128-bit-dp-hdmi-dvi-box-rx-460p4sfg5-974825/

Link to post
Share on other sites

po pierwsze, RX 460 za 600zł to strata kasy

układ o tej mocy nie potrzebuje tak dużo pamięci, tak samo jak np R7 370 4GB. 

to zwykły chwyt marketingowy żeby nabierać nieświadomych użytkowników na dodatkowe koszty

także jeśli RX 460, to tylko wersja 2GB i nie wychodzić bardzo poza 500zł żeby był w miarę opłacalny

 

po drugie, gdzie widzicie że 460 jest lepszy od 1050?

w większości gier, prawie wszystkich, 460 ma problemy by dogonić 950

są to naprawdę pojedyncze przypadki gdzie 460 potrafi zbliżyć się do poziomu 1050

 

a tłumaczenie sobie, że dłuższe wsparcie sterowników dla Radenów kiedyś odmieni sytuacje, jest bez sensu,

bo jak wiadomo, nie są to najmocniejsze układy i potrzebna jest jak największa moc na teraz, a nie za dwa lata gdzie wszystkie te karty pewnie będą miały problemy by grać na low

Link to post
Share on other sites

Masz rację obecnie radeon wypada gorzej w większości gier ( jest wolniejszy o jakieś 5-15 %). Jednak jest to karta bardziej przyszłościowa, 2 GB więcej robi sporą różnicę, do tego dochodzi bardzo dobra obsługa vulkana, napewno dłuższe wsparcie ze strony producenta. Jeżeli użytkownik jest ogarnięty to może też pokusić się o odblokowanie do pełnego polarisa 11.

Mogę się zgodzić z tym, iż 600zł za te karty to sporo.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Miałem akurat obydwie karty do przetestowania i zostawiłem gtx 1050 bo mniej się grzeje i jest wydajniejszy.

W fire strike przy moim sprzęcie z sygnaturki RX 460 4gb uzyskał 4452 punktów a GTX 1050 2gb uzyskał  5411 punktów.

 

 

Ale obraz jakościowo jest lepszy na standardowych ustawieniach na RX bo żeby na GTX uzyskać podobny obraz co na RX to trzeba wyłączyć synchronizacje pionową bo jak jest włączona na standardowych ustawieniach to rozmywa czcionkę i czytanie stron to masakra. Do tego trzeba zmienić kolory na ybcbr 444 albo RGB full bo standardowo dają ograniczone RGB po hdmi. W ustawieniach wideo też trzeba dać na full RGB i odznaczyć teleciny.

Karta GTX zła nie jest ale ustawienia standardowe sterów są totalnie zrypane. W RX nie trzeba się tymi ustawieniami wo gule przejmować karta jest gotowa po instalacji sterów do działania.

Tylko akurat ten model co ja miałem rx 460 od gigabyta gryzł się z programem dołączonym od gigabyta XTREME GAMING ENGINE i na starszych sterownikach po zainstalowaniu tego programu wentyl startował do 4000rpm :) mimo że karta się ledwo rozgrzała do 45 stopni i czasem pojawiał się niebieski ekran.  Na najnowszym sterowniku już tego nie było.

Edytowane przez 1985r7
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...